Деменция - онлайн консултация с невролог

Тук можете да зададете въпроси в областта неврология и да споделите мнения за Вашия проблем.

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот neli.rainova » 03 Сеп 2015, 12:38

Изписан и е Ноотропил 2 х 1200 мг.
neli.rainova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Авг 2014, 19:28

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот vili123 » 01 Ное 2015, 17:05

Dr Ilian Savov написа:
vili123 написа:Здравейте!
Баща ми е на 61 год. и от известно време имаше леко объркване и затруднение на някой неща който преди е правел безпроблемно. Преди около месец направи скенер и резултатите са следните:
Нехарактерна за възрастта атрофия на мозъчния паренхим под и над тенториума .Обширна исхимична зона в дясно темпорално около силвиевата бразда.Разширени вентрикули и арахноидални пространства.
От тогава със всеки изминал ден става все по зле.Вече изпитва обърканост при извършването и на най-елементарните неща от ежедневието.(не знае как да си направи кафе или да готви и т.н. ,а до скоро ги правеше безпроблемно)Във същото време помни какво му се е случило предния ден или какво трябва да направи на следващия ден (но не го върши както е било преди около месец).Също така стана много избухлив и изнервен.
Пие лекарства Тебокан и Аналгин Протект.
Въпросът ми е това някакъв вид деменция ли е?Може ли резултатите от скенера да се свързват с болест на Алцхаймер или проблема е психически?Възможно ли е да се стигне до пълно слабоумие?
Благодаря Ви предварително!


Здравейте !

Единствено мога да коментирам че вероятността деменцията да е от съдов тип в по-голяма, отколкото от Алцхаймеров тип ! Това което още мога да коментирам по данните от КТ на глава - при пациента е преживян исхемичен мозъчен инсулт ! Терапията е крайно 'оскъдна' за пациент с това страдание !
При възможност и желание от Ваша страна - можете да се свържете с мен за консултация !

Успех !

д-р Савов



Здравейте д-р Савов!
Искам отново да се консултирам с вас! Водихме баща ми при невролог и ни казаха,че има съдова деменция.Сега баща ми пие хапчета Тебокан,Аспирин Протект,Донецепт и Нерголин.Въпросът ми е тази терапия добра ли е и достатъчна ли е?Може ли да очакваме,че състоянието на баща ми ще се подобри поне малко или поне да не става по-зле?След колко време може да има някакъв резултат (пие ги от 20 дни)?
Благодаря Ви предварително!
vili123
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Авг 2015, 11:48

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 04 Ное 2015, 17:24

vili123 написа:
Dr Ilian Savov написа:
vili123 написа:Здравейте!
Баща ми е на 61 год. и от известно време имаше леко объркване и затруднение на някой неща който преди е правел безпроблемно. Преди около месец направи скенер и резултатите са следните:
Нехарактерна за възрастта атрофия на мозъчния паренхим под и над тенториума .Обширна исхимична зона в дясно темпорално около силвиевата бразда.Разширени вентрикули и арахноидални пространства.
От тогава със всеки изминал ден става все по зле.Вече изпитва обърканост при извършването и на най-елементарните неща от ежедневието.(не знае как да си направи кафе или да готви и т.н. ,а до скоро ги правеше безпроблемно)Във същото време помни какво му се е случило предния ден или какво трябва да направи на следващия ден (но не го върши както е било преди около месец).Също така стана много избухлив и изнервен.
Пие лекарства Тебокан и Аналгин Протект.
Въпросът ми е това някакъв вид деменция ли е?Може ли резултатите от скенера да се свързват с болест на Алцхаймер или проблема е психически?Възможно ли е да се стигне до пълно слабоумие?
Благодаря Ви предварително!


Здравейте !

Единствено мога да коментирам че вероятността деменцията да е от съдов тип в по-голяма, отколкото от Алцхаймеров тип ! Това което още мога да коментирам по данните от КТ на глава - при пациента е преживян исхемичен мозъчен инсулт ! Терапията е крайно 'оскъдна' за пациент с това страдание !
При възможност и желание от Ваша страна - можете да се свържете с мен за консултация !

Успех !

д-р Савов



Здравейте д-р Савов!
Искам отново да се консултирам с вас! Водихме баща ми при невролог и ни казаха,че има съдова деменция.Сега баща ми пие хапчета Тебокан,Аспирин Протект,Донецепт и Нерголин.Въпросът ми е тази терапия добра ли е и достатъчна ли е?Може ли да очакваме,че състоянието на баща ми ще се подобри поне малко или поне да не става по-зле?След колко време може да има някакъв резултат (пие ги от 20 дни)?
Благодаря Ви предварително!


Здравейте !

Сами разбирате, че не мога да взема професионално мнение без да съм прегледал баща Ви ! Също така не искам да ревизирам терапията предписана от колега, след преглед. Единствено мога да кажа, че за последните два медикамента има по-добри аналози !
Като цяло, би трябвало да се очаква, при редовен прием, стациониране на състоянието на пациента ! Всичко е индивидуално !

При желание и възможност от Ваша страна, мога да прегледам баща Ви ! Можете да се свържете с мен на посочения тук телефон !

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот vili123 » 05 Ное 2015, 00:17

Много Ви благодаря за отговора!
vili123
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Авг 2015, 11:48

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот steinerova » 29 Ное 2015, 23:36

Добър вечер, д-р Савов,
Майка ми е на 72 години и преди 3 месеца и диагностираха болеста на Алцхаймер.
Всъщност от около година бяхме забелязали признаци на обърканост и промяна в
поведението. Затова и купувах рибено масло и гинко билоба с надеждата да се забави колкото се може процеса на дегенерация. През септември тази година и направиха комплексни изследвания в болницата „св.Марина“ във Варна и окончателната диагноза беше: МКБ - 10: G30.1 КП13: КЪСНА БОЛЕСТ НА АЛЦХАЙМЕР
Беше и предписан РИДАКСИН КАПС. 3 МГ , първоначално 1x дневно а след 2 седмици 2x дневно. Тъй като е отслабнала и е загубила апетит бих искала да се консултирам какви хранителни добавки можем да и даваме и дали може да продължава да взима рибеното масло и гинко билобата, евентуално ако можете да ми препоръчате някакви витамини .
Предварително много Ви благодаря.
steinerova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2015, 23:20

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 06 Дек 2015, 18:42

vili123 написа:Много Ви благодаря за отговора!




Поздрави !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 06 Дек 2015, 18:51

steinerova написа:Добър вечер, д-р Савов,
Майка ми е на 72 години и преди 3 месеца и диагностираха болеста на Алцхаймер.
Всъщност от около година бяхме забелязали признаци на обърканост и промяна в
поведението. Затова и купувах рибено масло и гинко билоба с надеждата да се забави колкото се може процеса на дегенерация. През септември тази година и направиха комплексни изследвания в болницата „св.Марина“ във Варна и окончателната диагноза беше: МКБ - 10: G30.1 КП13: КЪСНА БОЛЕСТ НА АЛЦХАЙМЕР
Беше и предписан РИДАКСИН КАПС. 3 МГ , първоначално 1x дневно а след 2 седмици 2x дневно. Тъй като е отслабнала и е загубила апетит бих искала да се консултирам какви хранителни добавки можем да и даваме и дали може да продължава да взима рибеното масло и гинко билобата, евентуално ако можете да ми препоръчате някакви витамини .
Предварително много Ви благодаря.


Здравейте !

Да, уместно е да добавите гинко билоба, като една от добрите форми е Tebokan forte 120 mg - 2х1 таб, уместно е да добавите и витамин Е - каспули по една капсула дневно от 400 мг. Съществува и комбиниран препарат Acutil 2x1 капсула.

Успех !
д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот steinerova » 10 Дек 2015, 08:36

Много Ви благодаря за съвета.
steinerova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Ное 2015, 23:20

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот vili123 » 29 Дек 2015, 00:04

Здравейте д-р Савов!
Тъй като баща ми е със съдова деменция искам да ви попитам в този случай кое е по-доброто лекарство донецепт 10 мл или ридаксин кап.3 мл?Той пие и лекарствата:тебокан 80 мл,аспирин протект,немдатине 10 мл,торвалипин и хлорпротиксен!
Благодаря предварително!
vili123
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Авг 2015, 11:48

Re: Деменция - онлайн консултация с невролог

Мнениеот Dr Ilian Savov » 07 Яну 2016, 15:42

steinerova написа:Много Ви благодаря за съвета.



Успех !

д-р Савов
Dr Ilian Savov
 
Мнения: 552
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:39

ПредишнаСледваща

Назад към Неврология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron