Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 10 Фев 2014, 13:38

Здравейте,

към мен може да се обръщате за въпроси, свързани с отглеждането на Вашият любимец

С радост ще Ви помогна за всичко, което Ви притеснява относно хранене, обучение и т.н.

Повече информация за мен можете да намерите в Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот draga.mihova » 10 Фев 2014, 15:27

Здравейте, д-р Русева!
Имам проблем, то не се отнася толкова до котката, от колкото до цветята ми! Останах ужасена една вечер, прибирам се и виждам, че котката е "опасла" листата на едно от цветята!

Възможно ли е да й липсва нещо в храната, за да се преориентира към един вегетариански начин на хранене? Образно и шеговито казано, но смятате ли, че има нещо, което не е наред или е поредната беличка, която сервира?
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот gloriq_ » 10 Фев 2014, 17:01

здр, имам спешна нужда от съвет. От сутринта котето ми ходи през 5 минути до котешката тоалетна. Стои там супер много време без нищо да прави. Сега започна и да мяука непрестанно. Моля кажете какво да правя??????
gloriq_
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Фев 2014, 11:57

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 10 Фев 2014, 17:29

draga.mihova написа:Здравейте, д-р Русева!
Имам проблем, то не се отнася толкова до котката, от колкото до цветята ми! Останах ужасена една вечер, прибирам се и виждам, че котката е "опасла" листата на едно от цветята!

Възможно ли е да й липсва нещо в храната, за да се преориентира към един вегетариански начин на хранене? Образно и шеговито казано, но смятате ли, че има нещо, което не е наред или е поредната беличка, която сервира?


Здравейте,

има по-голяма вероятност да се е опитвала да стигне до самата пръст, а не до цветята, за да задоволи физиологичните си нужди. Случва се доста често при голяма част от стопаните и причината се крие в останалият инстинкт на котките за изхождане навън.

Все пак, бъдете внимателни и наблюдавайте за повръщане и разстройство следващите 4-5 часа. Също така Ви съветваме, ако имате възможност да поставите цветята си на място, недостъпно за котето!

Поздрави
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 10 Фев 2014, 17:36

gloriq_ написа:здр, имам спешна нужда от съвет. От сутринта котето ми ходи през 5 минути до котешката тоалетна. Стои там супер много време без нищо да прави. Сега започна и да мяука непрестанно. Моля кажете какво да правя??????


Начинът, по който сте описали клиничните признаци на котето е почти сигурно, че има затруднено уриниране и задържане на урината. За съжаление в повечето случаи се касае за т.нар. Урологичен синдром при котките. Това състояние може да бъде доста опасно, ако не се вземат навременни мерки. Затова Ви съветваме за незабавен преглед от ветеринар! Успех!

Поздрави
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот gloriq_ » 11 Фев 2014, 11:06

Dr Denica Ruseva написа:
gloriq_ написа:здр, имам спешна нужда от съвет. От сутринта котето ми ходи през 5 минути до котешката тоалетна. Стои там супер много време без нищо да прави. Сега започна и да мяука непрестанно. Моля кажете какво да правя??????


Начинът, по който сте описали клиничните признаци на котето е почти сигурно, че има затруднено уриниране и задържане на урината. За съжаление в повечето случаи се касае за т.нар. Урологичен синдром при котките. Това състояние може да бъде доста опасно, ако не се вземат навременни мерки. Затова Ви съветваме за незабавен преглед от ветеринар! Успех!

Поздрави


Ох добре че отидохме при лекаря. Наистина се оказа че котарака му се е запушила доколкото разбрах уретрата ... Доктора каза че било много опасно ако не се иде на време (както и вие казахте). Сега ще стои 3 дни с едно катетърче в него :( Засега е добре дано всичко се оправи. Благодаря ви за вчерашния отговор и успех!
gloriq_
 
Мнения: 6
Регистриран на: 10 Фев 2014, 11:57

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Ginger » 11 Фев 2014, 11:21

Dr Denica Ruseva написа:
draga.mihova написа:Здравейте, д-р Русева!
Имам проблем, то не се отнася толкова до котката, от колкото до цветята ми! Останах ужасена една вечер, прибирам се и виждам, че котката е "опасла" листата на едно от цветята!

Възможно ли е да й липсва нещо в храната, за да се преориентира към един вегетариански начин на хранене? Образно и шеговито казано, но смятате ли, че има нещо, което не е наред или е поредната беличка, която сервира?


Здравейте,

има по-голяма вероятност да се е опитвала да стигне до самата пръст, а не до цветята, за да задоволи физиологичните си нужди. Случва се доста често при голяма част от стопаните и причината се крие в останалият инстинкт на котките за изхождане навън.

Все пак, бъдете внимателни и наблюдавайте за повръщане и разстройство следващите 4-5 часа. Също така Ви съветваме, ако имате възможност да поставите цветята си на място, недостъпно за котето!

Поздрави


Много Ви благодаря, д-р Русева!

Котка е добре, няма проблеми с изхождането, но и не е ползвала саксията за тоалетна, явно е просто пакост! :D Още веднъж, благодаря!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот djudjanka » 03 Апр 2014, 11:17

Здравейте, д-р Русева!

Отскоро имам нов домашен любимец - котенце на 2 месеца. Има апетит и няма проблем с извършване на физиологичните си нужди, но анусът му е възпален - изпъкнал е и зачервен, а понякога има нещо като показало се черво. На какво може да се дължи, опасно ли е? Давам му хапчета за вътрешно обезпаразитяване, ако това е от значение. Много съм притеснена, а и котенцето е много малко. :(
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот Dr Denica Ruseva » 03 Апр 2014, 12:46

djudjanka написа:Здравейте, д-р Русева!

Отскоро имам нов домашен любимец - котенце на 2 месеца. Има апетит и няма проблем с извършване на физиологичните си нужди, но анусът му е възпален - изпъкнал е и зачервен, а понякога има нещо като показало се черво. На какво може да се дължи, опасно ли е? Давам му хапчета за вътрешно обезпаразитяване, ако това е от значение. Много съм притеснена, а и котенцето е много малко. :(


Описаните от Вас признаци се получават най-често, когато котенцето има разстройство и наличие на вътрешни паразити. Съветваме задължително преглед от ветеринар за установяване на точната причина и обработване на засегнатият участък.

Ако имате възможност бихме ви посъветвали да се пусне и копропроба, тъй като фактът, че давате таблетки за обезпаразитяване не дава 100%-ва гаранция - има специфични ендопаразити, които не се обхващат от стандартните противопаразитни таблетки.

Това, което може да направите у дома до отиване на ветеринар е да промиете зачервеното място с тампон и риванолов разтвор, след което задължително да го подсушите!

Успех, ще се радваме да ни държите в течение.
Аватар
Dr Denica Ruseva
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Фев 2014, 13:30

Re: Д-р Деница Русева - ветеринарна медицина

Мнениеот djudjanka » 04 Апр 2014, 10:55

Dr Denica Ruseva написа:
djudjanka написа:Здравейте, д-р Русева!

Отскоро имам нов домашен любимец - котенце на 2 месеца. Има апетит и няма проблем с извършване на физиологичните си нужди, но анусът му е възпален - изпъкнал е и зачервен, а понякога има нещо като показало се черво. На какво може да се дължи, опасно ли е? Давам му хапчета за вътрешно обезпаразитяване, ако това е от значение. Много съм притеснена, а и котенцето е много малко. :(


Описаните от Вас признаци се получават най-често, когато котенцето има разстройство и наличие на вътрешни паразити. Съветваме задължително преглед от ветеринар за установяване на точната причина и обработване на засегнатият участък.

Ако имате възможност бихме ви посъветвали да се пусне и копропроба, тъй като фактът, че давате таблетки за обезпаразитяване не дава 100%-ва гаранция - има специфични ендопаразити, които не се обхващат от стандартните противопаразитни таблетки.

Това, което може да направите у дома до отиване на ветеринар е да промиете зачервеното място с тампон и риванолов разтвор, след което задължително да го подсушите!

Успех, ще се радваме да ни държите в течение.


Благодаря Ви много за отговора. Послушах съвета Ви и използвах риванол, а днес заведохме котенцето и на ветеринар. Изписа ни едно мазило и хранителен режим, др. седмица пак ще ходим, но ако не се оправи можело да се наложи операция. :(
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта