Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

В този форум може да задавате вашите въпроси, свързани с белодробни заболявания - астма, пневмонии, хобб и други.

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Neverevergirl » 12 Ное 2019, 13:17

Здравейте,какво означава перибронхитни изменения двустранно? Това пише на изследването на сина ми, има назначено лечение, но не ми стана ясно какво точно значи.
Neverevergirl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Ное 2019, 13:14

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 13 Ное 2019, 11:47

Neverevergirl написа:Здравейте,какво означава перибронхитни изменения двустранно? Това пише на изследването на сина ми, има назначено лечение, но не ми стана ясно какво точно значи.


Здравейте, Neverevergirl!

Перибронхитни изменения означава промени на тъканите, ображдащите бронхите, вероятно поради възпаление/инфекция.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Марияна.Иванова » 15 Яну 2020, 17:19

Здравейте!Преди седмица ме хвана вирус-Още на 2рия ден почувствах като че ми беше задрано в гърдите и се появиха зелени храчки.Една вечер ме втрисаше,но темп.беше до 37 градуса.ЛЛ ме прегледа и изписа неоамоклав,асс,Нурофен и така след 3 дни се почувствах добре.Междувременно имах хрема и тя мина.Много рядко се закашлям,но леко,отхрачващо.Въпроса ми е да продължавам ли с антибиотика, който пих 5 дена, след като се чувствам добре.Само тия храчки ме притесняват,понеже са все още зелени.Сутрин са по- тъмно зелени,а след като пия асс стават по светло зелени.Или те постепенно ще изсветлеят още.Може би да продължа още няколко дни само с асс? Не обичам антибиотици и ето 5 дена ги пих и езика ми се Обрина.Благодаря ви за отговора!
Марияна.Иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Яну 2020, 16:55

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 20 Яну 2020, 14:56

Марияна.Иванова написа:Здравейте!Преди седмица ме хвана вирус-Още на 2рия ден почувствах като че ми беше задрано в гърдите и се появиха зелени храчки.Една вечер ме втрисаше,но темп.беше до 37 градуса.ЛЛ ме прегледа и изписа неоамоклав,асс,Нурофен и така след 3 дни се почувствах добре.Междувременно имах хрема и тя мина.Много рядко се закашлям,но леко,отхрачващо.Въпроса ми е да продължавам ли с антибиотика, който пих 5 дена, след като се чувствам добре.Само тия храчки ме притесняват,понеже са все още зелени.Сутрин са по- тъмно зелени,а след като пия асс стават по светло зелени.Или те постепенно ще изсветлеят още.Може би да продължа още няколко дни само с асс? Не обичам антибиотици и ето 5 дена ги пих и езика ми се Обрина.Благодаря ви за отговора!


Здравейте, Марияна.Иванова!

Подходящата терапия, доза, схема и продължителност на прием се определят само и единствено от лекуващия лекар, който е запознат с индивидуалното състояние и чието предписание се базира на анамнезата и физикалния преглед. Отидете на вторичен преглед, особено след като все още имате симптоми.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот minko » 19 Фев 2020, 14:19

Здравейте,
Баба ми която е на 78 и болна от Алцхаймер последен стадии, имаше скоро бронхопневмония и беше закарана в Пирогов, след няколко дни лечение там я изписаха без проблеми, малко по късно започна да кашля и да изкарва бяла мукусна течност през устата и да и хъркат гърдите и това продължава с месеци. Няколко пъти викахме ГП-то който не е поставил точна диагноза и каза че няма какво да се направи. Всеки ден я навеждаме да изкарва течноста за да не и хъркат гърдите и да изкарва течностите. Така и не разбрахме какво и е точно и какво може да се направи да не се мъчи, и гледах че има аспиратори с които може да се вади течноста, това възможно ли е и какво може да се направи и какъв е точно проблема?
minko
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Мар 2012, 16:38

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 21 Фев 2020, 13:50

minko написа:Здравейте,
Баба ми която е на 78 и болна от Алцхаймер последен стадии, имаше скоро бронхопневмония и беше закарана в Пирогов, след няколко дни лечение там я изписаха без проблеми, малко по късно започна да кашля и да изкарва бяла мукусна течност през устата и да и хъркат гърдите и това продължава с месеци. Няколко пъти викахме ГП-то който не е поставил точна диагноза и каза че няма какво да се направи. Всеки ден я навеждаме да изкарва течноста за да не и хъркат гърдите и да изкарва течностите. Така и не разбрахме какво и е точно и какво може да се направи да не се мъчи, и гледах че има аспиратори с които може да се вади течноста, това възможно ли е и какво може да се направи и какъв е точно проблема?



Здравейте,

Секрецията на мукус е защитен механизъм, чрез който се неутрализира вредното въздействие на многобройни дразнители, които попадат в дихателните пътища с вдишвания въздух. Хиперсекреция на мукус е характерен признак за възпалителни белодробни заболявания (както в случая пневмония).
Способността на дихателната система да се очиства от отделяните секрети намалява с напредване на възрастта, като състоянието се усложнява от придружаващото неврологично заболяване.

Можете да се консултирате със специалист-пулмолог дали може да се облекчи състоянието чрез инхалации или друга терапия.

Можете да пробвате да отстранявате секрета и с помощта на аспиратори, които ще намерите в специализираните магазини.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот werty7979 » 23 Мар 2020, 22:20

Привет, бихте ли погледнали снимката която прилагам /2 броя - нормална и зуум/? Дали има някаква аномалия или проблем? Нямам кашлица, нито секрети, но от 2-3 седмици се уморявам лесно и понякога чувствам задух. Благодаря предварително!

http://kachi-snimka.info/images-2013/viu1584991051i.png

http://kachi-snimka.info/images-2013/rgh1584991084q.png
werty7979
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Мар 2020, 21:50

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот vig86 » 07 Апр 2020, 20:55

Здравейте!До колкото разбрах COVID-19 e някакъв вид пневмония!Според Вас третира ли се пациент заболял от тази болест с Гентамицин(инжекционен разтвор)или с Пеницилин и там неговите производни?Навремето пневмониите се изпаряваха след няколко инжекции Гентамицин сега дали го прилагат?
vig86
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2020, 20:38

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 08 Апр 2020, 19:32

vig86 написа:Здравейте!До колкото разбрах COVID-19 e някакъв вид пневмония!Според Вас третира ли се пациент заболял от тази болест с Гентамицин(инжекционен разтвор)или с Пеницилин и там неговите производни?Навремето пневмониите се изпаряваха след няколко инжекции Гентамицин сега дали го прилагат?


Здравейте, vig86!

Гентамицин и Пеницилин са антибиотици и не са ефективни при вирусна инфекция, каквото е COVID-19. Антибиотици могат да бъдат прилагани, ако има вторична бактериална инфекция.

Към настоящия момент липсва ефективно етиологично лечение на COVID-19. Следват се добрите практики на страни, преминали през епидемията или при които вече отшумява.
Прилага се подходящо симптоматично лечение, съобразено с проявите на инфекцията при отделния пациент.
Повече информация може да прочетете тук: Лечение при коронавирус COVID-19


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Вирусна пневмония

Мнениеот anelkka » 23 Апр 2020, 20:42

Здравейте, моля за съвет. Става въпрос за възрастна жена на 75г. преди два дни започна да храчи кръв буквално. Няма никакви симптоми на настинка и скоро не е боледувала, има стара диагноза ХОББ. Пие лекарства за в. кръвно, сърце и подагра и аспирин протект. Пулмолог назначи рентген на бял дроб, резултата е: Двустранно аериранибели дробове с перибронхиални промени, ретуширани хилусни сенки и сгъстена белодробна структора базално с оформени пневмонични възпалителни инфилтрации в дясно надхилусно поле. К.Д.С-свободни; сс-аортна конфигурация, аортокалциноза. Кръвната картина е в реф. стоймости. ЦРП- 8,26м/л до 5, 00, ДКК- St-0.08 До 0.06 другите са в норма. Глюкоза 8,10. Калций- 2.66mmol/l до 2,55. Имуноглоболини G, M в норма. Диагноза вирусна пневмония. Възможно ли е кървавите храчки да са от лекарствата по специално Миурит и аспирин протект. Няколко дни по рано ми се оплакваше че и се пукат вени по ръцете мн лесно. Моля за мнение.
anelkka
 
Мнения: 7
Регистриран на: 17 Окт 2016, 20:08

ПредишнаСледваща

Назад към Белодробни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта