Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот димитра димитрова » 01 Дек 2020, 05:00

Здравейте . Имам 4 котарака у дома . Всичките са прибрани като бебета в различни периоди от време . Двамата по-големи са кастрирани . Единият има свръхчувствителност към края на гръбнака ,там където се свързва с опашката . Когато го докосна започва да трака със зъби и да ръмжи ,както и да се чеше . Не мисля ,че е нещо заразно ,защото другите трима не проявяват подобни симптоми . Но все пак не съм ветеринар и затова ви моля да ме посъветвате какво да правя ? Освен това проявява агресия към некастрираният котарак ,който в момента е разгонен . Купих спрей с феромони FELIWAY CLASSIC ,но като ,че ли няма ефект от него . Какво може да е това ? На какво се дължи поведението му ? Благодаря за евентуалният отговор .
димитра димитрова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2020, 04:48

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 03 Дек 2020, 17:59

Здравейте,

това, което описвате е по-скоро поведенчески проблем. Избягвайте да го пипате там, доста често на някои котки не им е приятно да ги докосват точно в тази област. Щом и физически е добре, няма основание за притеснение на този етап!

Поздрав

димитра димитрова написа:Здравейте . Имам 4 котарака у дома . Всичките са прибрани като бебета в различни периоди от време . Двамата по-големи са кастрирани . Единият има свръхчувствителност към края на гръбнака ,там където се свързва с опашката . Когато го докосна започва да трака със зъби и да ръмжи ,както и да се чеше . Не мисля ,че е нещо заразно ,защото другите трима не проявяват подобни симптоми . Но все пак не съм ветеринар и затова ви моля да ме посъветвате какво да правя ? Освен това проявява агресия към некастрираният котарак ,който в момента е разгонен . Купих спрей с феромони FELIWAY CLASSIC ,но като ,че ли няма ефект от него . Какво може да е това ? На какво се дължи поведението му ? Благодаря за евентуалният отговор .
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот димитра димитрова » 03 Дек 2020, 18:06

Благодаря ви за компетентния отговор.Весели празници
димитра димитрова
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Дек 2020, 04:48

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот sintia102 » 16 Дек 2020, 18:46

Здравейте. Имам куче на 6 години, кастрирано, 19 кг с наднормено тегло е. Няма определена порода, но прилича на ескимоско куче. Проблемът е, че пие много вода. Вечер също става за вода и има доста газове. Каква може да е причината?
sintia102
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Май 2020, 17:24

Предишна

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта