Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 31 Май 2018, 15:33

peppitta написа:Здравейте д-р Русева,
имам йоркширски териер на 10 месеца, от по-големите е, тежи 3.5 кг. За обезпаразитяване давам Nexgard spectra, но разбрах, че не действа срещу тении и ми се иска да включа и още някакъв препарат, за да предпазвам и от тении. Нашия доктор ми предложи 10-15 дни след Nexgard-а да давам половин хапче Cestal Plus.
Вие какво бихте ме посъветвали, дали това е добра комбинация?


Здравейте,

бих Ви препоръчала да минете на таблетки Дронтал плюс за вътрешно обезпаразитяване и пипетки за накапване срещу ектопаразитите (бълхи, кърлежи). Таблетките на дронтал плюс действат и срещу тении. Сравнително добре се приемат от организма и са с най-малко странични реакции (в сравнение с другите). Овкусени са.

Пипетите за обезпаразитяване са различни видове. Лично аз бих препоръчала да използвате тези на Адвантикс, тъй като предпазват и от комари (причинители на едно от зачестилите заболявания - Дирофилариоза). Накапват се всеки месец на вратлето.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот peppitta » 31 Май 2018, 16:42

Dr Denica Ruseva написа:
peppitta написа:Здравейте д-р Русева,
имам йоркширски териер на 10 месеца, от по-големите е, тежи 3.5 кг. За обезпаразитяване давам Nexgard spectra, но разбрах, че не действа срещу тении и ми се иска да включа и още някакъв препарат, за да предпазвам и от тении. Нашия доктор ми предложи 10-15 дни след Nexgard-а да давам половин хапче Cestal Plus.
Вие какво бихте ме посъветвали, дали това е добра комбинация?


Здравейте,

бих Ви препоръчала да минете на таблетки Дронтал плюс за вътрешно обезпаразитяване и пипетки за накапване срещу ектопаразитите (бълхи, кърлежи). Таблетките на дронтал плюс действат и срещу тении. Сравнително добре се приемат от организма и са с най-малко странични реакции (в сравнение с другите). Овкусени са.

Пипетите за обезпаразитяване са различни видове. Лично аз бих препоръчала да използвате тези на Адвантикс, тъй като предпазват и от комари (причинители на едно от зачестилите заболявания - Дирофилариоза). Накапват се всеки месец на вратлето.



Благодаря за съветите! :smile:
Таблетките всеки месец ли се дават или на три месеца?
peppitta
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Май 2018, 12:49

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 01 Юни 2018, 14:46

peppitta написа:
Dr Denica Ruseva написа:
peppitta написа:Здравейте д-р Русева,
имам йоркширски териер на 10 месеца, от по-големите е, тежи 3.5 кг. За обезпаразитяване давам Nexgard spectra, но разбрах, че не действа срещу тении и ми се иска да включа и още някакъв препарат, за да предпазвам и от тении. Нашия доктор ми предложи 10-15 дни след Nexgard-а да давам половин хапче Cestal Plus.
Вие какво бихте ме посъветвали, дали това е добра комбинация?


Здравейте,

бих Ви препоръчала да минете на таблетки Дронтал плюс за вътрешно обезпаразитяване и пипетки за накапване срещу ектопаразитите (бълхи, кърлежи). Таблетките на дронтал плюс действат и срещу тении. Сравнително добре се приемат от организма и са с най-малко странични реакции (в сравнение с другите). Овкусени са.

Пипетите за обезпаразитяване са различни видове. Лично аз бих препоръчала да използвате тези на Адвантикс, тъй като предпазват и от комари (причинители на едно от зачестилите заболявания - Дирофилариоза). Накапват се всеки месец на вратлето.



Благодаря за съветите! :smile:
Таблетките всеки месец ли се дават или на три месеца?


Профилактично е достатъчно даване през 3 месеца. Лечебно - има специална схема на даване, но дано не Ви се налага :)
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот nikolai.nikolov » 11 Сеп 2018, 20:15

Здравейте искам да попитам ви като ветеринарен лекар какво бихте направили при ситуация с декоративно зайче. Заведох вчера зайчето да му види оченцето защо беше се възпалило и той го погледна и му би една инжекция апък и трябваше и ваксина да му се сложи . Та въпроса ми е ви какво бихте направили първо да излекувате зайчето или да му биете ваксината . Благодаря много от сърце .
nikolai.nikolov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Сеп 2018, 20:08

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 15 Сеп 2018, 14:36

Здравейте,
ваксина се слага само и единствено на здрав организъм, независимо дали е зайче, куче, котка и т.н. При положение, че окото вероятно е с инфекция, поставят се медикаменти (дори да е локално), аз бих изчакала възстановяването на зайчето и една след това е добре да се ваксинира. Ако това е реваксинация и не е първа ваксина, не е никакъв проблем да се отложи с известен период. Успех! ;)

nikolai.nikolov написа:Здравейте искам да попитам ви като ветеринарен лекар какво бихте направили при ситуация с декоративно зайче. Заведох вчера зайчето да му види оченцето защо беше се възпалило и той го погледна и му би една инжекция апък и трябваше и ваксина да му се сложи . Та въпроса ми е ви какво бихте направили първо да излекувате зайчето или да му биете ваксината . Благодаря много от сърце .
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот nikolai.nikolov » 16 Сеп 2018, 11:37

Благодаря ви много но засажаление Зайко вече го няма . Благодаря.
nikolai.nikolov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Сеп 2018, 20:08

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот МарчелаАндреева » 25 Май 2019, 10:18

Здравейте, имам въпрос относно йоркширски териер на 7 год. На едно-две места на ушите й забелязах снимания израстък да го наречем.. имате ли представа какво може да е? Трябва ли да се отстрани, изследва или нещо друго? Благодаря ви предварително!
Прикачени файлове
6C55FAB2-C0CD-46C0-967F-1502D9B77BEE.jpeg
6C55FAB2-C0CD-46C0-967F-1502D9B77BEE.jpeg (140.25 KiB) Прегледано 1259 пъти
МарчелаАндреева
 
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2019, 11:07

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 29 Май 2019, 14:17

МарчелаАндреева написа:Здравейте, имам въпрос относно йоркширски териер на 7 год. На едно-две места на ушите й забелязах снимания израстък да го наречем.. имате ли представа какво може да е? Трябва ли да се отстрани, изследва или нещо друго? Благодаря ви предварително!


Здравейте, определено е нужно да се вземат мерки и да се посети ветеринар! Това, което се вижда на снимката наподобява на мастно израстване. Относно причината, поради която е настъпило - много често подобен тип кожни прояви са вторични и се дължат на първична причина - т.е. първична инфекция/заболяване.

Тъй като снимката е леко размазана и не се вижда основата на израстъка, може да е и брадавица, предвид възрастта на кученцето. Затова е добре да направите консултация с ветеринар :) Ще се радваме на обратна връзка след посещението му!
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот AviMC » 07 Юни 2019, 15:14

Здравейте, Д-р Русева,
Пиша Ви относно този продукт https://apteka.framar.bg/30030093/%D1%8 ... B3%D1%80-2
който ще нанасям на външната си открита тераса. Имам две котки, които периодично излизат и искам да знам препаратът дали е опасен за тяхното здраве?!
Благодаря!
AviMC
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2019, 15:11

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 13 Юни 2019, 13:54

AviMC написа:Здравейте, Д-р Русева,
Пиша Ви относно този продукт https://apteka.framar.bg/30030093/%D1%8 ... B3%D1%80-2
който ще нанасям на външната си открита тераса. Имам две котки, които периодично излизат и искам да знам препаратът дали е опасен за тяхното здраве?!
Благодаря!


Здравейте, опасен си е да, но само ако животното погълне част от гела. Не мога да кажа дали е фатално, в повечето случаи се стига до интоксикация, съпроводена с повръщане и разстройство, но е доста индивидуално. Аналог, който дават, че е безвреден за дома е Фендона. Няма мириз и цвят. Напръсква се вечер в помещението, когато няма никой. Хубавото при препарата е, че след намокряне той отново се активира, т.е. седмица след като сте обработвали с него само напръсквате с вода и препарата отново ще се активира на местата, където сте го прилагали.

Поздрав
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта