Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 05 Окт 2015, 14:19

Renito12345 написа:А забравих да добавя, че имам болки в кръста не са остри но постоянни.На 22 сам и не се пазим със съпруга ми и искаме да си имаме бебче.

Ако ехографският преглед не е установил бременност,гинекологът ще проведе необходимите изследвания,за да сте сигурна,че няма пречки пред желанието Ви.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 05 Окт 2015, 22:26

simona_123 написа:
12074781_981218828587497_2592308038986495340_n.jpg
В 16 седмица съм и ходих на 4 д ехограф.Слав[img]а Богу всичко е нормално само остана неотговорен въпроса за пола.Според вас по снимката момче ли е?

Здравейте,
Колкото по-малък /като гестационна възраст/ е плодът,толкова е по-незрял. Външните полови органи са оформени още в края на 13. г. с.,но са незряли,затова и процентът на грешки е ви- сок,независимо от възможностите на апаратурата.За да бъде категоричен,колегата ще изчака подходящия срок. За този срок на бременността е важно да се направи кръвния тест за хромо- зомни аномалии.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот user12345 » 18 Окт 2015, 07:47

Здравейте! В момента приемам денксит, но планирам и бременност. Колко време преди да започна опитите за бебе трябва да спра лекарството или може да го приемам докато имам положителен тест? Доколко е опасно това за бебето? Благодаря!
user12345
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Окт 2015, 07:42

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 22 Окт 2015, 13:01

user12345 написа:Здравейте! В момента приемам денксит, но планирам и бременност. Колко време преди да започна опитите за бебе трябва да спра лекарството или може да го приемам докато имам положителен тест? Доколко е опасно това за бебето? Благодаря!

Здравейте,
Колегата,назначил медикамента най-добре познава състоянието Ви.Сигурна съм,че ще уточни тези неща,ако междувременно не го е направил.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Custard » 22 Окт 2015, 16:54

Здравейте! Извинявам се, ако се намесвам на неправилното място, но имам важен въпрос. Снощи, след секс с приятелката ми установих, че кондомът и стволът на члена ми са необичайно влажни. Притесних се дали случайно кондомът не се е скъсал, но проверих и се оказа, че всичко е наред. Дилемата, в което съм в момента е дали част от семенната течност не е преляла след еякулацията и свиването на пениса или всичко се дължи на влажността на влагалищната лигавица.

Бих се радвал да чуя съвет от нечия професионална или лична практика. Благодаря!
Custard
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Окт 2015, 16:42

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот eli4kaaaaa » 24 Окт 2015, 17:33

Здравейте,
През юни месец цкъла ми продължи повече от обикновенно ,направих си тест който беше положителен и така разбрах, че правя спонтанен аборт и кървенето ми продължи 15 дена.Изчакахме малко всичко да се нормализира и 3 месеца по-късно през септември цикъла ми закъсня със седмица , теста беше положителен ,но пак след 2-3 дена ми дойде.Този път кървенето ми продължи само 9 дни. И така до днес 38 дни по-късно ,закъснява ми с 8 дни направих си тест пак е положителен ,но имам малко кървене ,болки в гърдите - всички симптоми на цикъл.Почти съм сигурна какво следва :(
Ходих на лекар но ми казват ,че е напълно нормално и много момичета били като мен и всякакви подобни приказки. Главният проблем е ,че живея в Англия и тук лекарите са малко по-различни и ако не ги насочиш и не им кажеш точно какво искаш, ще те изпратят в къщи да си почиваш по живо по здраво.
Дали е нормално за няколко месеца да имам 3 спонтанни аборта ? Има ли вероятност да не съм бременна а тялото ми да подава такива сигнали в следствие на проблем ? (Гледах интервю с момиче което имало подобни проблеми като мен -положителни тестове и цикъл след това. В нейният случей проблемът идвал от поликистозни яйчници ,които по някакъв начин стимулирали хормона на бременността)
Какво е вашето мнение за проблема ми ? Какво ще ме посъветвате вие? Какви изследвания да искам да ми направят?
Много благодаря за вниманието!!! С нетърпение чакам вашият отговор.
eli4kaaaaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Окт 2015, 16:37

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 28 Окт 2015, 12:11

Custard написа:Здравейте! Извинявам се, ако се намесвам на неправилното място, но имам важен въпрос. Снощи, след секс с приятелката ми установих, че кондомът и стволът на члена ми са необичайно влажни. Притесних се дали случайно кондомът не се е скъсал, но проверих и се оказа, че всичко е наред. Дилемата, в което съм в момента е дали част от семенната течност не е преляла след еякулацията и свиването на пениса или всичко се дължи на влажността на влагалищната лигавица.

Бих се радвал да чуя съвет от нечия професионална или лична практика. Благодаря!

Здравейте,
Отговорът е въпрос : Имате ли течение? Ако не,констатирали сте физиологичен феномен. Ако да - необходимо е лечение от гинеколог,проведено по правилата,т. е. след подходящите в конкретния случай изследвания.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 28 Окт 2015, 12:14

eli4kaaaaa написа:Здравейте,
През юни месец цкъла ми продължи повече от обикновенно ,направих си тест който беше положителен и така разбрах, че правя спонтанен аборт и кървенето ми продължи 15 дена.Изчакахме малко всичко да се нормализира и 3 месеца по-късно през септември цикъла ми закъсня със седмица , теста беше положителен ,но пак след 2-3 дена ми дойде.Този път кървенето ми продължи само 9 дни. И така до днес 38 дни по-късно ,закъснява ми с 8 дни направих си тест пак е положителен ,но имам малко кървене ,болки в гърдите - всички симптоми на цикъл.Почти съм сигурна какво следва :(
Ходих на лекар но ми казват ,че е напълно нормално и много момичета били като мен и всякакви подобни приказки. Главният проблем е ,че живея в Англия и тук лекарите са малко по-различни и ако не ги насочиш и не им кажеш точно какво искаш, ще те изпратят в къщи да си почиваш по живо по здраво.
Дали е нормално за няколко месеца да имам 3 спонтанни аборта ? Има ли вероятност да не съм бременна а тялото ми да подава такива сигнали в следствие на проблем ? (Гледах интервю с момиче което имало подобни проблеми като мен -положителни тестове и цикъл след това. В нейният случей проблемът идвал от поликистозни яйчници ,които по някакъв начин стимулирали хормона на бременността)
Какво е вашето мнение за проблема ми ? Какво ще ме посъветвате вие? Какви изследвания да искам да ми направят?
Много благодаря за вниманието!!! С нетърпение чакам вашият отговор.

При положителен домашен тест за бременност са задължителни ехографско изследване и кръвен тест за хормона на бременността.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 28 Окт 2015, 12:15

eli4kaaaaa написа:Здравейте,
През юни месец цкъла ми продължи повече от обикновенно ,направих си тест който беше положителен и така разбрах, че правя спонтанен аборт и кървенето ми продължи 15 дена.Изчакахме малко всичко да се нормализира и 3 месеца по-късно през септември цикъла ми закъсня със седмица , теста беше положителен ,но пак след 2-3 дена ми дойде.Този път кървенето ми продължи само 9 дни. И така до днес 38 дни по-късно ,закъснява ми с 8 дни направих си тест пак е положителен ,но имам малко кървене ,болки в гърдите - всички симптоми на цикъл.Почти съм сигурна какво следва :(
Ходих на лекар но ми казват ,че е напълно нормално и много момичета били като мен и всякакви подобни приказки. Главният проблем е ,че живея в Англия и тук лекарите са малко по-различни и ако не ги насочиш и не им кажеш точно какво искаш, ще те изпратят в къщи да си почиваш по живо по здраво.
Дали е нормално за няколко месеца да имам 3 спонтанни аборта ? Има ли вероятност да не съм бременна а тялото ми да подава такива сигнали в следствие на проблем ? (Гледах интервю с момиче което имало подобни проблеми като мен -положителни тестове и цикъл след това. В нейният случей проблемът идвал от поликистозни яйчници ,които по някакъв начин стимулирали хормона на бременността)
Какво е вашето мнение за проблема ми ? Какво ще ме посъветвате вие? Какви изследвания да искам да ми направят?
Много благодаря за вниманието!!! С нетърпение чакам вашият отговор.

Здравейте,
При положителен домашен тест за бременност са задължителни ехографско изследване и кръвен тест за хормона на бременността.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот mucolina » 29 Окт 2015, 10:58

Добър ден на 14.03.2015г ми беше направено скцио понеже се установи че бебето не може да излезе задуши се във мен и загина не съм имала проблеми през бременоста всичко вървеше добре .Малко след това искарах БТЕ субмасивна форма на лечение със Фраксипарин бях и на ксарелто 7 месеца .Чакам да ми спрат хапчетата да минат 2.3 месеца и да пробва ме пак бях посъветвана да чакам 2 г заради секциото но за мен това време е много знам че няма да хвана о 1вия път но поне да се опитва ме за това живея.Въпро са ми е вие какво бихте ме посъветва ли?Благодаря преварително и хубав ден :)
mucolina
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Окт 2015, 10:08

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта