Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Тук можете да зададете въпроси по акушерство и гинекология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 16 Яну 2019, 18:48

В тази тема на здравния форум може да откриете мнения и зададете вашите въпроси, свързани с възпаление на шийката на матката. Тук може да получите консултация и съвет за симптоми, диагностика и лечение на това състояние. На вашите въпроси отговаря медицинския екип на "Фрамар".

Възпалението на шийката на матката се нарича цервицит. Това е много често срещано състояние, като много жени даже не знаят, че имат цервицит, тъй като не изпитват симптоми.

По-чести причини за поява на възпаление на шийката на матката са инфекции, реакция на свръхчувствителност към химикали, употреба на устройства, хормонален или бактериален дисбаланс.

Симптомите при цервицит включват вагинално течение, вагинално кървене или зацапване, сърбеж и дразнене в интимната област, болка при полов акт, кървене след полов акт, болезнено, често или затруднено уриниране, тазова болка.

Научете повече за Медицинския отдел на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот Lora Palmar » 20 Май 2019, 20:28

Здравейте, след продължителна инфекция - ту бактериална, ту гъбична, ту смесена, продължила повече от половин година и трудно поддаваща се на прилаганите лечения, ми бе направена колпоскопия. Установи се около 2/3 изменение на шийката на матката, видимо като нежна мозайка. Междувременно направих и цистит, последва ново лечение... И след това - наскоро - биопсия. Диагнозата е Папилома Коли Уретери. Резултатът: 1)Плосък папилом на порциото - прав и обратен тип. Няма установена дисплазия. 2)Пластинка плосък епител с койлоцити. Дисплазия и тук не се установява. На 42 години съм. С едно раждане преди много години. Препоръката на лекаря ми е през следващия месец да ми направи конизация. Моля за ваше мнение, съвет и насоки. Предварително благодаря.
Lora Palmar
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Май 2019, 20:14

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 28 Май 2019, 12:58

Lora Palmar написа:Здравейте, след продължителна инфекция - ту бактериална, ту гъбична, ту смесена, продължила повече от половин година и трудно поддаваща се на прилаганите лечения, ми бе направена колпоскопия. Установи се около 2/3 изменение на шийката на матката, видимо като нежна мозайка. Междувременно направих и цистит, последва ново лечение... И след това - наскоро - биопсия. Диагнозата е Папилома Коли Уретери. Резултатът: 1)Плосък папилом на порциото - прав и обратен тип. Няма установена дисплазия. 2)Пластинка плосък епител с койлоцити. Дисплазия и тук не се установява. На 42 години съм. С едно раждане преди много години. Препоръката на лекаря ми е през следващия месец да ми направи конизация. Моля за ваше мнение, съвет и насоки. Предварително благодаря.


Здравейте, Lora Palmar!

Препоръчваме Ви да потърсите още една консултация при акушер-гинеколог, тясно специализиран и занимаващ се предимно с такива случаи и диагнози. Също така не забравяйте да споменете за повтарящите се инфекции през последните месеци. Това също е от значение.

Успех!

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот moonwind » 04 Юли 2019, 10:51

Здравейте,
При годишната цитонамазка ми излезе лекостепенен цервицит. Промени поради бактерии и други. Единствените оплаквания, които имам от доста време са леко течение, без мирис, болка или сърбеж и често уриниране. Микробиологията ми е чиста, нямам хламидия, микоплазма, трихомони, но ми откриха уреаплазма. Минах курс с антибиотик и скоро ще пусна контролни изследвания.
Въпросът ми е с обикновената микробиология открива ли се гонорея, защото и тя е една от причините за цервицит. Ако трябва да пусна отделно и за това.
Предварително благодаря.
moonwind
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Юли 2019, 10:46

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 04 Юли 2019, 12:34

moonwind написа:Здравейте,
При годишната цитонамазка ми излезе лекостепенен цервицит. Промени поради бактерии и други. Единствените оплаквания, които имам от доста време са леко течение, без мирис, болка или сърбеж и често уриниране. Микробиологията ми е чиста, нямам хламидия, микоплазма, трихомони, но ми откриха уреаплазма. Минах курс с антибиотик и скоро ще пусна контролни изследвания.
Въпросът ми е с обикновената микробиология открива ли се гонорея, защото и тя е една от причините за цервицит. Ако трябва да пусна отделно и за това.
Предварително благодаря.


Здравейте!

Необходимо е да уточните, че желаете да направите изследване за гонорея, като кажете още на лекаря, който ще вземе пробата.

Ако не сте се изследвали за хламидии, може да го направите - тази инфекция също може да причини цервицит и е много често срещана полово предавана болест. Хламидии може да изследвате и с кръвен тест.

Повече за цервицит и причините му може да прочетете тук: Възпалителна болест на шийката на матката МКБ N72

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот megi_1983 » 04 Сеп 2019, 10:48

Здравейте!
Предстои ми цитонамазка и искам да попитам приема на ОРГАМЕТРИЛ хапчета ще отклонят ли резултата? Благодаря предварително!
megi_1983
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 10:42

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 07 Сеп 2019, 16:26

megi_1983 написа:Здравейте!
Предстои ми цитонамазка и искам да попитам приема на ОРГАМЕТРИЛ хапчета ще отклонят ли резултата? Благодаря предварително!


Здравейте, megi_1983"!

Приемът на Оргаметрил не повлиява резултатите от изследването.


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 09 Сеп 2019, 11:14

Здравейте, направиха ми изследвания на влагалищен секрет и ще посетя лекаря чак в петък, може ли да ми разчетете резултатите има ли нещо притеснително?
Цервикален секрет - Не се изолирана микроорганизми
Директна микроскопия- Умерено сегментоядрени левкоцити. Лактобактерии в норма. Епителни клетки.
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот FramarLekari » 09 Сеп 2019, 12:44

vanya_an89 написа:Здравейте, направиха ми изследвания на влагалищен секрет и ще посетя лекаря чак в петък, може ли да ми разчетете резултатите има ли нещо притеснително?
Цервикален секрет - Не се изолирана микроорганизми
Директна микроскопия- Умерено сегментоядрени левкоцити. Лактобактерии в норма. Епителни клетки.


Здравейте, vanya_an89!

Възможно е да имате леко възпаление/инфекция. Не споменавате дали имате някакви симптоми. Ако секретът е взет около менструация, е възможно да се появят левкоцити в резултата, без да означава това, че имате възпаление или инфекция.

Може да си пуснете кръвен тест за хламидии. Повторете изследването на влагалищен секрет след приключване на следващата менструация (изчакайте няколко дни, след като спре кървенето).


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Цервицит - възпаление на шийката на матката - мнения и въпроси

Мнениеот vanya_an89 » 09 Сеп 2019, 15:16

Секрета е взет 10 дни преди цикъла. Единствено оплакване е белезникаво течение без миризма. Преди да се вземе секрет правих изследвания ц-реактивен протеин, което беше в норма и нямаше възпаление. За хламидия съм правила миналата година, резултата беше отрицателен
vanya_an89
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Авг 2019, 16:15

Следваща

Назад към Акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта