Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Сеп 2015, 17:28

Renito12345 написа:Здравейте, имам притеснения относно дали сам бремена. Мензиса трябваше да дойде на 5 юли по принцип ми е два дена по-рано от миналия месец, миналия беше на 7.Но ми закасня. Меструацията ми е редовна до сега не ми е закаснявало, водя се по едно календарче онлайн. Но след закаснение седмица ми дойде на 11.Но е по различно от кафеникаво до розово течение. Но не е обилно а леко. Вече трети ден и намаля, а по принцип меср. Ми е 6 дена и е обилна. Не сам правила тест за бременост. Моля ви за някакво обеснение.

Здравейте,
Необходим е ехографски преглед от гинеколог.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Сеп 2015, 17:29

Renito12345 написа:А забравих да добавя, че имам болки в кръста не са остри но постоянни.На 22 сам и не се пазим със съпруга ми и искаме да си имаме бебче.

Още по-добре.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Сеп 2015, 17:35

kircho291107 написа:Здравейте от 1 година се опитвам да забременея но не става ходих на гинеколог всичко ми е наред но пак не става днес ходих на и казах да ми изпише нещо за задържане изписаха ми дуфастон от 14 до 25 ден по 1 менструацията тази схема не спира ли овулацията. менструацията ми е 29 дни последната ми беше на 3.07.2015 вие какво ще ме посъветвате.благодаря ви предварително

Необходими са редица изследвания,но не само на Вас,а и на партньора.Схемата с гестаген не е решение,особено,ако не са проведени всички изследвания. Но дава шансове при последващ цикъл,ако наистина всичко е наред,както се изразявате. В никакъв случай не бива да се прилага като рутинен способ,защото не е такъв.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Сеп 2015, 17:38

Миглена Андреева написа:искам да попитам миналия месец ми доиде на дата 11 и ми свърши на дата 17 попринцип не ми закасняжа и ми е редовен правим опити за забременяване миналия месец имах проблем и си слагах положинакс но едножремено с това си пиеь и фолиева киселина този месец трябваше да ми доиде около 9 или 10 но не ми доиде ........ Трябва ли да се притеснявам и жазмойно ли е от приема на лекарства да ми закаснява почти седмица вече ........ Благодаря предварително за помошта :) :) :)

Здравейте,
След като изминат 10 дни "закъснение" или настъпилата менструация не протича по обичайния начин,посетете гинеколог.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 18 Сеп 2015, 18:32

borqna_2005@abv.bg написа:Здравейте, искам да ви попитам една информация- става въпрос за инофолик-предписано ми е зареди ПКЯ. Преди 2 дни ми правиха вътрешноматочна инсеминация на ЕЦ само че са забравили да ми кажат да ги спра да ги пия и аз 2 дни след процедурата съм ги пила. Има ли противодействие, може ли да навреди . Каза ха ми да го спра и започвам дуфастон 2х1 за 15 дни ? Могат ли да навредят прахчетата ?
Предварително, благодаря!

Ако колегата,извършил инсеминацията,Ви е назначил медикамента,само тогава го приемайте! Инофоликът не Ви е навредил.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 21 Сеп 2015, 14:25

kircho291107 написа:Здравейте от 1 година се опитвам да забременея но не става ходих на гинеколог всичко ми е наред но пак не става днес ходих на и казах да ми изпише нещо за задържане изписаха ми дуфастон от 14 до 25 ден по 1 менструацията тази схема не спира ли овулацията. менструацията ми е 29 дни последната ми беше на 3.07.2015 вие какво ще ме посъветвате.благодаря ви предварително

liudmila написа:Здравейте! Аз съм на 32 г. и съм с диагноза Синдром на Търнър - мозайка,кариотип 45X0/46XX, установена след направени хормонални изследвания в ендокринология. След като на 14 годишна възраст имах естествен МЦ за първи и единствен път, след това получих първична и вторична аменорея. Три години след това нямах МЦ и след като отидох на гинеколог, на 17 годишна възръст ми откриха диагнозата. Една година бях на растежен хормон, но поради късното диагностициране на болестта лечението не даде много добър резултат. След това започнах със хормонозаместителната терапия за да предизвикам месечен цикъл, тъй като яйчниците ми не работят и нямам овулация. Разбира се ФСХ беше в пъти над нормата а естрогена почти липсваше. През годините съм приемала премарин и фемостон, а в момента приемам естрофем и утрогестан. Също така приемам и еутирокс 75, поради Хашимото и хипофункция на щитовидната жлеза. Напълно наясно съм, че при моето заболяване, няма как да се случи бременност по нормален начин, но при един преглед на гинеколог, той видя фоликул, което за мен беше като някакво чудо. Въпросът ми е възможна ли е бременност при дългогодишно хормонално лечение и висок ФСХ? Благодаря предварително за отговора!

Износването на бременност /принципно/ е възможно с донорска яйцеклетка при синдром на Търнър. Разбира се,при назначено системно хормонално лечение. Щом Вие имате такова, ехографската находка,за която пишете, не е невъзможна. При това генетично обусловено заболяване не става дума за липса на фоликуларна тъкан в яйчниците.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот simona_123 » 28 Сеп 2015, 20:49

12074781_981218828587497_2592308038986495340_n.jpg
12074781_981218828587497_2592308038986495340_n.jpg (39.97 KiB) Прегледано 254 пъти
В 16 седмица съм и ходих на 4 д ехограф.Слав[img]а Богу всичко е нормално само остана неотговорен въпроса за пола.Според вас по снимката момче ли е?
simona_123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Сеп 2015, 20:34

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 05 Окт 2015, 14:05

Renito12345 написа:Здравейте, имам притеснения относно дали сам бремена. Мензиса трябваше да дойде на 5 юли по принцип ми е два дена по-рано от миналия месец, миналия беше на 7.Но ми закасня. Меструацията ми е редовна до сега не ми е закаснявало, водя се по едно календарче онлайн. Но след закаснение седмица ми дойде на 11.Но е по различно от кафеникаво до розово течение. Но не е обилно а леко. Вече трети ден и намаля, а по принцип меср. Ми е 6 дена и е обилна. Не сам правила тест за бременост. Моля ви за някакво обеснение.

Здравейте,
Необходима Ви е ехография като начало на изясняване на състоянието.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 05 Окт 2015, 14:10

kircho291107 написа:Здравейте от 1 година се опитвам да забременея но не става ходих на гинеколог всичко ми е наред но пак не става днес ходих на и казах да ми изпише нещо за задържане изписаха ми дуфастон от 14 до 25 ден по 1 менструацията тази схема не спира ли овулацията. менструацията ми е 29 дни последната ми беше на 3.07.2015 вие какво ще ме посъветвате.благодаря ви предварително

Здравейте,
Ако в продължение на 1 година не се предпазвате от забременяване,но не настъпи бременност, Вие и партньора Ви е необходимо да изберете гинеколог,който де се заеме с изясняване на със- тоянието и на двамата.Прегледът е само началото.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 05 Окт 2015, 14:15

Миглена Андреева написа:искам да попитам миналия месец ми доиде на дата 11 и ми свърши на дата 17 попринцип не ми закасняжа и ми е редовен правим опити за забременяване миналия месец имах проблем и си слагах положинакс но едножремено с това си пиеь и фолиева киселина този месец трябваше да ми доиде около 9 или 10 но не ми доиде ........ Трябва ли да се притеснявам и жазмойно ли е от приема на лекарства да ми закаснява почти седмица вече ........ Благодаря предварително за помошта :) :) :)

Здравейте,
Овулите,които сте си поставяли,са с противовъзпалителен ефект и не биха довели до хормонални промени. Фолиевата киселина се използва и за по-пълното усвояване на желязото от приетата храна,освен,че служи успешно за профилактика на дефектното затваряне на първичната неврална тръба.Също не би могла да предизвика промени в хормоналния статус. Необходимо е да посетите гинеколога си.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта