Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

В този форум може да задавате вашите въпроси, свързани с белодробни заболявания - астма, пневмонии, хобб и други.

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Haracherova » 20 Юни 2018, 09:30

viktoriya_hristova написа:Здравейте, д-р Харачерова! Мой близък (на 38г.) наскоро прекара пневмония, беше 7 дни на системи с антибиотици, след това още 7 дни антибиотик за вкъщи. От направените рентгенови снимки след лечението, не се вижда проблем, кръвните изследвания са в норма, но има болка в гърдите от ляво. Болката е почти постоянна, а освен това чувства и отпадналост. Да очакваме ли, че постепенно болката ще отшуми и междувременно какви болкоуспокояващи да приема?


Здравейте, възстановяване от преболедувана пневмония изисква време. Според консенсусът за пневмонии, срока за излекуване, тогава когато липсват усложнения, е 28 дни. Възможна причина за болката в ляво на гръдният кош е възпалителния процес да е бил с такава локализация и да е бил усложнен от плеврален излив. Ако възприемем този вариант, обичайно терапията е с НСПВ, като се взимат предвид страничните им ефекти - дразнене на стомах и внимание при хора с високо кръвно налягане. Друга възможни причини са сърдечно-съдова и неврологична, за което следва да се обърнете към съответните специалисти.
Dr Haracherova
 
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Сеп 2017, 11:22

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Цветелина.Ценова » 01 Авг 2018, 20:37

Здравейте,от 04.до 10 юли пих Фоксеро 200 по лекарско предписание.От вчера пак имам температура която е все 37.3.Възможно ли е да ме повтаря бронхита,а и като си поема въздух дълбоко се чува хриптене.
Цветелина.Ценова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Авг 2018, 20:32

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dr Haracherova » 20 Авг 2018, 08:49

viktoriya_hristova написа:Здравейте, д-р Харачерова! Мой близък (на 38г.) наскоро прекара пневмония, беше 7 дни на системи с антибиотици, след това още 7 дни антибиотик за вкъщи. От направените рентгенови снимки след лечението, не се вижда проблем, кръвните изследвания са в норма, но има болка в гърдите от ляво. Болката е почти постоянна, а освен това чувства и отпадналост. Да очакваме ли, че постепенно болката ще отшуми и междувременно какви болкоуспокояващи да приема?

Здравейте, по принцип отшумяването на симптомите след пневмония може да продължи дълго време - около месец. Факта, че от направените изследвания не се вижда проблем, говори, че терапията е била успешна и острият период на заболяването е отминал. Остатъчната болка в гръдният кош може да се дължи на това, че пневмонията е била в лява белодробна половина. Има и вероятност да бъде и от неврологичен характер. При изключване на други причини, които могат да предизвикват болка, може да се приемат НСПВ, ако пациента няма проблеми с артериална хипертония и язва на стомаха, като се съобразява дозировка и продължителност на лечение.
Dr Haracherova
 
Мнения: 13
Регистриран на: 16 Сеп 2017, 11:22

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот veronika19859 » 23 Авг 2018, 19:17

Здравейте! Преди по вече от три седмици започнах да кашлям. Пробвах да пия и смуча сиропи и пастили, но нищо не помогна. Преди три дни отидох при личния лекар. Преслуша ме, гледа ми гърлото, и каза че няма нищо. Изписа ми бронхостоп за смучене, както и едни противоалергични хапчета, в случай че е алергия. Пия ги, купих си и един сироп- Стодал. Никакво подобрение не усещам, даже от деня в който ходих на лекар взех да кашлям още по силно. Не ме боли нищо, нямам температура, не съм отпаднала, обаче тази кашлица е много плашеща. На моменти чак ми се повдига, главата почва да ме боли от напъване. Откакто съвсем се усили усещам едно хриптене в гърлото на моменти. Въпросът ми е може ли да е нещо сериозно, въпреки че не се чува със слушалките? Изобщо, ако не е на какво друго би могло да се дължи? Благодаря предварително за отговора!
veronika19859
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юни 2013, 12:48

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Дияна » 15 Окт 2018, 19:13

Днес правиха снимка на дъщеря ми със съмнение за пневмония, моля помогнете ми с резултата. Ще кача снимка от становището на ренгенолога, предварително благодаря
Прикачени файлове
ADFEC550-4998-486C-B5C4-AE2CE6E3E3C9.jpeg
ADFEC550-4998-486C-B5C4-AE2CE6E3E3C9.jpeg (192.27 KiB) Прегледано 856 пъти
Дияна
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Окт 2018, 19:09

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот zagreb » 08 Ное 2018, 10:05

Здравейте!
Имам заболяване Хашимото. Също така съм с прекарана в миналото пневмония и почти всяка година инфекция на горни дихателни пътища. Наляга се влизане в болница. От 3 г. лекуващият лекар ми препоръчва RESPIGARD. Приемам го здрава,но след вземането му започва инфекция на бял дроб. Има ли връзка Хашимото с Респигард и инфекцията?
Благодаря предварително!
zagreb
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2018, 09:59

Re: Туберколоза

Мнениеот takitta » 20 Дек 2018, 12:46

Здравейте,
От около месец подържам събфебрилна температура 37,2-37,4 без никакви други симптоми. Интересното е ..че тази температура е само през деня и изчезва след 22h вечерта.Направих си изследвания за хормони, ПКК, CRP, лаймска болест, малария, EBV , орина, чернодробни ензими ,снимка на бели дробове ( чисти) ...всички изследвания са в норма.
Последното изследване, което си направих беше TB Spot за тъберколоза. Излязоха ми следните резултати, които да доста объркващи:

Има забележка: *Тестът е отрицателен ,ако броят на спотовете и в двата панела минус броят на спотовете в отрицателната контрола е по-малък или равен на 5.

Nil ( отрицателна контрола) резултат 6 , референтна с-т <10 ( валиден резултат)
Panel A -ESAT 6 Ag резултат 8 , референтна с-т <5 ( Отрицателен резултат)
Panel B -CFP10 6 Ag резултат 2 , референтна с-т <5 ( Отрицателен резултат)
Positive control ( Положителна контрола) резултат >20 референтна с-т <20 ( Валиден резултат)
Резултат T-Spot резултат отрицателен.

Бихте ли ми казали какво означават моите резултати?

Благодаря предварително!
takitta
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:12

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот smokee » 22 Дек 2018, 18:55

Здравейте и весело посрещане на празниците!
Въпроса ми е относно моят баща - 77 годишен.От около 6 месеца пиеше медрол заради подуване в ръката,но започна да се задъхва и запъхтява много.Дишането му се утежни ( и преди медрола не беше идеално,но сега е много по-трудно,граничещо със задушаване).Минимални движения го запъхтяват .Запъхтяването отминава за около 15 сек ако не се движи.Няма нито храчки,нито кашля.Възможно ли е това запъхтяване и недостиг на въздух да не е белодробен проблем а друг - например от сърдечна недостатъчност - ако сърцето не може да изпомпи достатъчно кръв и съответно да достави достатъчно кислород до муслите да предизвиква задъхване? Правиха му ренгенова снимка на белите дробове преди няколко дни - казаха,че има бронхит,но като цяло не са зле.Той е убеден,че белите му дробове са причината.Обмислям закупуване на инхалатор за не малка сума.Според вас ще има ли ефект при неговото състояние и ако да какъв препарат трябва да му купя? Разбрах,че имало безвредни капсули,които се продавали без рецепта и служели както за профилактика така и за облекчаване на трудното дишане.На здрави деца им правили въпросните инхалации с профилактична цел за да ги предпазят .Благодаря ако някой отговори .
smokee
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Дек 2018, 18:46

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот bubulina1 » 04 Яну 2019, 19:53

Здравейте доктор Харачерова!
Проблемът при мен се появи преди 8 дена, но бих искала да се върна към миналогодишния грип, който може би остави отпечатък и по този начин този път ме хвана прекалено бързо новия грип. След грип прекаран около нова година на 2018 г. и неправилно лечение на предишната ми лична лекарка направо с 2 антибиотика - Азакс и Флексид се беше появила суха кашлица. След този Флексид се появи сърцебиене и втрисане, а не след дълго и субфебрилна температура - 30 - 37.4. След редица изследвания, посещения при белодробни лекари - пулмолози, кардиолози, защото болката ми беше предимно в ляво и получавах както сърцебиене, така и високо кръвно и болки в лявата ръка, посещения при невролози и лечение в болница единственото което получавах беше да ме тъпчат с антибиотици, като за 8 месеца бях изпила общо 8 и отхрачващи препарати - сиропи и таблетки за суха и нормална кашлица. Също така в болницата ми бяха казали , че имам някаква вече хронична инфекция, заради която поддържам все тази температура и не могат да ми я намерят. А ми бяха пуснали почти всички изследвания, правиха ми 3 мантута за проверка за туберкулоза, но кръвен тест не ми е правен. Няколко снимки на които излизаше или бронхит или ХОБ, увеличено АСТ на 300 и намерени стафилококи в изследвания на секрет от нос. След като излязох от болницата, което беше август месец втрисането и температурата 37.2/3 си продължи. Стоях повече на слънце и приемах таблетки за имунитета и може би полека болките в белите дробове отминаха, но втрисането си остана. Пуснаха ми хормони ТСХ, МАТ и ФТ4. Казаха ми, че съм имала и автоимунен тироидит, но според стойностите не трябвало да приемам нищо освен селен. Започнах лечение с него, но забелязах, че постоянно ми вдигаше кръвното и го спрях. Бях получила и невралгични болки в лява гръдна половина и затова посетих и кардиолози и невролози. През месец ноевмри претърпях операция от апендицит и отслабнах много. Преди седмица обаче усетих изключителна слабост на цялото тяло. Първо помислих, че е нещо временно и ще мине, но още на другия ден усещах тази безтегловност и лекота по цялото тяло - ръце, крака, врат, гърба, Появи се и болка в гърлото и отново сухата кашлица, която така и не успях да премахна, Взех си от аптеката прахчета вита макс грип и витамин ц и пиех събота и неделя, защото не успях да се свържа с личната ми лекарка. На 31 отидох на преглед и тя ми каза, че това са симптоми на грип и ми даде антибиотик зинат 500 мг за 5 дни и витамин ц 500 мг плюс сироп Бронхикум. Започнах лечение, но тези симптоми на безтегловност не минаваха, Единствено когато извършвах някакви движения започвах да се чувствам по-добре, но това продължаваше 10 15 минути и след това отново тази лекота, сякаш нямах сили. От 31 развивам и температура 37.2/3, която след изпиването на Зината слизаше до 37 или 36.9. Не почувствах никакъв ефект и днес отново посетих личната лекарка. Усещам тези симптоми, както и болки в гърдите, кашлица, която сутрин е малко къртеща , а през другото време суха. И температура с втрисане , придружена от силно главоболие. От антибиотика започна и да се вдига кръвното и днес обясних всичко това на личната лекарка. Тя ме изпрати за снимка на бял дроб и там излезе бронхит, с уголемени хипуси, усилен бронхиален рисунък и умерено изразен емфизен върхово. Тя ми остави същия антибиотик още 7 дена пак 2 пъти дневно и ми препоръча да пия нещо за имунитета. Въпросът ми е дали е необходимо да се пуснат някакви изследвания или да продължа с този антибиотик, защото за тези 4 дни не усетих никакъв резултат в положителна посока.
bubulina1
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Яну 2019, 18:16

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarAdmin1 » 01 Фев 2019, 09:57

От 01.02.2019 На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".
Администратор на forum.framar.bg
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт.
Аватар
FramarAdmin1
 
Мнения: 61
Регистриран на: 17 Мар 2011, 15:51

ПредишнаСледваща

Назад към Белодробни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта