Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот myagirl » 30 Юни 2017, 07:46

тук ли трябва да пиша за онлайн косултация с уролог?
myagirl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юни 2017, 07:44

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот bubolina80 » 16 Авг 2017, 12:30

Здравейте проф Делийска!
От години ( може би 20), имам периодични болки в левия бъбрек, ту постоянни и тъпи, ту с коликоообразен характер, като при бъбречна криза. Преди доста години, само веднъж изкарах малко камъче, оттогава не излиза нищо..остават само болките. Преди месец лежах във вътрешно отделение по повод същите болки, този път придружени с парене при уриниране, а и като цяло, постоянно усещане за парене в пикочния мехур, с диагноза хроничен обострен пиелонефрит, за което бях лекувана с инжекции терцеф, бисептол, неоренал форте, цистостоп хроно, спазмолитици. В болницата се направи ехография на коремни органи, която потвърди хроничен обострен пиелонефрит, без задръжка на урина. Стерилната урина не дава растеж! Изписаха ме в същото положение, с препоръка за консултация с АГ- специалист, който ми пусна отново стерилна урина и тест за хламидии. Стер.урина отново без растеж, хламидия тест- положителен, за което ми бе изписано лечение с азитрокс по схема. Болките ми продължават, почти постоянни са, като на моменти се изострят и от ляво отпред към корема болезнения участък, където според мен се проектира бъбрека се втърдява като камък! Уринирането зачестява до през две минути буквално, като количеството на урина е сякаш завишено. Често болките се засилват след прием на храна и кафе. Преди години, при преглед на ехограф ми беше казано, че имам птоза на левия бъбрек ( на което аз, както и лекаря не обърнахме внимание) и повече не е коментирано при последващите прегледи. Аз съм жена на 36 години, с ръст 163 см., 47 кг. Според Вас дали оплакванията може да са свързани с това спадане на бърека и какви изследвания препоръчвате за категоричното доказване или отхвърляне на диагнозата? Също- възможна ли е ( т.е. има ли смисъл ) операция на такъв проблем, без преди това да се опитвам да покачвам теглото си ,тъй като аз цял живот съм си била с такава структура и телосложение.

Благодаря Ви предварително!
bubolina80
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Авг 2017, 21:20

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Semi » 13 Сеп 2017, 15:33

Здравейте, поради неразположение при уриниране пуснах антибиограма на стерилна урина и се оказа че имам е.коли, вече за втори пореден път. Мисля, че се получава след полов контакт. Първия път беше месец март-април, излекувах с Нитроксолин мип форте за 1.5-2мес. и Уростим по препоръка на уролог. Сега ми предстои ин витро процедура и гинекологът ми предписа Таваник 500 и дифлукам за 10дни. Дали мога да включа отново уростим към лечението? Бих искала да се консултирам с вас, дали тази терапия е подходяща преди процедурата?
Моля Ви за съвет
Приятен ден!
Semi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Сеп 2017, 18:37

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 20 Сеп 2017, 07:15

Здравейте
Възможно е при полов контакт да се активира уроинфекция. Уместно би било да се потърси причина за рецидивите, за да се проведе пълноценно лечение. Препоръчвам Ви освен курс с антибиотик, който Ви е назначен, за продължите лечението след това с билков препарат и да потърсите консултация от опитен нефролог за по-точна диагностика и препоръчване на най-подходящото лечение
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 20 Сеп 2017, 07:21

Отговор на въпроса, зададен от bubolina80
Здравейте.
Птозата на бъбрека може да предизвиква тъпи болки , засилнащи се при продължително стоене в право положение. Не се налага операция. Препоръчва се укрепване на коремната стена с физически упражнения.Както разбирам Вашата болка е малко по-виско разположение и е уместно са се консултирате и с гастро-ентеролог за да изключи колит. Препоръчвам Ви да се насочите към компетентен нефролог, който да се запознае по-подробно със случая Ви и ще прецени какво образно изследване на бъбреците да проведете за да имате точна диагноза и да се определи необходимост от лечение. Поздрави
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Kalaydzhieva » 20 Окт 2017, 17:37

Здравейте, аз съм бременна в 20 г.с. и преди две седмици след болка ниско долу и дискомфорт направихме изследване на урината, резултата беше- левкоцити 7-8 и опалесценция. Гинеколога ми реши да ми предпише Монурал и Уринал акут. След седмица отново изследвах урината и отново имаше левкоцити, този път масово, а също и малко бактерии. Изследвахме стерилна урина- оказа се стерилна. На следващата консултация все още имах оплаквания като парене и дискомфорт, но от време на време, не постоянно и доктора реши да проведем болнично лечение с антибиотик ( не разбрах точно как се казва). Преди лечението резултатите от изледванията ми отново бяха-опалесценция, левкоцити- 17-18, стерилна урина. Междувременно доктора ми предписа и Гиназол за лечение евентуално на гъбички, които не са доказани ( само въз основа на оплакванията и антибиотичното лечение). Уриналът го сменихме с Феминела уро форте. Остава ми още един ден антибиотик, но на моменти отново чувствам дискомфорт и леко парене след уриниране. Какво бихте казали за моята ситуация?
Kalaydzhieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2017, 17:19

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 27 Окт 2017, 07:30

Здравейте, след като няма бактерии от стерилната урина вероятно не е цистит, но все пак тя е взета в периода на прием на антибиотик. Предлагам 3-4 дни след спирането му отново да изследвате стерилна урина. Уместно е да се насочите и за консултация с нефролог
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот mixsi » 30 Окт 2017, 21:19

Здравейте, проф Делийска!
Бих искала съвет. От два месеца понякога ми се струва, че имам кръв в урината. Няма болка при уриниране, но имам леки тъпи болки под корема, които са там постоянно, все едно съм в месечно неразположение. Също така ми се подува корема на топка. Ако има болки в корема има и кръв, ако няма болка няма кръв. Не знам какво го предизвиква, чета за кръв в урината, но моите симптоми не отговарят на прочетеното. Какъв лекар трябва да посетя уролог или нефролог? Аз съм на 24, не съм имала проблеми с бъбреци или инфекции досега. Само веднъж съм имала бъбречна криза, но след изследвания нямаше нищо, това беше преди 2 години.
mixsi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2017, 21:10

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 03 Ное 2017, 15:07

Здравейте. Първо Ви събетвам да се изследва урината. Изследвайте и кръв-пълна кръвна картина, креатинин и пикочна киселина. Уместно е да се направи ефотрафия на коремни органи. Консултирайте се с гинеколог. Уместно е да се насочите към нефролог, който с изследванията, ехографията и консултацията с гинеколог ще прецени състоянието Ви
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Veni82 » 25 Ное 2017, 10:43

Здравейте професор Делийска, бих се радвала, ако ми дадете съвет.
Правя чести бактериални уроинфекции придружени със страшни болки. Първо ходих на гинеколог, там нямаше проблем. Пуснах кръв левкоцитите бяха 9, утайка и CRP в норма. На урината всеки път се изолира Клебсиела пнеумониае. Първо ми изписаха по антибиограма Зинат за 10 дни, от него почти нямаше подобрение. После ми изписаха Таваник и разни фитопрепарати. От този антибиотик имам подобрение, но не напълно. Днес ми е последен ден. Посъветваха ме да продължа като опашка с бисептол или нитроксолин. И двата препарата ги има на антибиограмата. Може ли да споделите кой от двата препарата е по-подходящ и в каква доза и продължителност е хубаво да се приема ? Благодаря !
Veni82
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2017, 23:53

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта