Българската козметика - за и против

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Българската козметика - за и против

Мнениеот Radost » 06 Апр 2011, 10:34

Какво мислите за българската козметика? Произвеждат ли се качествени продукти и у нас? Призивът "Изберете българското" важи ли и за тази пазарна ниша?
Аз си признавам без бой, че обичам да купувам и пробвам български продукти. Още повече, че ниската цена прави това ми хоби безопасно за семейния бюджет. :lol:
Така попаднах на няколко страхотни продукта, които не падат по-долу от вносните такива, да не кажа и че са по-добри.
А вие? Вярвате ли на твърдението, че човек трябва само да се огледа, за да намери най-доброто за себе си и че растенията, които са характерни за даден регион са най-полезни за хората, които го населяват?
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот vanya68 » 06 Апр 2011, 13:50

С чисто сърце гласувам "За" българската козметика.
Има една серия на Рубелла - ДеВа Q10, от която съм ползвала дневния и нощния крем. Много съм доволна: първо, защото кожата ми видимо се освежи и второ: подобните продукти на известни чужди производители струват в пъти повече.
Душ-геловете и на Рубелла, и на Арома по нищо не отстъпват на чуждите.
Аватар
vanya68
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Апр 2011, 13:33

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот Tarolita » 06 Апр 2011, 15:19

С чисто сърце гласувам "Против" българската козметика.
Може да има много и добри продукти, но признавам си, че съм предубедена /особено след като сестра ми пострада от българска боя за коса, от което все още /повече от 2 г./ си носи последствията/. :roll:
Tarolita
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Апр 2011, 14:49

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот d_rusanova » 06 Апр 2011, 15:37

Като любител на всичко българско спокойно мога да кажа че качествена българска козметика няма. Въпреки голямото желание така и не можах да намеря "точната" за мен /българска става въпрос/. Дано някой ме опровъргае в тази тема. Иначе нямам нищо против!
d_rusanova
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Апр 2011, 15:13

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот mountain » 06 Апр 2011, 16:43

Има определени продукти, които харесвам и др., които не стават за нищо.
Много ми допадат измиващите гелове на Билка и кремчетата им за ръце :)
Купувала съм и за лице на др. бг марки, но не ми харесват.
mountain
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Апр 2011, 16:28

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот Radost » 06 Апр 2011, 17:02

d_rusanova написа:Като любител на всичко българско спокойно мога да кажа че качествена българска козметика няма. Въпреки голямото желание така и не можах да намеря "точната" за мен /българска става въпрос/. Дано някой ме опровъргае в тази тема. Иначе нямам нищо против!


Ами, няма как да те опровергая, при положение, че всяка кожа си иска нейното и ако нещо е много добро за мен, за теб може да не е. :)
Но мога да изброя някои неща, които допадат не само на мен, но и на други жени, поне ако се съди от коментарите им по форумите.
Арома Органик - тиква е единият крем, който е много лек и приятен, пък и съставът му е доста приличен.
Други продукти, които ме впечатлиха силно, са тези на Phytocodе. Фирмата е още нова и продуктите им не са широко известни, но кремчетата им са направо страхотни като апликация. Засега изостават само откъм опаковки, но това е умишлено, за да могат да продават продуктите си на по-ниска цена. (Много производители признават, че цената на опаковките е 50% от цялата стойност на продукта.)
Кремовете за ръце на Билка също не са лоши, да.
И други има, като се сетя, ще дописвам. 8-)
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот huanita » 06 Апр 2011, 18:23

И аз съм голям националист, ноо за съжение моите представи за хубав крем се разминават с общата концепция на българските фирми. Не съм съгласна че го докарват на аромат а още по-малко на качество, понеже съм виждала истински завод за производство на козметика и знам, че такава инвестиция в БГ няма:( Освен това, скъпотата на продуктите се определя и от заплатите на биолозите, които правят формулите и подбират съставките.
Но признавам, че копират успешно някои рекламни трикове:)
huanita
 
Мнения: 86
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:39

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот Ivaylo » 06 Апр 2011, 20:00

Българската козметика е като българската политика, много шум, ама...често няма полза от нея. 8-)
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот OrHiDeA » 12 Апр 2011, 18:13

Биотрейд предлагат много добри продукти за различни проблеми на много приемлива цена :).
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Българската козметика - за и против

Мнениеот Chat noir » 14 Апр 2011, 09:24

След като днес прочетох във вестник Стандарт, че има Шенген и за храните, се замислям дали да не се доверявам вече само на доказаните във времето български марки. Представяте ли си - производителите на известни марки храни и напитки имат различни стандарти за европейския пазар и за бившите соц.страни! :twisted: Какво остава тогава за козметиката...
Аватар
Chat noir
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Апр 2011, 21:25

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта