Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 02 Дек 2015, 12:05

Вяра написа:Здравейте,
Преди няколко месеца лекувах ешерихия коли и ентерококи във влагалищен секрет. В урината също се изолира ешерихия. Преди месец микробиологията беше чиста. Нямам оплаквания. Много рядко се появяват бодежи и лек сърбеж в интимната област. На контролен преглед лекарката ми каза, че нямам никакви проблеми. Направи материал от влагалищен секрет и го погледна директно на микроскоп(от няколко месеца сме в Германия) и каза, че не се виждат бактерии и не е необходима нова микробиология. Но лактобацилите били малко количество. Аз поставям постоянно такива лактобацили и въпреки това количеството им не се възстановява. Затова ми изписаха Гинофлор, който съдържа естрогени и лактобацили. Планираме бременност и искам всичко да е наред преди да забременея. Но в листовката е казано да не се взимат от бременни. Във всеки един момент може да съм бременна. Мерим фоликули, защото цикълът ми е нередовен. Хормоните са наред. Попитах гинеколога си в България за Гинофлор. Той е на мнение, че не трябва да го взимам. Но без полезната флора, се опасявам, че ще се повтори цялата история с чревните бактерии. Моля помогнете ми, да взимам ли тези таблетки или не? Има време още до овулацията според днешния ултразвук. Да настоявам ли за ново микробиологично изследване?
Благодаря ви предварително.

Здравейте,
След лечение на инфекция средата във влагалището много бавно би могла да се възстанови, защото рН на средата не е подходящо за полезната флора. Има друг метод за по-бързо възстановяване,но не е внедрен масово. Пък и тялото ни си има естествен резервоар за лактобацили. Гинофлорът ще осигури подходящата киселинност. Но трябва време.
Ако не сте имали проблеми със забременяването,не си причинявайте тези неща - мерене на фоликули,изчисляване /наистина ли е направено от гинеколог/ на периода на овулация и т. н..
Оставете влагалището да оздравее и се върнете към контактите с презерватив дотогава. Правена ли е микробиология на партньора? Всеки контакт без презерватив променя допълнително средата,дори и да е здрав. И още много неща ...
Обадете ми се,ако желаете,по телефона.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 02 Дек 2015, 12:20

deyzi написа:Здравейте,
Правих секс с приятеля ми и имаше гаф, бяхме с предпазни мерки, но презерватива се скъса и той свърши в мен. Веднага отидох по малка нужда. След 13 часа пих Ескапел. Днес е 8-мия ден от гафа, но се чувствам странно имам болки в кръста и стомаха.. Възможно ли е това да са странични реакции от хапчето или съм бременна?
Ще съм благодарна да получа отговор.

Здравейте,
Механизмът на действие на Ескапел може да причини контракции,защото внасянето на хормони променя процесите в маточната лигавица. Така се нарушава естественият ход на хормонална регулация на цикъла - сигналите по регулаторната ос се променят,за да се наруши развитието на лигавицата и да се попречи на концептуса /ако има такъв/ да се развива,когато влезе в матката.
Имам случаи на забраманяване с дори непозволени дози от този медикамент,но те не са чак толкова чести. Усещанията Ви могат спокойно да се дължат и на подсъзнателната тревога и страх от нежелана бременност. Дългогодишната ми практика показва,че тези страхове рядко се случват "наяве". Нещо повече,имам случай на забременяване с презерватив,който е нямал никакви видими дефекти,а резултатът беше един великолепен Сашко,второ дете в това семейсто.
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот adelinavs » 02 Дек 2015, 18:28

Ще можете ли да ми разчетете резултатите от изследванията бременна съм в 22 г.с Благодаря ви предварително


Име на теста(изследване) Резултат   ЕдинициРеферентна стойностМетодСУЕH 28    mm/h  < 25 ПКК 22 показателя            ЛевкоцитиH 12.5    G/L 3,5 - 10,5      Неутрофилни левкоцити-% 73.46    % 44 - 76      Неутрофилни левкоцити-бр.H 9.16    G/L 2,0-7,8      Еозинофилни левкоцити-% 1.85    % 0,00-6.00%      Еoзинофилни левкоцити-бр. 0.23    G/L 0.00-0,700      Лимфоцити-%L 18.72    % 20 - 40      Лимфоцити -бр. 2.34    G/L 0,6-4,1      Моноцити-% 5.52    % 3-13 %      Mоноцити-бр. 0.69    G/L 0,2-1,5      Базофилни левкоцити-% 0.44    % 0,00-2,00      Базофилни левкоцити-бр 0.05    G/L 0.00-0.2      Еритроцити 3.71    T/L 3,70 - 5,40      ХемоглобинL 113    g/L 115 - 160      ХематокритL 0.33    L/L 0,35 - 0,44      Ср. обем на еритроцитите 88.8    fl 82 - 98      Ср. Hgb. конц. в ер. 30.5    pg 26.5-32.0      Ср. Hgb. съдърж. в еритр. 342.9    g/L 295-360      Девиация на ер. разпред. 12.53    % 11.5-14.5      Тромбоцити 260    G/L 130 - 440      Ср. обем на тромбоцитите 6.8    fL 6,5 - 11,5      Девиация на тромбоцитно разпределение 19.1    % 15.5-30.5      Тромбокрит 0.1775    L/L 0.0020-0.45 Име на теста(изследване) Резултат   ЕдинициРеферентна стойностМетодГлюкоза 3.76    mmol/l  3.3-6.0 



1.

2.

3.

4.

5.



 

1 2 3  1 2 3 (S- чувствителни, I - интермедиални, R - резистентни ) 
Име на теста(изследване) Резултат   ЕдинициРеферентна стойностМетодУрина ОХИ 10 параметъра            pH урина 6.0     4.5-8.0      Белтък урина (-)negative     (-) negative      Глюкоза (-)negative     (-)negative      Кетони (-)negative     (-)negative      Билирубин (-)negative     (-)negative      Кръв (-)negative     (-)negative      Левкоцити (-)negative     (-)negative      Нитрити (-)negative     (-)negative      Уробилиноген N     normal      Oтн.тегло 1.020     1.000-1.040 Урина-седимент            Други 0           Бактерии 0     none      Епителни клетки 0     до 15 на поле      Левкоцити 2-3     до 4 на поле      Еритроцити 0     до 1 на поле 


H - резултатът е над нормата (High - висок)
L - резултатът е под нормата (Low - нисък)
adelinavs
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Дек 2015, 18:23

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 08 Дек 2015, 12:29

adelinavs написа:Ще можете ли да ми разчетете резултатите от изследванията бременна съм в 22 г.с Благодаря ви предварително


Име на теста(изследване) Резултат   ЕдинициРеферентна стойностМетодСУЕH 28    mm/h  < 25 ПКК 22 показателя            ЛевкоцитиH 12.5    G/L 3,5 - 10,5      Неутрофилни левкоцити-% 73.46    % 44 - 76      Неутрофилни левкоцити-бр.H 9.16    G/L 2,0-7,8      Еозинофилни левкоцити-% 1.85    % 0,00-6.00%      Еoзинофилни левкоцити-бр. 0.23    G/L 0.00-0,700      Лимфоцити-%L 18.72    % 20 - 40      Лимфоцити -бр. 2.34    G/L 0,6-4,1      Моноцити-% 5.52    % 3-13 %      Mоноцити-бр. 0.69    G/L 0,2-1,5      Базофилни левкоцити-% 0.44    % 0,00-2,00      Базофилни левкоцити-бр 0.05    G/L 0.00-0.2      Еритроцити 3.71    T/L 3,70 - 5,40      ХемоглобинL 113    g/L 115 - 160      ХематокритL 0.33    L/L 0,35 - 0,44      Ср. обем на еритроцитите 88.8    fl 82 - 98      Ср. Hgb. конц. в ер. 30.5    pg 26.5-32.0      Ср. Hgb. съдърж. в еритр. 342.9    g/L 295-360      Девиация на ер. разпред. 12.53    % 11.5-14.5      Тромбоцити 260    G/L 130 - 440      Ср. обем на тромбоцитите 6.8    fL 6,5 - 11,5      Девиация на тромбоцитно разпределение 19.1    % 15.5-30.5      Тромбокрит 0.1775    L/L 0.0020-0.45 Име на теста(изследване) Резултат   ЕдинициРеферентна стойностМетодГлюкоза 3.76    mmol/l  3.3-6.0 
Здравейте,
Няма нищо притеснително. Левкоцитите са леко повишени,но това е най-вероятно от състоянието на бременност,при което имуннага система има по-различни и специфични задачи.
Хемоглобинът в това състояние има тенденция към понижаване,когато храненето не съдържа в достатъчно количество елементите,нужни за еритропоезата. Като начало съм сигурна,че Вашият гинеколог ще се увери /ще докаже/ вида на анемията.Нискостепенна,но налична.И ще предприеме мерките,които водят до корекция на състоянието.
Всъщност,пропуснала сте да напишете какво Ви е препоръчал колегата,за да мога да Ви напиша още.



1.

2.

3.

4.

5.



 

1 2 3  1 2 3 (S- чувствителни, I - интермедиални, R - резистентни ) 
Име на теста(изследване) Резултат   ЕдинициРеферентна стойностМетодУрина ОХИ 10 параметъра            pH урина 6.0     4.5-8.0      Белтък урина (-)negative     (-) negative      Глюкоза (-)negative     (-)negative      Кетони (-)negative     (-)negative      Билирубин (-)negative     (-)negative      Кръв (-)negative     (-)negative      Левкоцити (-)negative     (-)negative      Нитрити (-)negative     (-)negative      Уробилиноген N     normal      Oтн.тегло 1.020     1.000-1.040 Урина-седимент            Други 0           Бактерии 0     none      Епителни клетки 0     до 15 на поле      Левкоцити 2-3     до 4 на поле      Еритроцити 0     до 1 на поле 


H - резултатът е над нормата (High - висок)
L - резултатът е под нормата (Low - нисък)
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот fracolinda » 08 Дек 2015, 13:57

Здравейте,бременна съм 29 седмица,от 5 дена съм със силна хрема и опитах много билкови препарати но нищо не помага,мога ли да пробвам с хомеопатия като ИНФЛУЦИД И ЦИНАБСИН и в каква комбинация?Благодаря.
fracolinda
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Дек 2015, 13:51

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот kalina. » 13 Дек 2015, 20:40

Здравейте, родих преди 2 месеца вагинално с епизиотомия и вътрешни шевове.
При първият ми опит за полов контакт преди няколко дни имаше много силна болка и още на другия ден отидох на лекар, който ми каза, че са се образували гранулации по някои от вътрешните ми шевове и че болката се дължи на тях. Изписа ми вагинални овули Цикатридина за 6 дни и ми препоръча да нямам полови контакти за около 20 дни.
Въпросът ми е това достатъчно ли е за да заздравеят шевовете, не трябва ли тези гранулации да се отстранят по някакъв начин? Може ли да минат от само себе си?
kalina.
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Дек 2015, 20:39

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот hope3e3 » 21 Дек 2015, 14:32

Добър ден искам да попитам относно стойностите ми на тромбоцитите които са ми 116 при стойности от 140 бременна съм в 21-ва седмица нормални ли са занижените стойности
hope3e3
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2015, 14:17

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот iafaso8 » 27 Дек 2015, 19:02

Здравейте, доста съм притеснена, а никъде не намирам точен отговор на въпроса ми, затова се обръщам към Вас. С приятеля ми правихме секс и той свърши на корема ми, обаче семенната течост започна да се стича надолу. Когато се избърсах забелязах, че е стигнала малко над срамните ми устни, близо до клитора. Няколко минути по-късно се измих. Възмжно ли семенната течност да е попаднала във влагалището ми без да съм усетила и имам ли повод за притеснение?
iafaso8
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Дек 2015, 18:43

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 29 Дек 2015, 10:43

kalina. написа:Здравейте, родих преди 2 месеца вагинално с епизиотомия и вътрешни шевове.
При първият ми опит за полов контакт преди няколко дни имаше много силна болка и още на другия ден отидох на лекар, който ми каза, че са се образували гранулации по някои от вътрешните ми шевове и че болката се дължи на тях. Изписа ми вагинални овули Цикатридина за 6 дни и ми препоръча да нямам полови контакти за около 20 дни.
Въпросът ми е това достатъчно ли е за да заздравеят шевовете, не трябва ли тези гранулации да се отстранят по някакъв начин? Може ли да минат от само себе си?

Здравейте,
Спонтанно - не,но препаратът е с доказано добър ефект. Разбира се,Вие ще посетите гинеколога си за контролен преглед?
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

Re: Бременност и раждане - онлайн консултация с гинеколог

Мнениеот Dr Kovacheva » 29 Дек 2015, 10:47

iafaso8 написа:Здравейте, доста съм притеснена, а никъде не намирам точен отговор на въпроса ми, затова се обръщам към Вас. С приятеля ми правихме секс и той свърши на корема ми, обаче семенната течост започна да се стича надолу. Когато се избърсах забелязах, че е стигнала малко над срамните ми устни, близо до клитора. Няколко минути по-късно се измих. Възмжно ли семенната течност да е попаднала във влагалището ми без да съм усетила и имам ли повод за притеснение?

Здравейте,
По отношение на това,което сте написала - не. Но не е ли по-добре да обсъдите с Вашия гинеколог мерки за постоянна контрацепция?
Д-р Соня Данева Ковачева
E-mail: doc@mail
GSM : 0878 846167
Dr Kovacheva
 
Мнения: 80
Регистриран на: 01 Сеп 2015, 09:25

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта