Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот Evka » 31 Авг 2021, 13:04

Здравейте! Вече 61 дена съм без цикъл . Лекарките при които ходя са в отпуск и не знам какво да правя , да се притеснявам ли или не . На 17.08.21г или на 47 ден от цикъла ходих на гинеколог и тя ми каза , че ще ми дойде лигавицата на матката ми била 17 мм и имам малка киста 2 см . Миналият ми цикъл беше на 45 ден и беше много оскъден , като дни имаше 4-5 дена , но тече много- слабо . От днес спрях да пия Прим бораго Ойл , защото вече го пия от 5 месеца . В къщи имам Промолит нор и мога да го предизвикам ама после пак влизам във вартележката на хормоните и това ако е навлизане в менопауза по добре да оставя така нещата . Страх ме е да не се получи хиперплазия или полип на матката . Моля да ми помогнете , че вече ще се побъркам лягам и ставам с мисълта дали ще ми дойде. Някои ми казват по добре без цикъл от колкото на често и обилен , аз вече не знам какво да правя . Дано да ми отговорите и помогнете . Благодаря ви предварително !
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот Evka » 08 Окт 2021, 21:40

Здравейте! На 20.09.21 г прави цитонамазка излезе 2 група Клетъчни елементи от сквамозен и ендоцервикален епител ( Суперфициални , интермедиерни и цилиндрични клетки ) . Умерен брой сегментоядрени левкоцити. Гинеколожката каза , че е добре . Правих и СА 125 излезе 4.80 при стойности под 35 . Какво да пия срещу ЧПВ помогнете ако можете . Благодаря ви предварително !
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 11 Окт 2021, 14:27

Evka написа:Здравейте! На 20.09.21 г прави цитонамазка излезе 2 група Клетъчни елементи от сквамозен и ендоцервикален епител ( Суперфициални , интермедиерни и цилиндрични клетки ) . Умерен брой сегментоядрени левкоцити. Гинеколожката каза , че е добре . Правих и СА 125 излезе 4.80 при стойности под 35 . Какво да пия срещу ЧПВ помогнете ако можете . Благодаря ви предварително !



Здравейте, Evka!

Може да приемате добавка с котешки нокът (Саменто).

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот Evka » 30 Яну 2022, 22:27

Здравейте! На 04.01.22г ми откриха две кисти едната е 3,52 мм другата 2 мм бях без цикъл близо 75 дни . На 25.12.21 г ми прицапа и така по една розова капка само 11 дни и затова отидох на гинеколог и така тези две кисти . Трябваше да пия промолит нор 20 дни по 2. Спрях ги и на 3 ден ми дойде , сега ще видим дали са се спукали. Моля да ми кажете някакви добавки да пия за тези кисти , че не искам да пия хормони . Взех си на своя глава и вече 4 дена пия Инозитол 500мг по 1 таблетка , виузид по едно прахче , витамин В2, тинктура за гинекологична подкрепа , бял Трън , лечебни гъби , астаксантин и вечерна Иглика по2 на ден . Септември като правих изследвания LH беше в норма ама FSH беше 40 при стойности до 8. Ако можете да ми помогнете за някоя добавка за моята възраст 43 години ще съм ви много - благодарна. Страх ме е от тези хормони пих ги 2 години от 2018 до януари 2020 г. Благодаря ви предварително!
Evka
 
Мнения: 24
Регистриран на: 19 Мар 2020, 11:18

Предишна

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта