‎Charlie Hebdo - какво е вашето мнение за случилото се?‬

Бизнес, политика, шоубизнес, забава или всичко от света около нас.....по дати

‎Charlie Hebdo - какво е вашето мнение за случилото се?‬

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Яну 2015, 12:58

Навярно не е останал човек, който да не знае за терористичната атака срещу френското списание ‎Charlie Hebdo. Какво смятате, че се случи, как си го обяснявате, какво е вашето мнение? Ето една карикатура, не знам кой е автора, която в момента е доста актуална:

08cartoon9.jpg
08cartoon9.jpg (30.1 KiB) Прегледано 3371 пъти

А вие мислите ли, че беше заслужено това наказание? Къде е толерантността, лиспвала ли е при парижаните, или всъщност липсва само на мюсюлманите? Мислите ли, че е трябвало да се стига до убийстовото на 12 човека, а какво очаквате да се промени сега? Charlie Hedbo поставиха ли началото на нов вид борба с тероризма или напротив, показаха още нещо, заради което да се страхуваме от терористите? Дайте вашето мнение, аз лично съм много раздвоена, мисля, че всичко това нямаше да се случи, ако и самите Charlie Hedbo бяха по-толерантни, но бих приела всяко мнение.

И само мога да пожелая надеждата си, че това няма да се случва повече, може би един ден ще станем толерантни - целия свят... :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: ‎Charlie Hebdo - какво е вашето мнение за случилото се?‬

Мнениеот Kremiliya » 10 Яну 2015, 13:51

Аз си мисля, че и държанието на списанието не е било много правилно. Знаем колко крайни са мюсюлманите, а те посотянно са правили карикатури с Мохамед. Не, че са заслужавали такова наказание, като смъртта, но все пак си мисля, че такова предизвикване е по-скоро безумие... Знаем, че терористите не си поплюват и не ценят човешкия живот. А и толерантно ли е да не признаваш чуждата вяра? Не харесваме, че мюсюлманите смятат християните за неверници, а ние по-различни ли сме? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: ‎Charlie Hebdo - какво е вашето мнение за случилото се?‬

Мнениеот Mon_ton » 10 Яну 2015, 14:51

Не знам точно какво ми е мнението, не трябваше да се случва това по такъв начин.... жалко за многото почернени семейства.. :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: ‎Charlie Hebdo - какво е вашето мнение за случилото се?‬

Мнениеот Slavena » 10 Яну 2015, 15:34

Никаква толерантност ей това мога да кажа, а постоянно се пропагандира по целия свят да бъдем по-толерантни, а виждаме, че това не се случва... :geek:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: ‎Charlie Hebdo - какво е вашето мнение за случилото се?‬

Мнениеот Lollipop » 12 Яну 2015, 10:46

Не мога да приема, че на карикатура - на словото и т.н. се отговаря с истински оръжия! Вярно е, че словото е най-голямото оръжие, но не бива срещу него да застават истински куршуми.. Жалко много за загиналите ;(
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: ‎Charlie Hebdo - какво е вашето мнение за случилото се?‬

Мнениеот rabotnata pchela » 14 Яну 2015, 16:07

Пф, мисля си, че българите сме твърде страхливи за да дадем адекватна оценка на случващото се...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: ‎Charlie Hebdo - какво е вашето мнение за случилото се?‬

Мнениеот Elica » 14 Яну 2015, 16:40

rabotnata pchela написа:Пф, мисля си, че българите сме твърде страхливи за да дадем адекватна оценка на случващото се...

Имаш право, досега от нито едн българин не съм чула адекватна оценка на случилото се, някой който да ми помогне да създам своята собствена гледна точка
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37


Назад към Медиен календар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта