Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 21 Ное 2016, 17:39

Mariangela написа:Здравейте д-р Русева, извинявам се, ако въпросът е разглеждан вече, не успях да открия информация във форума. Имам котарак и макар че е на 8 години, не съм сигурна, че му давам най-качествената храна. Когато ми го подариха ме предупредиха да не го храня със сухи храни, тип гранули, заради това че е мъжко ...., така че взимам предимно паучове, редувайки различни фирми, смятам от сравнително добър клас, и много рядко гранулки, просто за разнообразие. Давам му и от време на време тревичка. Бихте ли ми казали дали този режим е оптимален и какво бих могла да подобря? Благодаря сърдечно.



Здравейте,

не мога да се съглася с твърдението, че гранулираната храна не може да задоволи нуждите на котката, дори точно обратното. Това, че котката е мъжка също няма никаква логика свързана с гранулите! Знайте, че гранулираната храна е по-богата на витамини и минерали от паучовете и консервите. Тяхното предимство пред гранулите е, че са по-апетитни. Това, което бих Ви посъветвала е да започнете да давате на котето и гранули! Ако е кастриран, има специална гранулирана храна за кастрирани котки, която предотвратява натрупването на тегло, което е често се случва след кастрация. Също така, предвид, че вече е на 8 години е добре и да преминете към гранулираната храна за възрастни котки. Към гранулите може да добавяте и малко от пауча, който му давате, но нека той не бъде единствената му храна! Възможно е в началото да отказва гранулите, при положение, че досега сте го хранили с по-апетитната храна, но постепенно ще свикне. В началото добавяйте повече пауч в гранулите и постепенно намалете количеството му до 1 лъжичка например.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот zouii » 29 Дек 2016, 11:06

Здравейте имам мъжко кученце порода уест хайленд териер на 3г.Имаше екзема на врата и доктора му сложи инжекция ,кучето започна да уринира много често и в голямо количество,като му казах той каза да не се притеснявам че е от инжекцията,но минаха 15 дена а кучето ми продължава да уринира през 2часа голямо количество урина,ако не сваря да го изкарам навън уринира в къщи.Правихме му кръвни изследвания и урина но изследванията са добри не показват нищо а кучето ми все така уринира често и по много ,но не пие много вода даже съвсем малко откакто го храня с ориз и пилешко,отскоро мина на готвено защото прави алергий от гранулираната храна доскоро беше на гранули с конско.Много съм притеснена доктора ми вдига рамене и незнае какво да го прави.
zouii
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Дек 2016, 10:49

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 29 Дек 2016, 12:06

zouii написа:Здравейте имам мъжко кученце порода уест хайленд териер на 3г.Имаше екзема на врата и доктора му сложи инжекция ,кучето започна да уринира много често и в голямо количество,като му казах той каза да не се притеснявам че е от инжекцията,но минаха 15 дена а кучето ми продължава да уринира през 2часа голямо количество урина,ако не сваря да го изкарам навън уринира в къщи.Правихме му кръвни изследвания и урина но изследванията са добри не показват нищо а кучето ми все така уринира често и по много ,но не пие много вода даже съвсем малко откакто го храня с ориз и пилешко,отскоро мина на готвено защото прави алергий от гранулираната храна доскоро беше на гранули с конско.Много съм притеснена доктора ми вдига рамене и незнае какво да го прави.


Здравейте,

честото и обилно уриниране се дължи на диуретика, който е сложил тогава. При положение, че е пускано изследване за урина и няма нищо притеснително, това което може да се направи е ехографско изследване, за да се види състоянието на бъбреците и пикочния мехур. Важно е да наблюдавате кученцето, когато уринира - дали изхождането му не е съпроводено с болка.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Екатерина.Георгиева » 02 Яну 2017, 09:54

Здравейте!Честита нова година!Желая Ви здраве,щастие и любов на вас и цялото Ви семейство.Имаме джирбили мъжко и женско до сега не сме гледали .Три пъти женската ражда,това добре не са в тесен аквариум .Бяха в клетка, но я прегризаха и сега са в аквариум.Всичко каквото е пластмаса изяждат.Искам да питам в аквариума слагаме сено само това правилно ли е.И много скачат и излизат това да не е признак, че им е тясно.И другото мъжкият много уринира така ли е през 3 дни трябва да им сменяме сеното.Толкова много че пропуска от аквариума.Забравих да отбележа, че са само 2 те за сега вече.
Екатерина.Георгиева
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2016, 16:53

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Clodia86 » 28 Май 2017, 22:27

Здравейте,сега нямям финансова възможност да заведа животинчето на лекар, затова се обръщам към вас,имам малко коте на най-много един месец у нас е от три дни ,храниме я с храна за бебета котета от първия месец (гранули)Роял Канин ,но тя има разтройство,какво да направя ,какво мога до й дам (понякога в акото има малко кръв????)Много ще съм благодарна за отговора Ви !!!Благодаря предварително!
Clodia86
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Май 2017, 22:26

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 29 Май 2017, 14:11

Clodia86 написа:Здравейте,сега нямям финансова възможност да заведа животинчето на лекар, затова се обръщам към вас,имам малко коте на най-много един месец у нас е от три дни ,храниме я с храна за бебета котета от първия месец (гранули)Роял Канин ,но тя има разтройство,какво да направя ,какво мога до й дам (понякога в акото има малко кръв????)Много ще съм благодарна за отговора Ви !!!Благодаря предварително!


Здравейте,

при положение, че в изпражненията има кръв има вероятност да има вътрешни паразити. Не е добре обаче да се обезпаразитява така "на сляпо" при положение, че е толкова малко. Нужен е преглед от ветеринар и вземане на копропроа за да се потвърди или отхвърли евентуално опаразитяване. Ако все пак сте решили да лекувате на сляпо това, което може да се направи е да му дадете паста за вътрешни паразити (не е скъпа, продава се във ветеринарните клиники и аптеки - "Витамент"). Необходимо е да знаете теглото на котенцето за да може да ви дадат точното количество, което трябва да дадете. Дава се сутрин 1-2 часа преди хранене.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот kamen_4olov » 04 Окт 2017, 20:59

Здравейте д-р Русева!Имам кон,който не е скопен ,но не водя на разплод.Искам да Ви попитам ,проблем ли е това? Нали в тестисите непрекъснато се образува и натрупва сперма и когато тя не се изхвърля ,какво става с нея??При положение,че той не може да се задоволява като човек ,да не би да я изпикава?Наблюдавам го ,че доста често получава продължителни ерекции,които сигурно също се дължат на това?Може ли да му се отрази негативно това неизпразване,ако реша да го разплождам все пак някой ден?Предварително Ви благодаря!
kamen_4olov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Окт 2017, 18:12

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 05 Окт 2017, 15:26

Здравейте,

не се притеснявайте, че жребецът Ви получава ерекция. Това е напълно нормално поведение, което се наблюдава и при тях. Обикновено по-честа ерекция се получава, когато наоколо има "разпасана" женска, но това не е задължителен фактор. Ако жребеца е физически здрав, няма основание за притеснение. Имайте предвид и, че ако животното е под 2-годишна възраст е нормално ерекцията да е на по-чести интервали, тъй като все още е в процес на полово съзряване. Добре е, поне веднъж да го пуснете на женска.

kamen_4olov написа:Здравейте д-р Русева!Имам кон,който не е скопен ,но не водя на разплод.Искам да Ви попитам ,проблем ли е това? Нали в тестисите непрекъснато се образува и натрупва сперма и когато тя не се изхвърля ,какво става с нея??При положение,че той не може да се задоволява като човек ,да не би да я изпикава?Наблюдавам го ,че доста често получава продължителни ерекции,които сигурно също се дължат на това?Може ли да му се отрази негативно това неизпразване,ако реша да го разплождам все пак някой ден?Предварително Ви благодаря!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот kamen_4olov » 06 Окт 2017, 23:15

Д-р Русева,безкрайно Ви благодаря за консултацията!Позволявам си пак да Ви безпокоя ,защото имам още един доста неудобен въпрос и тъкмо сме подхванали темата , поне да я довършим.Става въпрос за почистването на половия орган на жребеца.Аз го правя,като насапунисвам обикновена гъба за баня ,от тези с които мият колите по автомивките и хубаво обтривам отвътре джоба в който се скрива пениса ,когато не е в ерекция.Във всички клипове по Интернет от американските конеферми, процедират по различно.Бъркат в джоба с ръка,като хващат главата на пениса ,издърпват го навън и с гъба в другата ръка избърсват ,както целия пенис,така и главата.Отделно бъркат с пръсти в отвора,отпред на главата и вадят от там някакви топчета от втвърден секрет,който доколкото разбирам е еквивалентен на смегмата при мъжете.Отделно вместо сапун топят гъбата в кофа с вода ,в която има разтвор на специален препарат.Вие какво ще ме посъветвате относно процедурата?Аз правилно ли процедирам и достатъчно ли е това или трабва да се прави, като описаното от мен след това?Между другото ,жребчето е на 2г.и 4 месеца :-) Още веднъж се извинявам за неудобния въпрос,но трудно му се намира отговор.
kamen_4olov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Окт 2017, 18:12

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 07 Окт 2017, 12:20

kamen_4olov написа:Д-р Русева,безкрайно Ви благодаря за консултацията!Позволявам си пак да Ви безпокоя ,защото имам още един доста неудобен въпрос и тъкмо сме подхванали темата , поне да я довършим.Става въпрос за почистването на половия орган на жребеца.Аз го правя,като насапунисвам обикновена гъба за баня ,от тези с които мият колите по автомивките и хубаво обтривам отвътре джоба в който се скрива пениса ,когато не е в ерекция.Във всички клипове по Интернет от американските конеферми, процедират по различно.Бъркат в джоба с ръка,като хващат главата на пениса ,издърпват го навън и с гъба в другата ръка избърсват ,както целия пенис,така и главата.Отделно бъркат с пръсти в отвора,отпред на главата и вадят от там някакви топчета от втвърден секрет,който доколкото разбирам е еквивалентен на смегмата при мъжете.Отделно вместо сапун топят гъбата в кофа с вода ,в която има разтвор на специален препарат.Вие какво ще ме посъветвате относно процедурата?Аз правилно ли процедирам и достатъчно ли е това или трабва да се прави, като описаното от мен след това?Между другото ,жребчето е на 2г.и 4 месеца :-) Още веднъж се извинявам за неудобния въпрос,но трудно му се намира отговор.


Здравейте отново,

за да приключим първата тема - при положение, че жребчето е на 2 години и 4 месеца е напълно нормално ерекциите да са по-чести. Това ще продължи до около 3-годишна възраст.

Относно вторият Ви въпрос - добре е, че обръщате изключително внимание и на хигиената на пениса му, тъй като това се пренебрегва от доста собственици и впоследствие при една лоша хигиена се стига до доста неприятни инфекции. Това, което е важно да знаете при почистването му е на първо място да използвате ръкавици (за предпочитане гумени). Мястото е изключително деликатно и има вероятност от замърсяване и вкарване на инфекция. Относно почистването - бих посъветвала да не използвате сапун всеки път. Той се препоръчва само при много силно замърсяване на половия член, а при него едва ли има, при положение, че го почиствате редовно. Също така не бива и да прекалявате с това почистване - препоръчва се почистването да става на всеки 6 месеца при кастрираните и веднъж годишно при некастрираните.

Може спокойно да използвате градински маркуч (ако водата не е прекалено студена) на по-лека струя и гъба за почистване. Добре е да почиствате, когато пениса не е в ерекция. Почистването на джоба е напълно достатъчно, както процедирате и Вие :)
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта