Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

В този форум може да задавате вашите въпроси, свързани с белодробни заболявания - астма, пневмонии, хобб и други.

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 18 Окт 2021, 11:29

kireto.nikolovi написа:Не ми помага нищо, имам храчки, който, немога да извадя, моля за съвет, два пъти правя снимки,за 10 дни чисти с, теста за ковид19 ми еотрицателен

Здравейте,
Бихте могли да се обърнете към вашия личен лекар, за да се предпише експекторант като "Бромхексин", за да може да се "разтвори" жилавият бронхиален секрет и по този начин лесно да го отделите. При някои дихателни инфекции бронхиалната лигавица може да остане възпалена и да отделя секрети по-продължително време.

С уважение,
Медицински отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот erererere » 01 Дек 2021, 13:57

Моля, да коментирате следното становище от образна диагостика след прекаран Ковид-19. Снимката е направена 12 дена след положителният тест.

Графия на бял дроб и сърце: Симетричен гръден кош. В дясно периферно интерстициални инфилтративни промени характерни за Ковид-19. Хилуси - уплътнени и уголемени. Свободни к.д синуси. Диафрагми - гладки. Сърце гранични размери за възрастта. Срединно разположена съдова сянка..
Закл: Бронхопнеумониа.

възраст на пациента: 30-35 години.
Доказзан Ковид-19 с бърз антигенен тест.

Проведеното до момента лечение: Клацид 1х1, Иновирон 2х1, Cetebe витамини, бронхиксин, тромбекс 2х1.

Продължаване на лечение: ново лечение - Молаксин 1х1

Моля, за цялостен коментар. Благодаря.
erererere
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Дек 2021, 13:51

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 01 Дек 2021, 17:10

erererere написа:Моля, да коментирате следното становище от образна диагостика след прекаран Ковид-19. Снимката е направена 12 дена след положителният тест.

Графия на бял дроб и сърце: Симетричен гръден кош. В дясно периферно интерстициални инфилтративни промени характерни за Ковид-19. Хилуси - уплътнени и уголемени. Свободни к.д синуси. Диафрагми - гладки. Сърце гранични размери за възрастта. Срединно разположена съдова сянка..
Закл: Бронхопнеумониа.

възраст на пациента: 30-35 години.
Доказзан Ковид-19 с бърз антигенен тест.

Проведеното до момента лечение: Клацид 1х1, Иновирон 2х1, Cetebe витамини, бронхиксин, тромбекс 2х1.

Продължаване на лечение: ново лечение - Молаксин 1х1

Моля, за цялостен коментар. Благодаря.



Здравейте, erererere!

Доверете се на преценката на лекуващия лекар и следвайте предписаната терапия. Лечение се назначава не само на база на резултат от изследване, но и симптоматиката, физикалния преглед, общ здравен статус и евентуални придружаващи заболявания. Ако имате опасения, е най-добре да ги обсъдите с лекуващия специалист - може да се обоснове най-акуратно.


С уважение,
Медицински отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Nikikol82 » 26 Яну 2022, 17:34

Здравейте. Преболедувах ковид, но оплакванията като умора, изтощение и слабост продължават. Появи се и някаква тежест, чувство в гърдите.. Личният лекар ми назначи кръвни, които са в норма, прати на кардиолог. Аз си направих снимка, на която пише:Запазена белодробна прозрачност, усилен перихилусен рисунък, диафрагми гладки, синуси свободни. ОВИ-протрахиран ход-хилусна конгестия.
На рентгена ми казаха че вървя към пневмония, личният казва че всичко е нормално. Но моите оплаквания продължават. Бихте ли ми казали дали дробовете ми са добре?
Nikikol82
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2021, 12:06

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 02 Фев 2022, 12:46

Nikikol82 написа:Здравейте. Преболедувах ковид, но оплакванията като умора, изтощение и слабост продължават. Появи се и някаква тежест, чувство в гърдите.. Личният лекар ми назначи кръвни, които са в норма, прати на кардиолог. Аз си направих снимка, на която пише:Запазена белодробна прозрачност, усилен перихилусен рисунък, диафрагми гладки, синуси свободни. ОВИ-протрахиран ход-хилусна конгестия.
На рентгена ми казаха че вървя към пневмония, личният казва че всичко е нормално. Но моите оплаквания продължават. Бихте ли ми казали дали дробовете ми са добре?

Здравейте,
Потърсете консултация с белодробен лекар (пулмолог), за да сте сигурни, че състоянието ви не се влошава. При Ковид-19 умората и отпадналостта могат да продължат с месеци.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот orhiii » 10 Фев 2022, 17:59

Здравейте, по повод ковид инфекция ми беше направена ренгенова снимка на бял дроб. Ето резултата: данни за умерено изразени перибронхитни промени, с давност, двустранно. Двустранно, силно подчертан бронховаскуларен рисунък. Маркиран интерлоб, в дясно. Не се представи огнищен възпалителен процес в белодробните полета. Запазена белодробна прозрачност. Богати хилуси със силно развит, крайхилусен, бронховаскуларен рисунък. Ортоградни, съдови структури, двустранно. Кор- норма. Може ли да ми кажете какво означава резултата, имали притеснителини неща? Този интерлоб какво означва? Благодаря предварително.
orhiii
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Фев 2022, 17:55

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 10 Фев 2022, 18:21

orhiii написа:Здравейте, по повод ковид инфекция ми беше направена ренгенова снимка на бял дроб. Ето резултата: данни за умерено изразени перибронхитни промени, с давност, двустранно. Двустранно, силно подчертан бронховаскуларен рисунък. Маркиран интерлоб, в дясно. Не се представи огнищен възпалителен процес в белодробните полета. Запазена белодробна прозрачност. Богати хилуси със силно развит, крайхилусен, бронховаскуларен рисунък. Ортоградни, съдови структури, двустранно. Кор- норма. Може ли да ми кажете какво означава резултата, имали притеснителини неща? Този интерлоб какво означва? Благодаря предварително.

Здравейте,
Резултатът от рентгенографията говори за наскоро прекаран или настоящ възпалителен процес, засягащ предимно бронхиалното дърво - най-вероятно остър бронхит, без засягане на белите дробове от инфекцията. Десният бял дроб има 3 дяла (лоба) - горен, среден (междинен, интерлоб) и долен. Маркиран интерлоб на рентгеновата снимка не показва болестни изменения, а неговата визуализация на снимката. Състоянието налага проследяване, особено, ако се касае за настояща инфекция.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот danimima » 01 Май 2022, 21:44

Здравейте! Направих си снимка на бял дроб и заключението е бронхитис. Пише разширени хилуси с перибронхитни промени паракардиално базално ,двустранно. Свободни КДС. Сърце в норма. Заключение бронхитис. Има ли нещо притеснително и трябва ли да предприема някакво лечение. Нямам температура само кашлям от време на време . В края на март изкарах ковид. Благодаря.
danimima
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Май 2022, 21:35

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот FramarLekari » 03 Май 2022, 14:06

danimima написа:Здравейте! Направих си снимка на бял дроб и заключението е бронхитис. Пише разширени хилуси с перибронхитни промени паракардиално базално ,двустранно. Свободни КДС. Сърце в норма. Заключение бронхитис. Има ли нещо притеснително и трябва ли да предприема някакво лечение. Нямам температура само кашлям от време на време . В края на март изкарах ковид. Благодаря.

Здравейте,
При наличие на бронхит (инфекция на бронхите), потвърден с рентгенова снимка, трябва да се назначи съответната терапия от лекуващия или семейния ви лекар.

С уважение,
Медицински отдел на Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Бронхити и пневмонии - онлайн консултация със специалист

Мнениеот Dessyy » 05 Юли 2022, 11:50

Здравейте, можете ли да ми кажете по-просто какво означава следния резултат от рентген на бял дроб :
Усилен перихилерно и паракардиално белодробен рисунък. Не личат инфилтративни промени. Хилуси нормално структурирани. Свободни кдс. ССС - неразширена.
Dessyy
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юли 2022, 11:48

ПредишнаСледваща

Назад към Белодробни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron