Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот miss_stanislava » 17 Яну 2019, 12:57

Здравейте , от около 2 години се въртя в омагьосан кръг и се боря с повтарящ се цистит , симптоми на честно уриниране , с парещо постоянно усещане и болезнено уриниране на края , се появяват 24 часа след секс . Пробвала съм дълго лечение първо с антибиотик ,след него Таваник и след това 3 месеца Уростим с пиелосептил . Започнахме да ползваме лубрикант на водна основа за да редуцираме появата на тези симптоми . Правих гибекологични изследвания , микробиология , хламидии , НРVвирус , всичко е наред . При последното оплакване преди около 4 месеца на стерилна урина излезе Е коли бактерия , беше чувствителна към всички аб изкарах лечение с монурал и имаше затишие , но от два дни отново след секс се появиха симптомите и сега се пробвам с Уринал акут и уринал Експрес , също взимам Утипро плюс и Д маноза , утре ще пусна стерилна урина .... но не мога да продължавам по този начин , Има някаква причина за постоянните оплаквания и искам съвет къде може да я открием , има ли вариант да се взима превантивно някакъв медикамент преди или непосредствено след секс , за да се избегне употребата на толкова много антибиотици ... и също какво изследвания биха могли да ни насочат към причината , на мен и партньора ми ... ще се радвам да чуя вашата консултация , защото вече съм отчаяна .
miss_stanislava
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Яну 2019, 12:39

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 24 Яну 2019, 16:22

Здравейте
Точна диагноза трудно би могла да се постави без преглед и разговор с пациента.
Би следвало да се потърсят предразполагащи фактори за това, че оплакванията Ви така често рецидивират. Бих Ви посъветвала да се обърнете към опитен нефролог за преглед, което би имало по-добър ефект за решаване на проблема. Уместно е да се консултирате и с гинеколог, след като оплакванията се засилват след полов акт.
Поздрави
Проф. Б. Делийска
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Симеон.Светлана » 20 Мар 2019, 12:25

Здравейте имам оплакване от често уриниране. Парене и болка затруднено уриниране. Жена съм на 37 години. Правих изследвания кръв урина микробиология всичко ок. Но на ехограф показа че имам задебелени и двойно контурирати стени на пикочен мехур. Правих и консултация с гинеколог каза че имам гъбички.лекувам ги все още.с гино преварил.появи се и бяло гъсто течение.пих и 10 дни ципрофлоксацин. Чай златна пръчица. То сега отново имам оплаквания продължава паленето неразположението при емитиране но просто по търпимо.иначе беше непоносима болката.и като чели усещам че леко изпускам урина.
Симеон.Светлана
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Мар 2019, 12:15

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот gul-ve.can » 23 Мар 2019, 23:51

Здравейте,моля за съвет -задържам урина в пикочния мехур.Посетих уролог изписа ми Калимин-дали бих могла да го приемам при наличие на ускорен сърдечен пулс за което пия-Небилет.Благодаря
gul-ve.can
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2018, 23:44

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 28 Мар 2019, 08:15

Здравейте, лечението с Калимин е назначено от уролог, така че отново се обърнете към него за съвет дали да го приемане, защото ако не е подходящо той би могъл да Ви предпише друг медикамент. Поздрави. Проф. Делийска
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот marijna.zlatanova » 11 Юни 2019, 11:47

Здравейте, може ли тук да получа онлайн консултация
marijna.zlatanova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юни 2019, 11:44

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот FramarModTanko » 13 Юни 2019, 12:51

marijna.zlatanova написа:Здравейте, може ли тук да получа онлайн консултация


Да, разбира се. Опишете проблема си.
Аватар
FramarModTanko
Модератор
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Ное 2018, 10:20

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Anika2017 » 25 Фев 2020, 18:17

Здравейте!Искам да получа мнението от български лекар-специалист,тъй като не живея в България и не съм особено доволна от лекарите в държавата в която живея!
Възможно най-кратко ще опиша проблема си.
През целия си живот съм водила полов живот(нормален). След като забременях,спрях да водя такъв,след раждането още две години нямах сексуални контакти. Имам добро задрямалия и състояние. След като вече имам човек до себе си(един,постоянен),имам сексуални отношения един път месечно,след което всеки път имам цистит. Лекарите в Испания,ме пращаха на гинеколог като всичко там е наред,нямам сексуални болести,всичко с уретрата,бъбреците и женските ми полови органи е наред,следователно не би трябвало да имам тази инфекция. Обясняват ми,че било напълно нормално след секс да имам цистит. Не мога да си обясня,ако правя всеки ден секс ,всеки ден ли ще пия антибиотик? За мен не е нормално,това да ми се случва толкова често? За три месеца имам цистит 5 пъти,след сексуален контакт? Правим антибиотично лечение,всичко приключва до следващия път като всеки следващ е по ужасяващ. Спазвам всички препоръки на лекарите но резултат няма. Надявам се някой да може да ми поясни,какво се случва с мен. Никога преди това не съм имала тази инфекция.
Благодаря
Anika2017
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Фев 2020, 00:31

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 27 Фев 2020, 07:31

Здравейте
Разбира се не е нормално да имате цистит всеки път след полов контакт. Освен това не винаги оплакванията, наподобяващи цистит са наистина цистит и не винаги се налага антибиотично лечение. Когато се върнете в България Ви препоръчвам да се свържете с компетентен нефролог за по-точна диагноза и лечение
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот desi2401 » 29 Мар 2020, 18:34

Не знам дали тук трябва да си оставя въпроса.Откриха ми пиелонефрит и песъчинки и пих антибиотик 14 дни до 1 март2020г. На 10 март нефролога ми каза, че съм излекувана. Днес е 29.02.2020г., а аз все още съм много изморена и не мога да си върша ежедневните работи. Въпросът ми е дали е нормална тази умора след прекарания пиелонефрит? Или се дължи на Сибелиума 5мг. по 1таблетка вечер заради тензионно главоболие, почнах да го пия на 6 март 2020г. Забравих да допълня, че стерилната урина е чиста. Благодаря предварително за отговора!
desi2401
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2020, 18:02

ПредишнаСледваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта