Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот KamelyiaPanteleeva » 15 Ное 2018, 21:07

Здравейте! Благодаря Ви,че предоставяте възможност за съвети и помагате на хората.
Имам нужда от съвет, знам, че може би не задавам въпроса си на правилното място. Моля за извинение, ако е така.
Попринцип с приятеля ми не работим за бебе, но сме се пробвали поне 10тина пъти в рамките на 2 години и не се е случвало да съм забременяла досега. Преди няколко месеца гинеколожката ми изписа да пия противозачатъчни тъй като попринцип имам нередовен цикъл. Пих ги 3 месеца както трябва. След това ги спрях за месец и нещо някъде, но трябваше да пътувам извън града по работа за известно време и реши да ми доди цикъла седмица преди пътуването и ги почнах пак с идеята да забавя цикъла/някой път се получава,ако не направя почивката от 7дни, а я прекъсна/,но не се получи този път и след като ми свърши на 4тия ден/12.ноември/ цикъла спрях да ги пия/знам,че не трябва/ следващите два дни вкл. и 12.11 когато ми спря правихме секс. Днес забелязах, че имам кафеникаво зацапване и болки в корема както при менструация. Прочетох много теми из нета, но се чудя дали това се дължи на неправилното пиене на хапчетата или на начална бременност?
KamelyiaPanteleeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Ное 2018, 20:48

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarAdmin1 » 11 Яну 2019, 16:57

От 10.01.2019 на въпросите свързани с гинекологични заболявания ще отговаря медицинския екип на "Фрамар".
Администратор на forum.framar.bg
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт.
Аватар
FramarAdmin1
 
Мнения: 61
Регистриран на: 17 Мар 2011, 15:51

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Паулина П » 13 Яну 2019, 20:50

Здравейте, надявам се че пиша на правилното място, по принцип не се регистрирам в подобни форуми, но имам нужда от съвет от специалист. Живея в Англия и разбрах че съм бременна началото на декември месец. Обадих се да си запиша час, но тук явно нещата стават по бавно, та съм на първичен преглед чак на 18.01.19 . По моя преценка мисля че съм в 7-8 г.см, разбира се грубо казано... Та на въпроса, преди три дни видях че имам кафяво течение, много леко, без болки, никакви други симптоми, обадих се на телефон който имам в клиниката където ще ме преглеждат и ми казаха, че било едва ли не нормално, и ако имам кървене чак тогава могат да ме изтеглят да ме видят по рано... Притеснено ми е, защото не знам, за първи път ми е, а тук няма кого да питам. Да ми кажете какви са най- честите случаи, знам че без преглед не става, но просто може би като успокоение имам нужда... Благодаря предварително
Паулина П
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2019, 19:14

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот zlatinaafc » 15 Яну 2019, 18:48

Здравейте,бременна съм в 34 г.с.Можете ли да ми кажете нормални ли са нивата на Суе? Благодаря предварително!
Прикачени файлове
Screenshot_20190115-171101.png
Screenshot_20190115-171101.png (316 KiB) Прегледано 459 пъти
zlatinaafc
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Авг 2018, 22:35

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Амелия.Иванова » 16 Яну 2019, 09:25

Здравейте! Бременна съм в 17 г.с , на 14.01 бях на преглед, лекарят каза, че всичко е наред, бебето се развива нормално. От вчера 15.01. усещам болка ниско долу в дясно, когато съм легнала болка отсъства, но изправя ли се се появява. На какво може да се дължи, след като преди два дни лекарят ми каза, че всичко е наред?
Благодаря Ви!
Амелия.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Яну 2019, 09:15

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 17 Яну 2019, 14:24

Паулина П написа:Здравейте, надявам се че пиша на правилното място, по принцип не се регистрирам в подобни форуми, но имам нужда от съвет от специалист. Живея в Англия и разбрах че съм бременна началото на декември месец. Обадих се да си запиша час, но тук явно нещата стават по бавно, та съм на първичен преглед чак на 18.01.19 . По моя преценка мисля че съм в 7-8 г.см, разбира се грубо казано... Та на въпроса, преди три дни видях че имам кафяво течение, много леко, без болки, никакви други симптоми, обадих се на телефон който имам в клиниката където ще ме преглеждат и ми казаха, че било едва ли не нормално, и ако имам кървене чак тогава могат да ме изтеглят да ме видят по рано... Притеснено ми е, защото не знам, за първи път ми е, а тук няма кого да питам. Да ми кажете какви са най- честите случаи, знам че без преглед не става, но просто може би като успокоение имам нужда... Благодаря предварително


Здравейте, Паулина П!

Зацапването и кървенето са често срещано безпокойство, пред което са изправени много бременни жени. Приблизително 20% от жените съобщават, че изпитват зацапване по време на първите 12 седмици от бременността. Кървенето, което се появява в ранна бременност, обикновено е по-леко като течение от менструацията. Цветът често варира от розово до червено и кафяво. Повечето жени, които изпитват зацапване по време на бременност, продължават да имат нормална бременност.

Ако кървенето е по-тежко, е необходимо да потърсите консултация с лекар.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 17 Яну 2019, 14:32

zlatinaafc написа:Здравейте,бременна съм в 34 г.с.Можете ли да ми кажете нормални ли са нивата на Суе? Благодаря предварително!


Здравейте, zlatinaafc!

Нормалната стойност на СУЕ в трети триместър на бременността е 13-70 mm/h, като все пак зависи от лабораторията.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Ketty Hope » 19 Яну 2019, 17:02

Здравейте! Пиша Ви, защото имам нужда от съвет. Имам една успешна бременност и раждане през 2016 г. и една извънматочна бременност през 2018 г., в следствие от която ми премахнаха дясната тръба. Направих си цветна снимка, която показа, че другата тръба е проходима, но за съжаление кръвният тест, който направих за Хламидия показа, че някога съм прекарала инфекция. Докторът ми обясни, че при това положение тръбата може и да не е функционална, въпреки че цветната снимка е добра и каза, че вероятността за втора извънматочна бременност е голяма. Така най-добрата алтернатива е IVF, но с тази цветна снимка не мога да кандидатствам по фонда. Обясни ми, че първо трябва да преминем през 4 неуспешни инсеминации, но така вероятността за извънматочна отново си остава. Вариантите пред нас са следните: да рискуваме с естествено зачеване или да направим инсеминациите и ако не се получи да кандидатстваме за финансиране по фонда за асистирана репродукция или да самофинансираме IVF. Честно казано въобще не ми се иска да преживея отново кошмарът с извънматочната бременност. Според Вас как е най-разумно да се постъпи?
Благодаря Ви предварително за отговара и отделеното време!
Ketty Hope
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2019, 16:33

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот Виктория.Димитрова1 » 19 Яну 2019, 22:02

Здравейте имам едно питане. С приятеля ми правим опити за бебе. На 4.01 запознахме, надявах се,че се е получило на на 17. 01 ми дойде 2 дни по рано от датата. Но менструацията ми е по слаба от обичайно. Правих си тест но е отрицателен. Та въпроса ми е възможно ли е все пак да има бременност. И кога най рано да си направя тест за да ми покаже.
Виктория.Димитрова1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2019, 21:57

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с акушер-гинеколог

Мнениеот FramarLekari » 21 Яну 2019, 20:47

Амелия.Иванова написа:Здравейте! Бременна съм в 17 г.с , на 14.01 бях на преглед, лекарят каза, че всичко е наред, бебето се развива нормално. От вчера 15.01. усещам болка ниско долу в дясно, когато съм легнала болка отсъства, но изправя ли се се появява. На какво може да се дължи, след като преди два дни лекарят ми каза, че всичко е наред?
Благодаря Ви!


Здравейте, Амелия.Иванова!

Коремната болка и спазми са често срещани по време на бременността. Тазът и коремът претърпяват значителни промени през този период. Често този дискомфорт е нормален, но понякога болката е индикация за проблем.

Вероятно няма за какво да се тревожите, ако болката / дискомфортът са леки и изчезват, като сменяте позицията, почивате и т.н. Такива неразположения могат да бъдат причинени например от разтягане на лигаментите (сухожилията) в тази област или запек.

Ако болката се усилва или стане постоянна, получите и други симптоми (като кървене или зацапване, вагинално течение и т.н.) се свържете с наблюдаващия Ви акушер-гинеколог!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта