Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 07 Мар 2016, 10:42

Предвид годините й не съветвам за операция ако не е жизнено важна, разбира се! Радвам се, че котенцето е по-добре и желая успех! Ще се радвам да ме държите в течение за състоянието й! :)

anahid.agopyan написа:Благодаря Ви!
Докторът искаше да и правим компютърен томограф. Съгласих се, но до деня, в който щяхме да го правим, котката живна. Започнах да я храня с космическа храна. Доста добре и се отразява. Пие антибиотик Синулокс и билковите хапчета също - Бенеурин. Сега ходи нормално, отговаря на повик, мърка, мяука, ходи до тоалетна, пие вода. Все още не яде сама и главата и е наклонена. Много отслабна, не скача., но е много по- добре. Все още обмислям томографа, доста е скъп, не че е от значение, ако живота и за виси от него. Докторът ми каза да и давам антибиотика поне 3 седмици. Обясни ми, че томографа е необходим, но ако не съм съгласна на евентуална операция, може би не е толкова важен. Забравих да спомена, че котката ми е поне на 10 години. Другия и втеринар е на мнение, че мозъчната операция не е алтернатива. И така, изпитвам колебания. Продължаваме битката!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот kattka » 19 Сеп 2016, 12:56

Здравейте, преди около 2 месеца котката ми (женска на 8год.) започна да напада баба ми, с която живеем в общо жилище, и да се държи агресивно. По съвет на ветеринар кастрирах котката. От тогава не сме имали проблеми, но днес пак започна да я напада и да се ослушва като приближи стаята в която е котката. След кастрацията на котката раната се инфектира и се наложи да ѝ направят ревизия в друга клиника. Там ѝ пуснаха кръвни изследвания и всички показатели бяха в норма. Има ли начини за лекуване на тази агресия и какво бих могла да направя?
kattka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2016, 12:54

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот кейт » 12 Окт 2016, 11:58

Здравейте Д-р Русева!
Един приятел има куче, на което дава понякога обикновенни бисквити за хора, може ли да се дават от тях на кучето или не ? Ще му навредят ли ?
кейт
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Окт 2016, 11:48

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 12 Окт 2016, 12:05

Здравейте,

не е за препоръчване предвид това, че съдържат захар! За момента едва ли ще му навредят, но може да има неблагоприятни последици за вбъдеще. Вече има огромно разнообразие от бисквитки, които са предназначени специално за кучета. Съветвам Вашият приятел да дава от тях :)

кейт написа:Здравейте Д-р Русева!
Един приятел има куче, на което дава понякога обикновенни бисквити за хора, може ли да се дават от тях на кучето или не ? Ще му навредят ли ?
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 12 Окт 2016, 12:12

kattka написа:Здравейте, преди около 2 месеца котката ми (женска на 8год.) започна да напада баба ми, с която живеем в общо жилище, и да се държи агресивно. По съвет на ветеринар кастрирах котката. От тогава не сме имали проблеми, но днес пак започна да я напада и да се ослушва като приближи стаята в която е котката. След кастрацията на котката раната се инфектира и се наложи да ѝ направят ревизия в друга клиника. Там ѝ пуснаха кръвни изследвания и всички показатели бяха в норма. Има ли начини за лекуване на тази агресия и какво бих могла да направя?


Здравейте,

агресията, която проявява вероятно се дължи на някакъв стресов фактор. Обикновено този тип агресия при котките настъпва, когато са уплашени или стресирани. Вижте дали няма нещо необичайно (промяна) напоследък в обстановката, в която се намира котето. Може да се посъветвате и със своя ветеринар за таблетки за успокояване, ако е наложително. Те са на билкова основа и обикновено се дават преди пътуване на животно, но ако е неизбежно може да опитате и с тях. Успех!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Coikova » 28 Окт 2016, 23:57

Здравейте!Искам да споделя и моят проблем.На предно ляво краче в горната му част (пред гърдите-ключица или раменна кост) има подутина-твърда и не е малка,но при пипане не я боли. Не знам какво може да е. :( Още не сме ходили на рентген,но предстои.
Coikova
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Юли 2016, 21:02

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Coikova » 29 Окт 2016, 14:59

Coikova написа:Здравейте!Искам да споделя и моят проблем.На предно ляво краче на моето коте в горната му част (пред гърдите-ключица или раменна кост) има подутина-твърда и не е малка,но при пипане не я боли. Не знам какво може да е. :( Още не сме ходили на рентген,но предстои.
Coikova
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Юли 2016, 21:02

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Дебора » 31 Окт 2016, 15:52

Здравейте, имам коте на 5 месеца и вчера забелязах, че има нещо като черно мехурче в устата. Освен това дъхът му мирише зле. Живеем на село и нямаме възможност да го заведем на ветеринар. Притеснявам се, защото преди две години имахме котарак със същия проблем, който почина.
Дебора
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Окт 2016, 15:25

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 02 Ное 2016, 17:55

Дебора написа:Здравейте, имам коте на 5 месеца и вчера забелязах, че има нещо като черно мехурче в устата. Освен това дъхът му мирише зле. Живеем на село и нямаме възможност да го заведем на ветеринар. Притеснявам се, защото преди две години имахме котарак със същия проблем, който почина.


Здравейте,

не бива да сравнявате смъртта на предното котенце с този на сегашното. Най-вероятно се касае за възпаление в устната кухина. Има вероятност да е от възпаление на зъб или на самия венец в резултат, на което се е получило абсцес. Неприятната миризма е нормална. Може и да се дължи на убождане или нараняване в самата устна кухина, което е довело и до последващо възпаление. За съжаление, сами трудно бихте могли да направите нещо, тъй като манипулациите в устната кухина, особено на котка, са много трудни. Опитайте се да намерите транспорт за да заведете котенцето на ветеринар и Ви съветваме да не губите време тъй като проблема очевидно е сериозен и всеки един ден е от значение! Успех!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Mariangela » 21 Ное 2016, 15:46

Здравейте д-р Русева, извинявам се, ако въпросът е разглеждан вече, не успях да открия информация във форума. Имам котарак и макар че е на 8 години, не съм сигурна, че му давам най-качествената храна. Когато ми го подариха ме предупредиха да не го храня със сухи храни, тип гранули, заради това че е мъжко ...., така че взимам предимно паучове, редувайки различни фирми, смятам от сравнително добър клас, и много рядко гранулки, просто за разнообразие. Давам му и от време на време тревичка. Бихте ли ми казали дали този режим е оптимален и какво бих могла да подобря? Благодаря сърдечно.
Mariangela
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2016, 11:29

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта