Как да принтирам цифровия зелен сертификат за COVID ваксина

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как да принтирам цифровия зелен сертификат за COVID ваксина

Мнениеот Тонина95 » 27 Юни 2021, 18:38

Имам един малко странен въпрос. Имам такъв зелен сертификат на pdf файл, но не знам как да го отпечатам. Нямам принтер у дома. В офиса колегите ми казаха, че задължително трябва да бъде отпечатан на цветен принтер, защото било свързано с разпознаването. Да, но кодът на цифровия сертификат се чете еднакво добре и на черно-бял и на цветен принт.
Ще ми трябва тези дни за пътуване в чужбина. Не намерих никъде уточнение на какъв принтер трябва да се отпечата и ще рискувам с черно-бял. За всеки случай, файлът е с мен в телефона. Ако се наложи нещо, ще го показвам и от там.
Малко глупаво е направен цифровия сертификат с принтирането на хартия. Но така стоят нещата.
Тонина95
 
Мнения: 19
Регистриран на: 20 Юни 2020, 15:49

Re: Как да принтирам цифровия зелен сертификат за COVID ваксина

Мнениеот varlam » 27 Юни 2021, 18:47

Нещо са ви объркали колегите. Не е задължително да бъде принтиран на цветна хартия и дори вече не е зелен сертификат, а само дигитален. Важното е да имате код, който да може да се сканира и да отговаря на името/данните ви. Объркващо е това, че уж е дигитален, а на хартия. Но такива са правилата в наши дни - да може да бъде и на няколко места. Вижте повече тук в сайта на Европейската комисия.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Как да принтирам цифровия зелен сертификат за COVID ваксина

Мнениеот Тонина95 » 27 Юни 2021, 18:50

Благодаря за бързия отговор. Ще сложа черно-бяло копие, а ако мрънкат нещо - имам го и на телефона и на мейла. Благодаря отново!
Тонина95
 
Мнения: 19
Регистриран на: 20 Юни 2020, 15:49

Зелен сертификат след преболедуван Ковид?

Мнениеот alex_macleod » 17 Яну 2022, 15:03

Здравейте, тъй като ми остават още шест дена карантина исках да попитам.
От РЗИ ми казаха че мога да си изтегля сертификата от сайта his.bg, но така и не ми разясниха след прекараната карантина ли трябва да си го изтегля, или мога веднага. Тъй като не знам от кога започва да тече срокът му на ползване, веднага при тегленето или след изтичането на карантината.
Ще съм благодарен ако някой ме светне по този въпрос.
alex_macleod
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Апр 2018, 16:19


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта