Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 10 Сеп 2019, 10:53

vanya_an89 написа:Секрета е взет 10 дни преди цикъла. Единствено оплакване е белезникаво течение без миризма. Преди да се вземе секрет правих изследвания ц-реактивен протеин, което беше в норма и нямаше възпаление. За хламидия съм правила миналата година, резултата беше отрицателен


Ако сте имали рискови контакти след изследването за хламидии, би могло да направите отново кръвен тест за хламидии.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 13 Сеп 2019, 20:27

Лекаря ми изписа Арилин рапид за 6 дни по схема(1ви,2ри,3ти ден, след това на 5,7 и 9ти ден). Не е ли много продължително това лечение, в листовката пише, че се прилага само за 2дни
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 16 Сеп 2019, 12:48

vanya_an89 написа:Лекаря ми изписа Арилин рапид за 6 дни по схема(1ви,2ри,3ти ден, след това на 5,7 и 9ти ден). Не е ли много продължително това лечение, в листовката пише, че се прилага само за 2дни


По преценка на лекар (като вземе предвид анамнеза, преглед, изследвания) може да се прилага друга схема на употреба. Ако имате някакви притеснения относно предписаната терапия, е най-добре да ги обсъдите с лекуващия специалист - може най-точно да се обоснове за преценката си.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 17 Окт 2019, 12:54

След проведения курс назначен от лекаря с Аралин направихме отново изследвания и резултатите са : Цервикален секрет Не се изолират микроорганизми
Директна микроскопия ед. Сегментоядрени левкоцити. Епителни клетки. Лактобактерии в норма
Може ли да ли кажете в микробиологията при наличие на микоплазма, уреаплазма и трохомони изолират ли се или трябва да се на значат допълнително?
Другото, което ме притеснява е отново наличието на левкоцити след проведеното лечение, нормално ли е или трябва да се търси друга причина?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 21 Окт 2019, 11:31

vanya_an89 написа:След проведения курс назначен от лекаря с Аралин направихме отново изследвания и резултатите са : Цервикален секрет Не се изолират микроорганизми
Директна микроскопия ед. Сегментоядрени левкоцити. Епителни клетки. Лактобактерии в норма
Може ли да ли кажете в микробиологията при наличие на микоплазма, уреаплазма и трохомони изолират ли се или трябва да се на значат допълнително?
Другото, което ме притеснява е отново наличието на левкоцити след проведеното лечение, нормално ли е или трябва да се търси друга причина?


Здравейте, vanya_an89!


За изследване на микоплазма и уреаплазма е необходимо допълнително да се уточни, докато трихомони могат да бъдат открити със стандартното микробиологично изследване.
Възможно е да има единични левкоцити.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 18 Ное 2019, 12:34

След проведено лечение с флажил резултатите от директна микроскопия са умерено сегм. Левкоцити. Лактобактерии слабо представени. Епителни клетки.
Има ли нещо притеснително? Относно лактобактериите има ли проблем?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 19 Ное 2019, 13:34

vanya_an89 написа:След проведено лечение с флажил резултатите от директна микроскопия са умерено сегм. Левкоцити. Лактобактерии слабо представени. Епителни клетки.
Има ли нещо притеснително? Относно лактобактериите има ли проблем?



Здравейте, vanya_an89!

Може да проведете лечението с локален препарат, съдържащ лактобацили (например Лактажин или Флоражин)

След приключване на следваща менструация пуснете контролно изследване.

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот Evka » 25 Мар 2020, 14:32

онлайн консултация със специалист
Мнениеот Evka » 19 Мар 2020, 11:17

Здравейте. На 29.01.20 г ми правиха абразио на шийката на матката и хистологията показа Цин 1. На 11.02.20г си изследвах всички високорискови и нискорискови щамове за ЧПВ и се оказаха отрицателни , а на 13.02.20 г правих цитонамазка - Суперфициални и суперфициално- Интер удивени базофилни клетки с малки ядра и нагъната цитоплазма , част от които с дистрофични промени. Комплекси и голи ядра Пт ендоцервикалната жлезист епител с дистрофични промени и белези на плоскоклетъчна метаплазия. Комплекси и единични Интер удивени плоски клетки с лек ядрен полиморфизъм , без хипер- и полихромазия. Масово левкоцити. Колпит и ендоцервицит. Високо хормонално ниво. Пап-2. Всички изследвания са от различни лаборатории. Какво означава всичко това?
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот Evka » 25 Мар 2020, 15:52

Извинявам се вече ми отговорихте.
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 22 Май 2020, 19:37

Здравейте, след направен профилактичен преглед ми установиха раничка на шийката с големина около 50стотинки. Направена е и цитонамазка и ще чакаме резултатите. Лекаря ми препоръча обгаряне, защото имам обилно течение. Преди години ми беше обгорена раничка та с лекарство, но беше значително по-малка около 2стотинки. Препоръчва ли се второ обгаряне на такива ранички, има ли рискове и възможно ли е да се появява отново след определено време?
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

ПредишнаСледваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта