Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 12 Май 2015, 20:50

Здравейте Г-жо Великова,

Най вероятно болки в кръста и хематурия ( кръв в урината) може да означава камъни в пикочната система или нещо по сериозно !
Антибиотик е необходим при урина положителна за левкоцити и нитрати,посявка( урокултура) с бактерии и съответни симптоми .
При вашата майка бих препоръчал три изследвания на урината да потвърдят ,че има еритроцити в урината.Следващата стъпка е ехография на отделителната система с добър ехографист.
Много симптоми при възрастни жени са причинени от естрогена недостатъчност (менопауза) със сухота във влагалището и симптоми на често уриниране ,парене при уриниране,инконтиненция и т.н.
Много често погрешно се лекуват с антибиотик за инфекция ,което е абсолютно погрешно.
Направете 3 последващи сутрешни урини,средна струя ,и ехограф и ми пишете отново.
Ще се радвам да ви бъда полезен!
Лека вечер,

Д-р Веселин Милкое
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот izabela01 » 14 Май 2015, 22:53

Dr.Milkov написа:Здравей Изабела,

Моля те да си изследваш урината- стандартно изследване и урокултура.
Имаш ли някакви гинекологични оплаквания,както о важни минали заболявания и операции?
Пиши ми отново,за да мога да ти дам съвет!
Лек ден,
Д-р Милков
Rali_hr написа:Здравейте, д-р Милков!
Имах съмнения за цистит и вчера си пуснах изследвания (нестерилна урина), които гласят следното:
стойности реф. стойности
pH U 6.0 / 4.5 - 8
Oтн.тегло 1020 / 1000 - 1030
Белтък урина следи / (-) negative
Глюкоза (-)negative / (-)negative
Кетони (-)negative / (-)negative
Уробилиноген неувеличен / неувеличен
Билирубин (-)negative / (-)negative
Кръв (-)negative / (-)negative
Левкоцити (++)positive / (-)negative
Нитрити (-)negative / (-)negative
Седимент - Левкоцити масово /поле 0 - 4
Седимент - Еритроцити 0 /поле 0 - 1
Седимент - епителни клетки масово плоски
Седимент - Бактерии -
Седимент - Други -

Дали имам основания да се притеснявам за нещо по-сериозно от цистит, или това са нормални показатели при подобно заболяване? Надявам се да ми дадете препоръки, дали консултация с личния лекар е достатъчна, или трябва да търся специалист и към какъв точно да се обърна? Благодаря ви!
izabela01
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Май 2015, 18:26

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот izabela01 » 14 Май 2015, 23:13

Урина белтък - отр, урина билирубин - отр, урина уробилиноген - норм, урина седимент 3-4 левко. мас. пл. кл. забележки няма това са ми резултатите. Нямам операции, от 2 години съм с рефлуксен езофагит, преди това никакви заболявания. В момента забелязвам, че уринирането намалява до 3-4 пъти на 8 часа, но вместо това се появява силно гадене и падане на кръвното, когато уринирам по-често нямам гадене и проблем с кръвното.
izabela01
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Май 2015, 18:26

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 20 Май 2015, 21:47

Здравейте,

Извинявайте за късният отговор,мисля ,че отговорих още същият ден.
Ако бъда откровен,смятам,че не е бил необходим антибиотик при лечението на майка ви.
Болки в кръста и кръв в урината ( еритроцити) най често може да означава нефролитиаза-камъни в бъбреците.
Бих предложил да повторите сутрешна урина и направите ултразвуково изследване на бъбреците и пикочният мехур.
С резултатите бих ви дал допълнително мнение.
Лека вечер,

Д-р Веселин Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот chefi72 » 17 Юли 2015, 21:49

Здравейте!При мен проблемът е следният: през месец март 2013 г. внезапно получих симптоми на цистит- чести позиви за уриниране, болезнено уриниране, само няколко капки и кръв в урината. Всичко обаче отшумя за няколко часа/ изпих само една таблетка нош- па/. След няколко дни направих изследване на урината- белтък, 7-8 еритроцита/ при норма 1 / и 10- 12 левкоцита при норма 4 на поле/.При ехографско изследване се установи леко удебелена стена на пикочния мехур. Същата ситуация се повтори и през месец май. Този път се изолираха и единични бактерии в урината. Изписаха ми ципрофлоксацин. След лечението- единични еритроцити и 2-4 левкоцита. Няколко месеца по- късно получих болки при уриниране, които продължиха няколко дни, но не знам защо, не им обърнах внимание. След около година/ ноември 2014/ отново болезнено уриниране- откри се в стерилна урина saprofyticus 10 *5. Отмина без лечение. Оттогава не съм имала никакви проблеми, но при изследванията на урина винаги има еритроцити над нормата, левкоцитите са в норма. Изселдавнията показват CRP в норма, но увеличено СУЕ. Преди няколко дни отново- преглед на ехограф- видяха се песъчинки в единия бъбрек, досега не са ми казвали, че имам, незнам дали ги е имал или не. Правиха ми венозна урография- пикочен мехур- с резки и гладки очертания, без дефекти в изпълването и по контура, с бъбрециге- всичко е нормално. Това изследване дава ли информация, ако има възпаление на пикочния мехур?. Отново правих и изследвания- стерилна урина- чиста, но в обикновена еритроцитите отново над нормата. На какво може да се дължи това? От септември 2012 г. съм в менопауза, ако това има някакво значение. Благодаря Ви предварително?
chefi72
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юли 2015, 21:41

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 22 Юли 2015, 22:06

Здравейте,

Получих току що вашето запитване и ви отговарям.
Симптомите ви приличат на остър цистит,но няма сигурна положителна посявка.
Даването на антибиотик,без убедителни данни за уроинфекции е безмислено.малки камъни под 5 мм и особено песъчинки не се виждат обикновено с ехограф!
Това е много честа грешка при правенето на ехография ако лекарят не е добър ехографист.
Вие вече сте в менопауза и такива симптоми много често се дължат на сухота във влагалището поради естрогенна недостатъчност и имате само нужда от естрогенна вагинален препарат за известно време.
Консултирайте се с добър нефролог и уролог и се надявам скоро проблема да ви се реши.
Ако имате съмнения,пишете отново.
Дано съм ви бил полезен!

Д-р Веселин Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Иванова 89 » 14 Авг 2015, 20:10

Здравейте към края на бременността започнах да изпускам урина но и след раждането проблема си остана не е много по малко е но е много неприятно какви мерки трябва да взема
Иванова 89
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Авг 2015, 19:54

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 19 Авг 2015, 06:38

Здравейте,
Изпускане на урина в края на бременноста е често срещано явление.Бременната матка натиска пикочният мехур и клапата на изхода на мехура,в началото на уретрата,не винаги може да задържи на повишеното налягане.След раждане всичко би трябвало да се нормализира.Зависи как е протекло раждането,нормално, с форцеп или вакуум или секцио.Дайте малко повече информация!

Поздрави,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот stanislaval » 21 Авг 2015, 17:00

Здравейте, обръщам се към вас тъй като се нуждая от съвет.Аз съм момиче на 20години и от 5 години съм с чести уроинфекции.Имах за първи път през 2010 Proteus Mirabilis и после от 2013 съм по 2-3 в година с различни инфекции като пиелонефрит и тубулоинтерстициран нефрит, изолирват ми E koli.Тази година през април отново имах тубулоинтерстициран нефрит лекуваха ме с Панцеф влоших се и ми го смениха с Ципрофлоксацин и така се подобрих.Към май месец започна да ми се подува еднота коляно и трудно да вървя, за седмица започна и долу глезена и другото коляно.Отидох на ревматолог и ми казаха че не било нищо ами най обикновен тендинит на палеца на крака.Изписаха ми Семакс за отока и Баклофен за болките.Сред втория прием започнах с бъбречни кризи, повръщане и ме приеха по спешност в отделение.Казаха ми че не е била излекувана инфекцията и от новите лекарства съм се влошила.Пооправих се но с краката се влошавах през юли ме приеха в клиника по ревматология и ми казаха че имам реактивен артрит.От около вече месец съм с главоболие високо кръвно болки в кръста.От всички изследвания имам белтък в урина и левкоцитите ми са 10-15 понякога ми се изсписва че имам и кръв бактерии нямам.Нивата на натрии и хлориди са ми под нормата както хемоглобина (Na-135 Cl 90 Hbc 117) предстои ми нов прием в отделение но какво може да се окаже ?
stanislaval
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Май 2015, 11:07

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 02 Сеп 2015, 05:59

Здравейте,

Необходими за пълни изследвания като ехография,венозна урография,скенер и т.н. За да се установи каква е причината за повтарящите се уроинфекции? Дали имате рефлукс,аномалия на пикочните пътища,нефролитиаза и т.н.
Първо се търси причината,а после се лекува!
Дайте ми повече информация,

Лек ден,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта