Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот djudjanka » 09 Апр 2014, 15:02

djudjanka написа:
Dr Denica Ruseva написа:
djudjanka написа:Здравейте, д-р Русева!

Отскоро имам нов домашен любимец - котенце на 2 месеца. Има апетит и няма проблем с извършване на физиологичните си нужди, но анусът му е възпален - изпъкнал е и зачервен, а понякога има нещо като показало се черво. На какво може да се дължи, опасно ли е? Давам му хапчета за вътрешно обезпаразитяване, ако това е от значение. Много съм притеснена, а и котенцето е много малко. :(


Описаните от Вас признаци се получават най-често, когато котенцето има разстройство и наличие на вътрешни паразити. Съветваме задължително преглед от ветеринар за установяване на точната причина и обработване на засегнатият участък.

Ако имате възможност бихме ви посъветвали да се пусне и копропроба, тъй като фактът, че давате таблетки за обезпаразитяване не дава 100%-ва гаранция - има специфични ендопаразити, които не се обхващат от стандартните противопаразитни таблетки.

Това, което може да направите у дома до отиване на ветеринар е да промиете зачервеното място с тампон и риванолов разтвор, след което задължително да го подсушите!

Успех, ще се радваме да ни държите в течение.


Благодаря Ви много за отговора. Послушах съвета Ви и използвах риванол, а днес заведохме котенцето и на ветеринар. Изписа ни едно мазило и хранителен режим, др. седмица пак ще ходим, но ако не се оправи можело да се наложи операция. :(


Здравейте отново, д-р Русева!
Тъй като в момента нямам възможност да заведа котето отново на ветеринар, реших да пиша тук. В момента спазваме хранителния режим, който му предписаха, но се появи разтройство. Това нормално ли е? И забелязах нещо беличко като червейче в изпражненията, възможно ли е да са глисти?
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 14 Апр 2014, 09:55

Здравейте отново, djudjanka!

Появилото се разстройство най-вероятно е предизвикано от наличието на паразити, които и Вие самите сте имали възможност да видите! Надяваме се, че сте намерили възможност да заведете котенцето на ветеринар и да се вземат необходимите мерки, тъй като разстройството ще доведе още повече до възпаляване на аналната област. Съветваме направата на копропроба за да се установи вида на паразитите и да се състави адекватна схема за лечение.

Относно храненето - съветваме да давате диетична храна и съответно този тип гранули. На пазара се предлагат лечебни котешки продукти точно при такива състояния. Успех!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот djudjanka » 16 Апр 2014, 09:23

Dr Denica Ruseva написа:Здравейте отново, djudjanka!

Появилото се разстройство най-вероятно е предизвикано от наличието на паразити, които и Вие самите сте имали възможност да видите! Надяваме се, че сте намерили възможност да заведете котенцето на ветеринар и да се вземат необходимите мерки, тъй като разстройството ще доведе още повече до възпаляване на аналната област. Съветваме направата на копропроба за да се установи вида на паразитите и да се състави адекватна схема за лечение.

Относно храненето - съветваме да давате диетична храна и съответно този тип гранули. На пазара се предлагат лечебни котешки продукти точно при такива състояния. Успех!


Здравейте, д-р Русева!
Послушах съвета Ви и вчера заведохме Мики на лекар отново, той му би инжекция за разтройство и му даде паста за паразитите. Взех му и диетична консерва и сега мисля, че е по-добре. :)
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот ЖелкаАндонова » 14 Май 2014, 14:17

Здравейте ,имам домашна котка ,голяма красавица , но много плодовита :D
От последното котило ми остана едно мъжкарче и то като майка си много игриво
Имам следния въпрос , тъй като нямам намерение да правя развъдник ,на каква възраст трябва да скопим малкия преди да е започнал да маркира ? Благодаря предварително
ЖелкаАндонова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Май 2014, 14:09

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 14 Май 2014, 15:13

ЖелкаАндонова написа:Здравейте ,имам домашна котка ,голяма красавица , но много плодовита :D
От последното котило ми остана едно мъжкарче и то като майка си много игриво
Имам следния въпрос , тъй като нямам намерение да правя развъдник ,на каква възраст трябва да скопим малкия преди да е започнал да маркира ? Благодаря предварително


Здравейте,

преди да предприемете желаната от Вас кастрация е небходимо котенцето да е преминало всички задължителни профилактични ваксинации. Показанията за кастрация при мъжките котараци са след 6-7 месец. Още за възпроизвеждането при котките може да прочетете: ТУК
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот huli » 30 Май 2014, 18:51

Здравейте, д-р Русева
имам 2 малки котки от 3 седмици, козината на котенцата паднаха от тук от там и имат рана, какво мога да направя, моля чакам съвети от вас и някакво лекарство да ми препоръчвате. Благодаря от сега.
huli
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2014, 20:00

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 31 Май 2014, 08:26

huli написа:Здравейте, д-р Русева
имам 2 малки котки от 3 седмици, козината на котенцата паднаха от тук от там и имат рана, какво мога да направя, моля чакам съвети от вас и някакво лекарство да ми препоръчвате. Благодаря от сега.


Здравейте,

съветвам Ви преди да започнете третиране с каквито и да било медикаменти, котенцата да бъдат прегледани на място от ветеринар и при необходимост да бъде взета и кожна проба. Съветвам Ви да не третирате с нищо преди прегледа, за да не се замаскира картината при направата на кожна проба (която е препоръчително да се направи). Проверете котенцата за наличие и на бълхи, тъй като често при прогресивно опаразитяване могат да бъдат наблюдавани подобни признаци и раните да са вследствие от разчесване. Ще се радваме да ни държите в течение.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот dog_lover » 18 Юни 2014, 10:46

Здравейте, д-р Русева, пиша ви, защото съм много притеснена. Бяхме на палатка почивните дни и кучето ни беше с нас, явно от там му се е забил кърлеж. Вчера го видях и баща ми му го извади, но мястото се поду. Нормално ли е, дали се е инфектирало мястото и трябва ли да го заведа на ветеринар? Кучето ми е лабрадор ретривър, надявам се да ми дадете съвет.
Аватар
dog_lover
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юни 2014, 10:35

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 18 Юни 2014, 14:52

dog_lover написа:Здравейте, д-р Русева, пиша ви, защото съм много притеснена. Бяхме на палатка почивните дни и кучето ни беше с нас, явно от там му се е забил кърлеж. Вчера го видях и баща ми му го извади, но мястото се поду. Нормално ли е, дали се е инфектирало мястото и трябва ли да го заведа на ветеринар? Кучето ми е лабрадор ретривър, надявам се да ми дадете съвет.


Здравейте,

има голяма вероятност да не сте успели да извадите целият кърлеж в резултат, на което се е получило и подуването. Леко зачервяване и подуване е нормално да има след изваждането! Ако имате възможност заведете кучето на ветеринар, който да огледа мястото за евентуално останала част от кърлежа и обработка на инфектираното място!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот dog_lover » 19 Юни 2014, 13:24

Благодаря се съвета, заведохме го на ветеринар, казаха че не се виждат остатъци от кърлежа и само промиха мястото и му сложиха йод. Било нормално да е леко подуто и щяло скоро да отшуми. Надявам се да е така, но още се притеснявам.
Аватар
dog_lover
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Юни 2014, 10:35

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron