Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Тук можете да зададете въпроси по темата урология и нефрология, да се консултирате и да споделите мнения за здравни проблеми.

Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Dr Boriana Delijska » 25 Мар 2015, 10:39

Тук можете да зададете своите въпроси свързани с цистити и пиелонефрити при жени!
На вашите въпроси ще отговори Проф. д-р Боряна Делийска, д.м.н. - специалист нефролог!



Повече за Проф. д-р Боряна Делийска и нейната практика, можете да откриете в Справочник Фрамар!

(Консултацията на проф. д-р Деийска продължава в темата на предишния лекар)
Dr Boriana Delijska
 
Мнения: 61
Регистриран на: 22 Фев 2017, 10:45

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Rali_hr » 03 Апр 2015, 11:42

Здравейте, д-р Милков!
Имах съмнения за цистит и вчера си пуснах изследвания (нестерилна урина), които гласят следното:
стойности реф. стойности
pH U 6.0 / 4.5 - 8
Oтн.тегло 1020 / 1000 - 1030
Белтък урина следи / (-) negative
Глюкоза (-)negative / (-)negative
Кетони (-)negative / (-)negative
Уробилиноген неувеличен / неувеличен
Билирубин (-)negative / (-)negative
Кръв (-)negative / (-)negative
Левкоцити (++)positive / (-)negative
Нитрити (-)negative / (-)negative
Седимент - Левкоцити масово /поле 0 - 4
Седимент - Еритроцити 0 /поле 0 - 1
Седимент - епителни клетки масово плоски
Седимент - Бактерии -
Седимент - Други -

Дали имам основания да се притеснявам за нещо по-сериозно от цистит, или това са нормални показатели при подобно заболяване? Надявам се да ми дадете препоръки, дали консултация с личния лекар е достатъчна, или трябва да търся специалист и към какъв точно да се обърна? Благодаря ви!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 03 Апр 2015, 17:03

Здравейте,

Благодаря ,че се обърнахте за съвет.
Имате съмнения за цистит,но не разбрах добре какви са ви оплакванията?
Имате ли често уриниране ,парене при уриниране и т.н.?Какво провокира тези оплаквания? На колко години сте?
Урината има леки отклонения,но по принцип се лекува пациента с конкретни оплаквания, а не незначително променени уринни ( лабораторни) показатели.
Пишете малко повече подробности или ми звъннете по телефона за конкретен съвет!
Поздрави,
Д-р Веселин Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Rali_hr » 03 Апр 2015, 18:19

Dr.Milkov написа:Здравейте,

Благодаря ,че се обърнахте за съвет.
Имате съмнения за цистит,но не разбрах добре какви са ви оплакванията?
Имате ли често уриниране ,парене при уриниране и т.н.?Какво провокира тези оплаквания? На колко години сте?
Урината има леки отклонения,но по принцип се лекува пациента с конкретни оплаквания, а не незначително променени уринни ( лабораторни) показатели.
Пишете малко повече подробности или ми звъннете по телефона за конкретен съвет!
Поздрави,
Д-р Веселин Милков

Благодаря ви за отговора, прав сте, че доста информация съм спестила.На 27 години съм, имам характерните оплаквания: често уриниране, при което почти не пишкам нормално, парене, не само по време на уриниране, а цялостен дискомфорт ниско в корема, точно тип 'парене'. Днес, когато си наложих да пия повече вода положението се подобри, дискомфорта го има, но не е така непоносим. Страдам и от една температура 37 градуса вече около 3месеца. Пусках пълни кръвни изследвания преди 2м. + деференциално броене, кръвна утайка, Asat и ALat, всичко беше в норма, с изключение на показателя за инфекция, тогава нямаше как да си пусна урина. Бъбреците не ме болят, не усещам никакво неразположение в кръста. Лекарят на база днешните изследвания и оплаквания ми предписа: Ципрофлоксацин 7дни х 2таблетки, Уринал акут 7 дни х 2 таблетки и Уростим - по 1 таблетка 30 дни. Предписа ми също така, след антибиотичното лечение да си направя отново изследване на урината, както и да пия в продължение на 3 месеца Нитроксолин 3 месеца по 1 т. дневно, при което за последното бяха много учудени в аптеката, понеже било антибиотик и е странно да ми го изписва общопрактикуващ лекар за такъв дълъг период от време. Като цяло това са ми оплакванията и историята! :)))
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 03 Апр 2015, 20:42

Здравейте,

Сега информацията е по подробна.Благодаря.
Наистина имате известни оплаквания като цистит!
Но освен леко повишени левкоцити в урината, нямате нитрати,което е важен белег за уроинфекции .
Температура до 37,0 се приема за нормална!
Сипрофлоксасин е добър антибиотик,но най добре би било да се направи посявка,антибиотика ще бъде предписан според резултата.
Приемането на лечение с антибиотик за 3 месеца във вашият случай е неприемливо според световните нефрологични стандарти.
Лечението на цистит,ангина,гастрит,алергии,конюктивит и т.н. по света се лекува от личният семеен лекар, т.н.Джи Пи.
При вашият случай ако сте започнали,довършете антибиотика за предписаното време,приемайте повече течности,приемайте чай от мечо грозде или сок от червена боровинка.
Ако имате вагинално течение, се посъветвайте с вашият лекар.дано не съм ви разочаровал със съветите но практикувам нефрология според международните стандарти!
Пишете отново, ако няма подобрение и не се изследвайте ненужно!
Поздрави,

Д-р Веселин Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот Rali_hr » 03 Апр 2015, 21:13

Благодаря ви, д-р Милков! Ще говоря с Джипи-то да ми препоръча нещо друго за профилактика като свършат антибиотиците! :roll: Бяхте ми много полезен, а само да питам, от тези чайове по колко да пия??? :))
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 04 Апр 2015, 08:17

Здравейте,

По един билков чай на ден няма да ви навреди.
Тези чайове не убиват причинителите на цистит,най често е Е.Коли.
Те създават неблагоприятна среда в урината за растеж на бактериите.
Червената боровинка прави стената на пикочният мехур от въре много хлъзгава и бактериите не могат да се закрепят по нея и размножават.
Ако забележите директна връзка между обостряне на цистит и полово сношение,тогава е добре да вземете Бисептол само 2 т еднократно в същото време.
Надявам се да съм ви бил полезен!
Не забравяѝте Хипократовата клетва,която за жалост не важи за всички лекари- "Първо не вреди", лабораторните резултати не се лекуват,лекува се конкретния пациент с конкретни оплаквания.

Приятна Събота и Неделя,

Д-р Веселин Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот izabela01 » 06 Май 2015, 18:44

за осем часа уринирам по 8 пъти на ден и вечер до 2 3 пъти пих антибиотик не помогна и уринал сащо случва се да ми се подува корема и да не мога да стискам трябва веднага да уринирам по някой път уринирам и след 30 мин спешно се налага пак не пия много течности до 500мл вода дневно кафе не пия не пуша алкохол рядко имам гастро рефлуксен езофагит и гастрит спазвам диета правя упражнения по 2 3 пъти в седмицата работя в седнало положение по 8 часа какъв е проблема и как може да ми се помогне на 34 год отразява ми се вече психически не съм раждала пия в спешни случаи нексиум по едно хапче
izabela01
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Май 2015, 18:26

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот VeselinMilkov » 07 Май 2015, 14:19

Здравей Изабела,

Моля те да си изследваш урината- стандартно изследване и урокултура.
Имаш ли някакви гинекологични оплаквания,както о важни минали заболявания и операции?
Пиши ми отново,за да мога да ти дам съвет!
Лек ден,
Д-р Милков
VeselinMilkov
 
Мнения: 56
Регистриран на: 12 Май 2016, 12:48

Re: Цистити и пиелонефрити при жени - онлайн консултация с нефролог

Мнениеот r_velikova » 11 Май 2015, 23:35

Здравейте,
моят въпрос е за майка ми , която е на 70 г .
От поне 5 месеца хематоложка ( при която ходихме на консултация във връзка с открита недостатъчност на В12 на майка, лекуваха я и стабилизираха хемоглобина Края на август 2014 мисля че януари 2015 беше последната консултация с хематоложката на база пълни изследвания ) установи кръв в урината 3+.
Изписа антибиотик и каза че ако не се нормализират изследванията трябва да се потърси специалист.
През февруари майка казаше че я боли кръста ( допускам че не е локализирала болката )
Някъде по същото време установих тъмни линии на долния клепач , сякаш й бяха гримирани очите ( не мисля че е характерно за нея)
Вече 4 изследвания сме направили на урината и те по спомен бяха нормални с отклонението кръв в урината : 3+; след антибиотика 1+; и после пак 3+ и 3+.
Забравих да кажа че майка след пауза от месец отново е взела същия антибиотик ( защото си е мислела че благодарение на него са се нормализирали нещата до 1+.

И през цялото това време й се е случвало изпускане на малко урина преди да стигне до тоалетната. И продължава това положение ( това не е нормално) .
И накрая да кажа че тя боледува от 85 г. от базедова болест , но хормоните контролираме от известно време по-сериозно и са много близо до нормалните граници . ( лекува се с метизол )
Пие хапчета за кръвно пропранол постоянно а ко-еналаприл има преиоди през които взима половин до 1 хапче днвно .
Др заболявания ( по сериозни ) няма .

Въпросът ми е уролог или нефролог й е нужен можете ли по дадената информация да кажете .
АКо не можете да кажете със сигурност от уролог ли следва да започнем или от нефролог.

Постоянно казвам да се пие вода но съм сигурна че не се пие достатъчно.
При подобни проблеми , добре ли е да се ие вода повече от обичайно колкото си пие ( не пие достатъчно вода ) или не ?
Благодаря предварително
r_velikova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2015, 23:14

Следваща

Назад към Урология и нефрология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта