Българската козметика - за и против

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот haberche » 29 Мар 2012, 20:43

Има и много хубава Българска козметика на пазара.Който казва,че няма може би не е попадал на такава.Нима си мислите, че рускините, и другите чужденки които идват в България с празните кутийки на кремове, от които са супер доволни и си купуват не един а няколко за да имат за цяла година са прости.Пробвайте първо и тогава оплювайте.80% от жените, които казват, че няма качествена българска козметика не са я изпробвали не смеят именно поради своето предубеждение.Аз съм доволна от кремовете на Арси Козметикс гр.Рудозем много добре ми понасят на кожата ,също съм доволна от сапун Бочко много по-добър е от DOVE .
haberche
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2012, 20:18

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот sanya » 20 Апр 2012, 13:25

haberche написа:Има и много хубава Българска козметика на пазара.Който казва,че няма може би не е попадал на такава.Нима си мислите, че рускините, и другите чужденки които идват в България с празните кутийки на кремове, от които са супер доволни и си купуват не един а няколко за да имат за цяла година са прости.Пробвайте първо и тогава оплювайте.80% от жените, които казват, че няма качествена българска козметика не са я изпробвали не смеят именно поради своето предубеждение.Аз съм доволна от кремовете на Арси Козметикс гр.Рудозем много добре ми понасят на кожата ,също съм доволна от сапун Бочко много по-добър е от DOVE .

Не мисля, че тук някой "оплюва" българската козметика :roll: Нормално е да има различни мнения - едни са доволни, други не, което важи по принцип за всяко едно нещо.
Харесвам продуктите на Арома, а също и на Българска роза, Икаров и т.н. Купувам си едно разкошно кремче за ръце с краставица, което също е българско. Харесвам маслата на Икаров и не мисля повече да изброявам. Има много качествени продукти в българската козметика и някои са се задържали години наред без да се променят - крем здраве, например сигурно го има във всеки един дом ;)
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот desi_dm » 07 Яну 2015, 17:03

Преди рядко купувах българска козметика, но наскоро участвах в един проект, в който направихме проучване на българската козметика. Истината е, че съществуват много марки, които са почти непознати за българския потребител. Това се дължи на липса на реклама и присъствие в Интернет пространството. Другата причина е, че пласмента е насочен основно извън България.

Ето какви са нашите открития:

Натурал козметикс - Пловдив. Ползвала съм от техните продукти и бих казала с ръка на сърцето, че са качествени. Препоръчвам ви кремовете за тяло и двете серии за лице - Роза Дамасцена и Арган и макадамия. Нямат сайт, но можете да ги откриете в някои дрогерии и интернет

Христина - Рудозем. Тази марка е по-популярна. Има доста евтини продукти и по-скъпи. Ползвала съм от евтините серии - шампоан, душ гел, лосион за тяло, масажно олио. Когато си поръчах продуктите, бях скептично настроена, имайки предвид ниската цена, но накрая бях приятно изненадана.

Медикозметикс - Пловдив. Предлагат малка серия медицинска козметика. Ползвала съм само тоника за лице и съм възхитена. От много време не бях срещала толкова добър продукт за моята кожа. Е, и цената не е скромна, по мое мнение.Майка ми и няколко приятелки ползват дневния крем и също е са доволни. Тези продукти също са трудно откриваеми. Може да пробвате в аптеките, но към момента не съм ги срещала.

НЕЛИДА - Пловдив. Натурална козметика без парабени и с етерични масла. Напълно непозната на нашия пазар и от висок ценови клас. Имат две серии

Krist G - Пловдив. Билкова козметика.

Дермакс - универсален натурален крем, който се препоръчва за бременни и бебета.

Perfect face - Шумен - Козметика срещу акне

Зеда

BIOGENIK - Варна. Козметика с екстракт от охлюви

CASYOPEA - София

FLO Beauty Care
desi_dm
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Яну 2015, 16:30

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот Malina » 14 Яну 2015, 16:55

Не съм ползвала много добра българска козметика, то всъщност и да съм ползвала не знам дали е произведена в България или всичко е един етикет. .
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот galya.vasileva » 08 Дек 2016, 11:51

Здравейте,
пускам темата за да си споделим от кои козметични продукти произведени в България сме доволни и къде можем да ги намерим. Споделете за всеки крем, балсам, спрей, за всеки продукт за коса, тяло или лице от който сте доволни. Условието е да са произведени от българска фирма без значение колко малка и безизвестна е тя. :cheerleadersmileygirl: Нека разгласим кои са качествените неща :) :dreads:

Ще задам тона с това, че наскоро си поръчах от интернет крем 4 в 1 на фирма Arsy Cosmetics с масла от рози, арган, бадеми и гроздови семки. По- добър крем за тяло не бях пробвала до сега! Силно подхранваща нежна формула, която не омазнява. Друг продукт от който съм доволна са ампулите за косопад на Flory Vital. За съжаление двете неща са от интернет и не ги намирам по магазините.
Аватар
galya.vasileva
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Апр 2016, 19:23

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот ramimni » 08 Дек 2016, 12:21

Аз съм много доволна от шампоаните и тоалетното мляко на Билка. Преди година ги открих и ползвам само тях вече. Преди косата ми стоеше една твърда и като се съчетаеше с боядисването, ставаше ужас. Сега е съвсем различна, има какво още да се желае, но поне не стои като каска.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2016, 12:52

И аз харесвам прподуктите на Билка, много ми допадат, пък и хич не са скъпи!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот YoLindi » 08 Дек 2016, 14:13

Биотрейд за мен са на доста добро ниво и успешно могат да конкурират чуждите козметични фирми. Даже и повече.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот Ottoflick » 14 Дек 2016, 20:10

От продуктите на Билка съм изключително доволен! :wink:
Изображение
Аватар
Ottoflick
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Дек 2016, 20:09
Местоположение: България,София

Re: Българската козметика от която сме доволни

Мнениеот PharmaGirl » 15 Дек 2016, 02:16

Аз лично съм запомнила за себе си две марки, които са ми направили впечатление, че са български и са качествени! Едната е Melitis - изключително добри продукти с българско розово масло на достъпна цена! Пробвала съм не малко от продуктите им и съм изключително приятно изненадана. Бих ги препоръчала на всеки, има ги в интернет и в някои козметични магазини. Другото нещо е специално пилинга за тяло на Afrodita - много добър състав, българска марка и много приятен за използване!
PharmaGirl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Дек 2016, 02:09

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта