L-carnetin- за отслабване?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот bubulina » 17 Ное 2011, 15:40

Отслабва ли се всъщност от него. Една приятелка беше започнала да пие, но нямаше никакъв ефект. Има ли значение под каква форма се приема-таблетки, капсули или течен?
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот Forman » 17 Ное 2011, 16:00

Поздравления, супер тема! Пил съм L-carnеtin докато тренирах. Определено има ефект, но трябва да се тренира здраво.
Препоръчвал съм на мои познати и след това отзивите са положителни, препоръчвам и тук във форума.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот georgi_78 » 29 Ное 2011, 17:51

Аз не съм пил. Той всъщност спомага за отстраняването на излишните мазнини. Ако го пия нали няма да повлияе на мускулната маса?
Аватар
georgi_78
 
Мнения: 177
Регистриран на: 29 Апр 2011, 08:51

Re: L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот Forman » 29 Ное 2011, 18:04

georgi_78 написа:Аз не съм пил. Той всъщност спомага за отстраняването на излишните мазнини. Ако го пия нали няма да повлияе на мускулната маса?

Всъщност засилва метаболизма, спомага за разграждането на мазнините и изхвърлянето на повече вода. Не повлиява на мускулната маса, редуцира мастните образувания.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот someone » 09 Фев 2012, 20:12

Би ли пречил приема на Л-карнетин и противозачатъчни по някакъв начин?
someone
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Фев 2012, 20:09

Re: L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот micky » 08 Мар 2012, 16:18

Не мисля, че има някакво влияние при прием на противозачатъчни. Така или иначе организмът сам си го произвежда.
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот bubulina » 13 Мар 2012, 17:13

Някои лекарства си взаимодействат с Л-карнитин, но при тях единственото което става е че се увеличават нуждите на организма от неговия. Но противозачатъчните не са към тях, така че няма проблем да приемаш противозачатъчни с Л-карнитин.
Тези които имат такова действие са:
Антиконвулсанти; Химиотерапевтици; Азитотимидин; Доксорубицин; Фенобарбитал; Габапентин и Валпроева киселина.

Някои за пръв път ги чувам, не знам кои точно лекарства спадат към тях. :)
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот borislav.bo » 19 Мар 2012, 13:03

А някой запознат ли е какви дози трябва да се приемат дневно Л-карнитин? И добре ли е да се приема от хора които не спортуват?
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот desislava61 » 26 Юни 2012, 13:55

Ел-карнитина може ли да се използва с АМЕРИТЕК АВ ЕКСТРИЙМ?Моля ако някои знае да каже.Благодаря предварително.
desislava61
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юни 2012, 12:33

Re: L-carnetin- за отслабване?

Мнениеот FramarModTedi » 26 Юни 2012, 14:19

desislava61 написа:Ел-карнитина може ли да се използва с АМЕРИТЕК АВ ЕКСТРИЙМ?Моля ако някои знае да каже.Благодаря предварително.

Ел-карнитин по принцип се приема преди тренировка и способства за използването на мазнините като основен енергиен източник. Подходящ е при диети и физическа активност.
Америтек АВ са капсули с високо съдържание на акай бери, които подобряват метаболизма и подтискат глада. Също изгарят мазнините, понижават холестерола и имат антиоксидантни свойства.
По принцип и двата препарата са от групата на хранителните добавки и не би трябвало да има проблем при съвместния им прием, но не го препоръчвам, тъй като мярката ще е прекалено агресивна. Вие колко килограма сте и колко килограма искате да свалите от общото си тегло.
FramarModTedi
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Апр 2012, 09:19

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта