Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот sidisi » 03 Яну 2018, 15:53

Здравейте, от два месеца забелязвам образуване на пяна при уриниране. Резултатите от лабораторни изследвания са: pH<=5.0, Белтък-Trace, Захар -Neg, Кетотела -Neg, Уробилиноген -Normal, Билирубин -Neg, Кръв-2+, Нитрити -Neg , Левкоцити -Neg, Спец. тегло -1.025, Урина - седимент -7-8 ер., 7-8 левк., еп. кл.. Направих и посявка на урина и тя се оказа стерилна. Освен личния си лекар посетих и уролог, който ми направи ехографско изследване и каза, че нямам причина за тревога при тези лабораторни резултати. Пяната в урината обаче продължава да се появява, което ме тревожи. Въпросът ми е: на какво би могло да се дължи появата на кръв в урината и пяна при уриниране и имам ли основание за тревога? Предварително Ви Благодаря за отговора.
sidisi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2018, 15:12

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 04 Яну 2018, 14:42

Здравейте, появата на " пенеста " урина и еритроцити може да е свързана с различни бъбречни заболявания. Уместно е да изследвате белтъка в урината като количество, както и още веднаж да се изследва уринния седимент за еритроцити, след което Ви препоръчвам да се обърнете към компетентен нефролог за допълнително диагностично уточняване
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Mo0onllight » 24 Яну 2018, 18:23

Здравейте! Преди около месец започнаха болки и парене при уринирене, които започнаха да отшумяват след 2-3 дни,но се появиха постоянни, пулсиращи болки в бъбреците. Нямаше как да отида веднага на лекар понеже бях на работа и идваха празници. Отидох след седмица и личния ми назначи общи изследвания на урина и каза, че имам инфекция на пикочните пътища. Изписа ми Нитроксолин за 7 дни. По време на приема нямах оплаквания, но след като го свърших,понякога пак се появяваха болки и парене при уриниране. Отново отидох при личния и той ме изпрати на гинеколог. От там ми казаха, че няма нищо обезпокоително. Вчера си пуснах нови изследвания на урина. Резултатите са следните:
PH - 5
Белтък в урината - опал.
Билирубин - (negative)
Глюкоза - (negative)
Кетони - (negative)
Кръв - ( negative)
Левкоцити - (+) positive
Нитрити - (+) positive
Уробилиноген - normal
Отн. тегло - 1,020
Урина седимент -
Бактерии - бактерии
Епителни клетки -
Левкоцити - 4-5
Еритроцити -
Може ли да ми разясните какво е опал.,позитивни левкоцити и нитрити?
Mo0onllight
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2018, 17:35

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 09 Фев 2018, 08:10

Здравейте
При често появяващи се инфекции на пикоочните пътища , както е при Вас , е необходимо да се потърси причината за периодично появяващите се оплаквания.
Орал-значи опалесценция или много малко количество белтък в урината, което може да се наблюдава при инфекция.Препоръчвам Ви да се изследва стерилна урина с посявка и антибиограма. След получаване на резултатите е уместно да се консултирате с компетентен нефролог за последващи изследвания и лечение
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Sonia_dim » 24 Мар 2018, 16:19

Здравейте, питането ми е свързано с детето ми, което е на 5 години. От 3 дни има затруднения с ходенето по малка нужда. Ходихме и при личната лекарка и при педиатъра ни. Личната лекарка пусна изследвания - ПКК и обща урина.Всичко в кръвната картина е идеално, но в урината не - 1-2 еритроцита, масово левкоцити, масово бактерии и фосфатни кристали. Обадих се на педиатъра, за да кажа за изследванията и тя каза, че според нея е цистит и да продължа с приема на Феминела урофорте, който тя назначи още при първото посещение и да не давам антибиотик. Днес дъщеря ми има малко по-малко болка при уриниране, но все още е по-малко. Стерилна урина ми е много сложно да взема, тъй като вероятно от болката при уриниране, тя не иска да се изпишка в контейнера. Да уточня и друго, че от месец ноември до 10 февруари се наложи да пие 4 антибиотика (заради тазгодишния грип, който тя изкара два пъти и мина в усложнение - пневмония). Виждам, че давате консултации на жени, но тъй като при темите за деца, няма тема, която касае цистити и уропроблеми при деца, за това си позволих да пиша тук и тъй като е начало на уикенда и детски нефролози поне в нашия град не работят по това време, а само в делнични дни се обръщам с молба за консултация към вас. Чета в интернет, че е добър антибиотик за такъв тип проблеми монурал и не се проявява резистентност към него, тъй като е с еднократен прием. Нямам намерение аз сама да назначавам лечение на детето ми и за това се нуждая от компетентно мнение. Благодаря ви предварително!
Sonia_dim
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Мар 2018, 15:54

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 25 Апр 2018, 07:26

Здравейте
Във връзка с проблема на детето Ви, моля да се обърнете към детски нефролог в Педиатрията на ул. Иван Гешов в София.
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Ivmart » 21 Юли 2018, 16:24

Здравейте! Имам един проблем, който ме мъчи от няколко дни. Миналата година имах проблеми с бъбреците и ми поставиха диагноза хроничен пиелонефрит. Постъпих в болница и всичко беше наред. Освен това преди тази диагноза, често имах цистити, а като съм ходила на уролог ми е казвал, че имам песъчинки.
Преди няколко дни започна щипене и парене в края на уринирането. След това имах адска болка в единия бъбрек(както когато бях в болница), мина ми понеже пих аулин, уростим, уробиотик, а на другия ден ме удари в другия бъбрек. Имах и температура, но не съм я мерила и не знам колко е била, но се усещах много гореща. На другия ден ми мина болката в кръста, но до днес имам това парене, даже сега усещам като сърбеж. Урината е нормално жълта, но не е толкова бистра, а сякаш е леко мътна. Не знам какво е вече. Много съм ходила по лекари и ми е писнало вече. За съжаление сега нямам възможност да ида при личния ми лекар.
Може ли да ми кажете на какво може да се дължи това, което усещам?
Ivmart
 
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Юли 2018, 16:15

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 13 Авг 2018, 07:58

Здравейте
Оплакванията Ви могат да са свързани както с инфекция на отделителната система, така и с проблеми в съседни органи. Ако сте жена е уместно да Ви консултира и гинеколог, защото подобни оплаквания може да имате и при гинекологично възпаление. Препоръчвам Ви да се насочите към нефролог за по-пълни изследвания, поставяне на точна диагноза и назначаване на лечение
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Jeni33 » 29 Окт 2018, 15:06

Здравейте,
от началото на юни месец започнах да получавам парене и трудност за уриниране - урината излизаше на малки порции и често през деня. Тогава отидох на гинеколог, който ми пусна микробиология - чиста. Изписаха ми ципрофлоксацин и проблемите отшумяха за около месец. Понеже имах и болки в кръста личната лекарка ме насочи към ехограф, където отново нищо не се откри. Изписаха ми монурал 2 прахчета през 4 дни, които свършиха работа за 10 дни и проблемът пак се завърна. Тогава пуснах стерилна урина, където излезе proteus mirabilis, за която пих 7 дни флексид, но продължавах да уринирам трудно и продължително. Посетих уролог, който направи контролна стерилна урина - нямаше никакви бактерии в нея и ми изписаха инконтан - сутрин и вечер по 15 мг за три месеца. Пия го вече от 30 дни и имам някакво минимално подобрение, но от време на време симптомите се връщат - при настинка и след цикъл особено. Какво ще ме посъветвате? Правилно ли е лечението според вас? Могат ли да се направят някакви други изследвания или тези са достатъчни? Жена съм, на 30 год.
Благодаря предварително!
Jeni33
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Юни 2018, 23:52

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 30 Окт 2018, 15:44

Здравейте
Лечението, което провеждате е добро, но то не може да продължи постоянно. Уместно е да се изключат различни причини за за рецидивиране на инфекцията, които могат да са от различен характер. Съветвам Ви да се насочите към нефролог за подробно изследване и съвети за лечение
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта