Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот rose_92 » 18 Яну 2016, 14:16

Dr.Milkov написа:Здравейте,

Синдром на Фралей е вродена аномалия на бъбрека,където легенчето на бъбрека се притиска от кръвоносен съд и се получава често нарушение на дренажа на урината.Това може да предразполага към по чести уроинфекции и се лекува само оперативно ,ако проблема е по сериозен.
Уростим е имунен стимулатор и се приема обикновено 2-3 месеца.Аз не съм го използвал в чужбина и не мога да коментирам ефикасноста му.
Кога за последен път сте имали добра ехография и посявка на урината?
Пишете ми отново,

Лека вечер,
Д-р Милков
http://www.drmilkov.com


Ами преди година за последно страдах от цистит, но се оправих. От тогава не съм имала проблеми и не съм ходила на нефролог. Последно давах стерилна урина юни или юли месец и всичко беше наред. Но все пак по препоръка на нефроложката ми, сега от 2 месеца и нещо пия превантивно Уростим.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 02 Фев 2016, 21:40

Може да приемате за известно време Уростим.
След като урината е стерилна,нямате инфекция.
Приемайте и повече течности.
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот ivval » 04 Фев 2016, 21:31

Здравейте, д-р Милков. Днес си направих изследвания на урината, тъй като от 3 дни имам силни болки в ляво. Изследванията ми са следните: Белтък - Опал
Билирубин - (-) Otr
Уробилиноген - N
Седимент - ориентировъчно изследване - 6-7 Leuk пл.еп.клетки.
Бих искала да чуя вашето мнение за състоянието ми.
Благодаря ви предварително!
ivval
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:23

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 09 Фев 2016, 20:18

Здравейте,

Урината ви е нормална !
Къде е болката ,в кръста или отпред ,на колко сте години и кога имахте последната менструация?
Защо мислите,че болката е причинена от бъбрека и имахте ли преглед от личният лекар ?
Чакам отново да ми пишете!
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Алекс13 » 02 Мар 2016, 16:53

Здравейте.На 18 години съм и от половин година съм интимна с моя приятел,винаги се пазим и го правим с презерватив.В началото почти след всеки полов акт получавах цистит,бях на изследвания,лекарката ми изписа суметролим и феминела.След това доста време не го бях получавала,но след последния път пак го получих.Въпросът ми е каква може да е причината да го получавам и как да избегна получаването на тази болезнена инфекция? Благодаря предварително за отговора.
Алекс13
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Мар 2016, 16:41

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 09 Мар 2016, 20:51

Здравей Алекс,

Цистити е много чест при млади жени,провокиран от полово сношение.Презерватива предпазва от полово преносими инфекции,но не от цистит!
Препоръчвам веднага сле сношение да уриниране и вземете 2 таблетки Бисептол.
Надявам се да помогне и предотврати инфекциите.
Пишете отново ,ако има проблем .
Лека вечер,

Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Алекс13 » 09 Мар 2016, 21:19

Благодаря за помощта д-р Милков.Ще ви пиша ако има някакъв проблем.
Алекс13
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Мар 2016, 16:41

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот SJM » 04 Май 2016, 14:42

Здравейте, д-р Милков.
Жена на 42 години съм и съм получавала много пъти цистит, най- често след секс. След изследване на стерилна урина бактериите винаги са били ешерихия коли. Личният ми лекар от няколко години като получа цистит, а аз получавам по 3- 4 пъти в годината, ме лекува по следния начин: нолицин- 10 дни- 2 по 1 и след това нитроксолин- първите 10 дни- 3 пъти по 1, следващите 20 дни- по 1 таблетка вечер след полседното уриниране, т.е. общо 30 дни нитроксолин и се оправям до следващия секс.
През декември 2015г. получих цистит, с кръв в урината /което не е за първи път/, болки и след микробиологичното изследване, което показа, че отново имам ешерихия коли започнах лечението, за което вече ви писах- нолицин и нитроксолин. Цистита го получих след секс със съпруга ми. Започнах лечението. След като пих нолицина 10 дни минах не на нитроксолин, а на неоренал, за да не се тъпча с антибиотици толкова дълго време. И докато пиех неоренала цистита започна отново. Затова започнах отначало- 10 дни нолицин и 30 нитроксолин. Оправих се. Направих изследвания- нямаше бактерии. Ходих и на гинеколог- във вагиналния секрет нямаше нищо, цитонамазката беше добре.
След около 2 месеца след като правихме секс със съпруга ми /с презерватив, защото се притеснявах нещо да не стане пак/, цистита пак започна. И пак нолицин и нитроксолин. Оправих се.
И след още около два месеца след секс- отново цистит. Този път докато пиех нолицина болката не спря. И отидох на уролог в София. Това беше на 28.04.2016г. Изписа ми едно прахче Монурал- 3 гр., Флексид 500 мг- по 1 таблетка на обяд и Урокомфорт- 1 таблетка сутрин и 1 вечер. Пия лекарствата вече 6- ти ден, но болката и паренето не отшумяват. След прахчето Монурал беше спряла болката, но след това отново се появи.
Всъщност получавам цистит след абсолютно всеки полов акт, като правя секс само със съпруга ми, дори когато секса е с презерватив. Не използвам общи хавлии, вани, басейни. Нося памучно бельо. Знам за избърсването отпред назад. Къпя се всеки ден. За толкова години всичко каквото са ми казали го правя, но цистита не спира. От декември до сега изпих толкова много антибиотици, а не се оправям. Какво да правя?
SJM
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2016, 13:34

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот limited_edition » 01 Юни 2016, 17:43

Здравеите, Др.Милков,
ами дано ми отговорите
с отекли клепачи наи-вече по миглите, подутини в сгъвката на коляното съм от 25 .04.2016, чаках да минат, но не стана , появи се температура, умора, умора, умора, спи ми се постоянно, лека кашлица и храчки.....Започнах да се събуждам сотекло и подуто лице, очи отекли целите,натежали, подути устни,цялото лице много подуто, мноого зле....Порових се значело- бъбреци. Отидох мин неделя в Спешното, направиха изследвания кръвни и урина;

хематология
********************стоиност *****долна граница *****горна граница
левкоцити leu 4,9 G/L ***** *3,5 *****************10,5
лимфоцити Lym % 21,3 % *****18 *******************48
лимфоцити # ********1,0 G/L ***0,6 **********5,04
MID% ***************8,4 % **********1 ********************14
MID# ****************0,4 G/L *******0,3 ******************0,9
Гранулоцити GRAN % 70,3 % ****37,0 ****************92,0
Гранулоцити Gran # 3,4 G/L**** 2,0******************7,8
Еритроцити Er *********3,4 T/L ***3,7****************** 5,3
Хемоглобин Hb ********112,0 g/l ***120***************160
Хемоглобин Ht **********0,356 L/L **0,36************ 0,48
RDW ************************13,3 % ******11,5 *************14,5
MCV *************************104,7 fl *****80 *****************97
MCH **************************32,9 pg***** 26 *****************33
MCHC **************************315,0 g/l **300*************** 360
Тромбоцити Tr ***************263,0 G/L **130 *************360
MPV *******************************7,5 fl ********7 ***************10,7

Биохимия
калии 3,4mmol/l ****3,5 *****5,6
натрии ****120************ 136 *****145
хлориди **76,0 **********98 ******107
глукоза*** 4,5************* 2,5 *******6,0
урея**** 3,9****************** 2,8******* 8,2
креатин-серум 34,0***** 44******** 96
ACAT ***************20,0 ****10 ********42
AЛАТ**************** 14.9**** 0 ********40
CRP ********************0,31 ***0,1***** 0,75



урина и пунктати
относително тегло 1030
ph-test lenta-5
левкоцити в урина качествено <25 leu/ml
нитрити, билирубин, кетони, глукоза в урина, кръв в урина, белтък, уробилиноген-ОТРИЦАТЕЛНИ



Имам ед.левкоцити, бактерии като заключение от урина
предписаха ми ципрофлоксацин 500 на 12 часа, вече втора кутия изпих 10 дена
, но съм все така с подути клепачи и отекли очи...

на 23.05.2016 повторих урина изследване и резултата е
седимент урина: епителни клетки,кр. Пик.к-на
Казаха,че бактерии няма.
Това е новина, но защо съм с отекли клепачи,отекли сгъвки зад коляно,подута брадичка,и отекли интимни.
Ок бактерията я няма,но бъбреците добре ли са щом съм с едеми от 25.04?

подути клепачи, подута брадичка, БОЛЕЗНЕНИ ОЧИ-от началото на април(ходих на очен каза нищо ми нямало на очите)
Сега 1,06,2016 забелязвам, че ирисите ми са изместени към крач на очите, не в са център.
и не знам бъбреци ли е, или някакви хормонални(от 2 седмици ме боли между яичници), или е миастерия гравис
???
или си имам букет от болести?
нямам осигуровки, и не мога да сипозволч лекар, наистина, и мога само да се опитам каквото открич сама...
МолЯ Ви за нЯкакви насоки, предположения....
МОЛЯ ВИ
limited_edition
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Юни 2016, 17:25

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Rali_hr » 02 Юни 2016, 16:56

Здравейте, д-р Милков.
Миналата година по това време за първи път ми се появи цистит. Сега, година по-късно отново усещам подобни неразположения, като държа да кажа, че през цялата година като че ли не отшумяха напълно. :roll: В кръвни изследвания ми излиза, че имам възпаление - някакво в организма. Възможно ли е да от цистита? Ехография на бъбреците би ли помогнала по някакъв начин да се определи дали там има проблем, ако се е стигнало до някакво усложнение.. :roll: Извинявам се за объркания пост. :) Хубав ден!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта