Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 19 Юни 2014, 14:34

dog_lover написа:Благодаря се съвета, заведохме го на ветеринар, казаха че не се виждат остатъци от кърлежа и само промиха мястото и му сложиха йод. Било нормално да е леко подуто и щяло скоро да отшуми. Надявам се да е така, но още се притеснявам.


За да намалите до минимум вероятността от външно опаразитяване, го обезпаразитявайте редовно!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот dejavu » 26 Авг 2014, 15:30

Здравейте, д-р Русева! Харесахме си кученце на месец и половина, порода Бигъл. Стопаните казват, че не са слагали никакви ваксини.
За целта след като го вземем, предполагам, че трябва да се направи вътрешно и външно обезпаразитяване, както и да се поставят други ваксини, права ли съм?
Можете ли да ми разясните през какъв период трябва да се поставят, колко са наброй и евентуално, ако имате представа каква може да е цена им, ще Ви бъда много благодарна!
Ползотворен ден!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 27 Авг 2014, 14:33

dejavu написа:Здравейте, д-р Русева! Харесахме си кученце на месец и половина, порода Бигъл. Стопаните казват, че не са слагали никакви ваксини.
За целта след като го вземем, предполагам, че трябва да се направи вътрешно и външно обезпаразитяване, както и да се поставят други ваксини, права ли съм?
Можете ли да ми разясните през какъв период трябва да се поставят, колко са наброй и евентуално, ако имате представа каква може да е цена им, ще Ви бъда много благодарна!
Ползотворен ден!


Поздравления за хубавият избор :) След вземане на кученцето го оставете 1-2 дни да се адптира в новата обстановка, след което е нужен пълен ветеринарен преглед и първо обезпаразитяване (външно и вътрешно) + първа ваксина. Ако имате възможност преди направата на вътрешно обезпаразитяване пуснете копропроба, която ще покаже наличието или отсъствието на ендопаразити. Това ще улесни и вашият ветеринарен лекар за бъдещата схема за обезпаразитяване - лечебна или профилактична. Относно ваксините - първата задължителна ваксина се поставя 43-45 ден, втората - 14 дни след първата и третата - 1 месец след втората. На 6 месеца се прави ваксина за Бяс.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот dejavu » 28 Авг 2014, 11:03

Dr Denica Ruseva написа:
dejavu написа:Здравейте, д-р Русева! Харесахме си кученце на месец и половина, порода Бигъл. Стопаните казват, че не са слагали никакви ваксини.
За целта след като го вземем, предполагам, че трябва да се направи вътрешно и външно обезпаразитяване, както и да се поставят други ваксини, права ли съм?
Можете ли да ми разясните през какъв период трябва да се поставят, колко са наброй и евентуално, ако имате представа каква може да е цена им, ще Ви бъда много благодарна!
Ползотворен ден!


Поздравления за хубавият избор :) След вземане на кученцето го оставете 1-2 дни да се адптира в новата обстановка, след което е нужен пълен ветеринарен преглед и първо обезпаразитяване (външно и вътрешно) + първа ваксина. Ако имате възможност преди направата на вътрешно обезпаразитяване пуснете копропроба, която ще покаже наличието или отсъствието на ендопаразити. Това ще улесни и вашият ветеринарен лекар за бъдещата схема за обезпаразитяване - лечебна или профилактична. Относно ваксините - първата задължителна ваксина се поставя 43-45 ден, втората - 14 дни след първата и третата - 1 месец след втората. На 6 месеца се прави ваксина за Бяс.


Благодаря Ви за бързия и точен отговор, но понеже за пръв път взимаме домашен любимец, исках да Ви помоля да ми разясните какво точно представлява копропробата, болезнена ли е и колко бързо излизат резултатите от изследването?
Другият ми въпрос беше свързан с внасянето на ваксините в паспорта на кученцето, кои от тях се отбелязват там, ако евентуално се назначи лечение през годините, също ли се пише вътре?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот djudjanka » 29 Авг 2014, 10:50

Здравейте, д-р Русева,

Бихте ли обяснили кои са най-важните неща, които трябва да направим, когато си вземем улично коте у дома?

Благодаря предварително!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 01 Сеп 2014, 12:18

dejavu написа:
Dr Denica Ruseva написа:
dejavu написа:Здравейте, д-р Русева! Харесахме си кученце на месец и половина, порода Бигъл. Стопаните казват, че не са слагали никакви ваксини.
За целта след като го вземем, предполагам, че трябва да се направи вътрешно и външно обезпаразитяване, както и да се поставят други ваксини, права ли съм?
Можете ли да ми разясните през какъв период трябва да се поставят, колко са наброй и евентуално, ако имате представа каква може да е цена им, ще Ви бъда много благодарна!
Ползотворен ден!


Поздравления за хубавият избор :) След вземане на кученцето го оставете 1-2 дни да се адптира в новата обстановка, след което е нужен пълен ветеринарен преглед и първо обезпаразитяване (външно и вътрешно) + първа ваксина. Ако имате възможност преди направата на вътрешно обезпаразитяване пуснете копропроба, която ще покаже наличието или отсъствието на ендопаразити. Това ще улесни и вашият ветеринарен лекар за бъдещата схема за обезпаразитяване - лечебна или профилактична. Относно ваксините - първата задължителна ваксина се поставя 43-45 ден, втората - 14 дни след първата и третата - 1 месец след втората. На 6 месеца се прави ваксина за Бяс.


Благодаря Ви за бързия и точен отговор, но понеже за пръв път взимаме домашен любимец, исках да Ви помоля да ми разясните какво точно представлява копропробата, болезнена ли е и колко бързо излизат резултатите от изследването?
Другият ми въпрос беше свързан с внасянето на ваксините в паспорта на кученцето, кои от тях се отбелязват там, ако евентуално се назначи лечение през годините, също ли се пише вътре?


Копропробата представлява изследване на фекална проба (изследване на изпражнения). Не е болезнена тъй като след изхождане на кучето вие вземате част от изпражненията му и ги поставяте в бурканче. Нужно е съвсем малко за самото изследване. Времето, за което стават готови резултатите е доста индивидуално според различните лаборатории, но средно е 2 дни.

Всяка поставена ваксина се вписва в паспорта със стикер, печат и подпис на вет. лекар. Леченията обикновено не се вписват. В паспорта се отразява само извършена кастрация на животното.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 01 Сеп 2014, 12:30

djudjanka написа:Здравейте, д-р Русева,

Бихте ли обяснили кои са най-важните неща, които трябва да направим, когато си вземем улично коте у дома?

Благодаря предварително!


Първото, което Ви съветваме да направите (особено ако имате малки деца) е да не пускате свободно котето у дома. Заведете го на ветеринар за пълен и обстоен преглед, последващо обезпаразитяване и насрочване на дата за ваксинация ако има навършени 2 месеца (това ще прецени вет.лекар).

Относно грижите, които трябва да полагате у дома може подробно да прочетете тук:
http://zoomedia.baubau.bg/%D1%81%D1%8A% ... 1%86%D0%B5

http://zoomedia.baubau.bg/%D1%81%D1%8A% ... 0%BA%D0%B0

http://zoomedia.baubau.bg/%D1%81%D1%8A% ... 0%BD%D0%B0
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот dejavu » 06 Сеп 2014, 13:43

Dr Denica Ruseva написа:
dejavu написа:
Dr Denica Ruseva написа:
Поздравления за хубавият избор :) След вземане на кученцето го оставете 1-2 дни да се адптира в новата обстановка, след което е нужен пълен ветеринарен преглед и първо обезпаразитяване (външно и вътрешно) + първа ваксина. Ако имате възможност преди направата на вътрешно обезпаразитяване пуснете копропроба, която ще покаже наличието или отсъствието на ендопаразити. Това ще улесни и вашият ветеринарен лекар за бъдещата схема за обезпаразитяване - лечебна или профилактична. Относно ваксините - първата задължителна ваксина се поставя 43-45 ден, втората - 14 дни след първата и третата - 1 месец след втората. На 6 месеца се прави ваксина за Бяс.


Благодаря Ви за бързия и точен отговор, но понеже за пръв път взимаме домашен любимец, исках да Ви помоля да ми разясните какво точно представлява копропробата, болезнена ли е и колко бързо излизат резултатите от изследването?
Другият ми въпрос беше свързан с внасянето на ваксините в паспорта на кученцето, кои от тях се отбелязват там, ако евентуално се назначи лечение през годините, също ли се пише вътре?


Копропробата представлява изследване на фекална проба (изследване на изпражнения). Не е болезнена тъй като след изхождане на кучето вие вземате част от изпражненията му и ги поставяте в бурканче. Нужно е съвсем малко за самото изследване. Времето, за което стават готови резултатите е доста индивидуално според различните лаборатории, но средно е 2 дни.

Всяка поставена ваксина се вписва в паспорта със стикер, печат и подпис на вет. лекар. Леченията обикновено не се вписват. В паспорта се отразява само извършена кастрация на животното.

Още веднъж Ви благодаря, от снощи кученцето е вече при нас, а днес смятаме да го заведем на ветеринар и да изпълним наставленията Ви! :) :)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот elza^ » 12 Сеп 2014, 10:10

Здарвейте, вкъщи имаме котарак на 8 г.,но искам да си взема и хамстер.Дали е възможно да живеят заедно, котарака е с нас откакто се е родил и е много ревнив, има ли какво да направя?Ако не е подходящо ще ми препоръчате ли друго животинче,морските свинчета също много ми харесват.А искам да попитам и за котарака нещо, преди месец го водихме на ветеринар, за да му махне гнойта от дупето,какво може да правим да не се появи отново?
elza^
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Сеп 2014, 09:55

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 16 Сеп 2014, 10:08

elza^ написа:Здарвейте, вкъщи имаме котарак на 8 г.,но искам да си взема и хамстер.Дали е възможно да живеят заедно, котарака е с нас откакто се е родил и е много ревнив, има ли какво да направя?Ако не е подходящо ще ми препоръчате ли друго животинче,морските свинчета също много ми харесват.А искам да попитам и за котарака нещо, преди месец го водихме на ветеринар, за да му махне гнойта от дупето,какво може да правим да не се появи отново?


Здравейте, ако котарака наистина е много ревнив и пази своята територия, не Ви препоръчваме да си купувате хамстер. Тази ревност, от своя страна, най-вероятно ще доведе и до агресивност при контакт с други животни. Затова каквото и животинче да изберете, съжителството им ще бъде доста трудно. Относно "гнойта" от дупето ... За секрета от околоаналните жлези ли става въпрос?
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта