Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

В този форум може да задавате вашите въпроси, свързани с белодробни заболявания - астма, пневмонии, хобб и други.

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Валерия.Кръстева-Раднева » 27 Мар 2021, 15:07

Здравейте! Миналата година изкарах Короната и от тогава имам непрестанни болки в гърдите и гърба. По принцип съм със заболяването Бехтерев. От декември, болката в гърдите ми се засили, както и получих едно постоянно покашляне и на моменти дори имам втрисане. Ходих на снимка на белия дроб, нищо нямаше. Преди седмица, ходих и на кардиолог , при изследванията нямаше нищо убеспокоително, той заключи, че имам синусова тахикардия и ми изписа лекарства. Според вас, необходимо ли е да си правя нова снимка и тест за корона, дали е възможно пак да съм я хванала? Вече нямам идея на какъв лекар да ида.
Валерия.Кръстева-Раднева
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Мар 2021, 15:06

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Христина.Янева » 06 Апр 2021, 14:51

Здравейте! 28 години съм, изкарах covid сравнително тежко с многоогнищна ковид пневмония. 45 дни след първите симптоми имам 9000 антитела, Днес правих контролен скенер на който пише че пневмонията се резорбира, все пак Още е там което ме притесни...
Но по-притеснителното вече имам повдигната диафрагма, за първи път я видяха на снимка което попречи да видят пневмонията... накратко първата ми снимка направих на първия ден от симптомите нямаше никакъв проблем на нея пет дни по-късно правя снимка идва Доктора и казвал немога да видя нещо има вдигната диафрагма отляво...
Дори ме пита дали съм падала, към днешна дата продължава да бъде вдигната казват че това било провокирано тъй като имах отвратителна силна кашлица която ме караше да се разтреперям.. Искам да попитам това възможно ли е да се е получило от кашлицата, или от омазнения дроб в черен който имам, откриха също и малка киста в далака... Също така след Ковида имам проблем с дебелото черво и доста неприятен метеоризъм
Христина.Янева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2021, 14:45

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Мариана77 » 12 Апр 2021, 17:08

Здравейте, искам да ви помоля за разчитане на резултатите от рентгеновата снимка на баща ми. Личният лекар не е могъл да го обслужи, поради голяма заангажираност. "Петнисто ивицести промени предимно в средни и долни белодробни полета, както при перибронхитни и интерстициални възпалителни промени. К.д.синуси свободни. ССС нормална за възраста." Той боледува от Ковид, беше 18 дни в болница на кислород. Пи антибиотик, но преди седмица го е свършил. Благодаря предварително
Мариана77
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2021, 16:54

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Кристина.Данаилова » 16 Сеп 2021, 16:53

Здравейте искам да попитам има ли нещо притеснително и какво означава това в разчитането на снимката.
Перибронхиални изменения паракардиално.
Кристина.Данаилова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Сеп 2021, 16:48

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 17 Сеп 2021, 13:13

Кристина.Данаилова написа:Здравейте искам да попитам има ли нещо притеснително и какво означава това в разчитането на снимката.
Перибронхиални изменения паракардиално.



Здравейте, Кристина.Данаилова!

Установени са промени вероятно поради възпалителен процес или друго заболяване. Резултатите от изследването не са диагноза. Диагноза се поставя от лекуващия лекар въз основа на анамнезата (симптоматиката, здравния статус), физикален преглед и резултати от изследвания. Обсъдете състоянието с лекуващия лекар, тъй като е най-добре запознат.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Elizos » 20 Сеп 2021, 21:59

Здравейте. Миналата седмица б1х с 39градуса температура 2 дена,гърлобол. Праяох тест за ковид-негативен е. Днес направих снимка на дробовете след 7 дена от както пия лекарства и на снимката на дробовете пише-двустранно изразен съдов рисунък. Какво ще рече това?
Elizos
 
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Юни 2020, 22:24

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 21 Сеп 2021, 14:22

Elizos написа:Здравейте. Миналата седмица б1х с 39градуса температура 2 дена,гърлобол. Праяох тест за ковид-негативен е. Днес направих снимка на дробовете след 7 дена от както пия лекарства и на снимката на дробовете пише-двустранно изразен съдов рисунък. Какво ще рече това?



Здравейте, Elizos!

"Двустранно изразен съдов рисунък" се отнася до възпалителни промени в бронхите, които могат да бъдат и от хроничен характер (например при активно и пасивно пушене, експозиция на замърсен въздух, чести инфекции на дихателните пътища и др.).


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот kireto.nikolovi » 16 Окт 2021, 13:44

Здр.казвам се Кирил Николов, от 4 дни имам непонусими хрипове, в гърдите, пих тавипека, сироп амбтекс, асс,от вчера съ на внтибиотик и преднизолон f.5ml,но ми спира въздуха
kireto.nikolovi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Окт 2021, 13:29

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот kireto.nikolovi » 16 Окт 2021, 13:46

Не ми помага нищо, имам храчки, който, немога да извадя, моля за съвет
kireto.nikolovi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Окт 2021, 13:29

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот kireto.nikolovi » 16 Окт 2021, 13:48

Не ми помага нищо, имам храчки, който, немога да извадя, моля за съвет, два пъти правя снимки,за 10 дни чисти с, теста за ковид19 ми еотрицателен
kireto.nikolovi
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Окт 2021, 13:29

ПредишнаСледваща

Назад към Белодробни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта