Детска кардиология

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Re: Детска кардиология

Мнениеот mariqstst » 09 Яну 2015, 22:17

Здравейте доктор Кънева,
детето ми в момента е на 4 месеца и половина,на вторият ден в родилното му откриха шум извикаха кардиолог и установиха, че има дупчица в м/у предсърдието,извикаха ни на консултация след един месец.Отидохме при друг кардиолог след един месец и се установи че дупчицата е започнала да се затваря но има друг проблем има ФО-3,9 ММ. лекостепенна синотубуларна стеноза на БА с пик. гр.18,съхранена систолна функция на ЛК. Извикаха ни пак след 3 месеца,кардиолога каза че дупчицата се е затворила а другия проблем със стенозата няма промяна и ни вика пак след 6 месеца.Притеснена съм и затова ви пиша,моля кажете ми има ли лечение това и ще му прече ли на детето този дефект при неговото развитие занапред, ще бъде ли едно нормално,здраво и жизнерадостно дете както е в момента.Ще ви бъда много благодарна за отговор.
Благодаря предварително!
mariqstst
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Яну 2015, 21:33

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 15 Яну 2015, 20:19

Здравейте, в това, което описвате няма нищо обезпокоително! Напротив, находките са гранични и е възможно никога да не създадат проблеми! Чудесно е, че детето Ви се развива нормално.
Ако искате моята консултация и второ мнение, заповядайте на преглед!
Хубав ден!
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Детска кардиология

Мнениеот Йорданова » 19 Май 2015, 17:35

Здравейте , аз съм момиче на 19 години. Имах следните оплаквания: сърцебиене и понякога екстрасистоли, тревожност и страх. Отидох на Кардиолог ,направиха ми ЕКГ и ми казаха ,че ми няма нищо просто пулса ми е учестен от притеснение. Предписаха ми Магнерот ( 1 таблета дневно). Препоръчаха ми за мое успокоение да си направп Ехокардиограф .

Може ли да ми кажете какво означават следните изследвания от ехокардиография?
Ляво предсърдие :27,5мм предно/задно
Дясно предсърдие:32/39мм апикално
Дясна камера: ТДР - 24мм
Аортен корен на нивото на синусите на Ваалсава- 24мм
Аорта на нивото на клапата: 20 мм
Аорта Асценденс: 26 мм

ТСР-29 / ТДР- 47
ТСО- 32/ ТДО- 102
ФИ-68%
Хиперконтрактилна ЛК-Фреквенция-130
ФС- 38%
ТДР на Септума: 8 мм
Интактен междукамерен о междупредсърден септум

Митрална клапа: с нежни платна
Пролапс на ПМП
Митрална Регургитация- 0+степен
Запазена диастолна функция

Аортна клапа: трикуспидна ,нормална сепарация, и кръвоток, без патологичен градиент
Трикуспидална Регургитация- 0+ степен
Систолно налягане в ДК - нормално
Сегментна кинетика
Запазена сегментна кинетика в покой.
Перикард: без излив
Йорданова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2015, 16:28

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 19 Май 2015, 19:02

Това е разчитане на нормална , подробно описана ехокардиографска находка.

Поздрави!
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Детска кардиология

Мнениеот Йорданова » 20 Май 2015, 12:59

Благодаря ви за отговора. Това означава ли ,че няма повод да се притеснявам и сърцето ми е здраво ?
Йорданова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2015, 16:28

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 25 Май 2015, 23:32

От това разчитане не личи да има нещо притеснително, но все пак не лекувам и не консултирам във виртуалното пространство!
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Детска кардиология

Мнениеот vanj_ou » 01 Авг 2015, 15:37

Мъжът ми изкара инфаркт.Ще ви напиша диагнозата от епикризата с молба да ми обясните какво точно значи това.Тъй като не съм наясно ще попитам може ли да се установи колко е увредената тъкан ,ще може ли да се възстанови,ще може ли да работи,той е електотехник, връзват големи ел табла.
ИБС.ОМИ-БЕЗST ЕЛЕВАЦИЯ И БЕЗ Q ЗЪБЕЦ.МНОГОКЛОНОВА КОРОНАРНА БОЛЕСТ.ПКИ НА ОМ 2C DESx2.AX II ст.ДИСЛИПИДЕМИЯ. ПОЛИЦЕТИМИЯ-ВТОРИЧНА.
Ще ви напиша нещо от инвазивното изследване-ОКС безСТ елевация,висок риск,тропонин положителен.Ствол-дистална плака ,като към остиумаЛАД40% Сх-голямОМ2с високостепенни две последователни стенози в проскимален и среден сегменти 90%.ДКА в проксимален сегмент50-60% стеноза и в среден сегмент 50%стеноза.Осъществи се PCI наОМ2предилатация с балон....
Моля да ми разясните какво значи всичко това.Благодаря ви предварително.
vanj_ou
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юли 2014, 09:43

Re: Детска кардиология

Мнениеот snikolova » 10 Авг 2015, 19:07

Здравейте д.р Кънева.
Аз съм родена със сърдечен шум/генетичен/ - и външни белези - висок ръст, дълги крайници, малък череп и пр. Дори не исках да имам деца. Вече имам син на 11г. Благодарна съм на съдбата, че не прилича външно на мен. Досега никой не му е установил подобен проблем - имам предвид педиатърът. Въпросът ми е, нужно ли е да търсим доп. мед. помощ от кардиолог, при положение, че не ни е препоръчал педиатърът , и др. ми въпрос е има ли вероятност, детето ми да е носител на този ген, без да е изявен при него? Четох за болест на Марфан, че 50:50 е вероятността за наследяване, но не разбрах за пряко заболяване на детето, или за носителство на гена. Благодаря Ви сърдечно. ;)
snikolova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Авг 2015, 18:47

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 25 Авг 2015, 17:21

Здравейте, ако имате доказан генетичен синдром е редно и детето ви да се изследва, за да се види дали е носител на гена.
Ако Вие сте със сърдечен шум, трябва са се следите от кардиолог. Желателно е да направите и консултация на сина си. Ако желаете, запишете час за преглед , вземете направление за ехокардиография от специалист, педиатър или кардиолог (не само от личния лекар) и ще направим консултацията.
Поздрави!
доц. Кънева
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Детска кардиология

Мнениеот zmeiat6 » 30 Юни 2016, 01:27

Аз съм на 18 години и от 8 се занимавам с лека атлетика. По точно с ултра дълги бягания. Пулсът ми в покой е 40 удара. Всяка година ми се прави ЕКГ на което всичко е нормално (разчитано от личния лекар). Имам ли повод за сериозни притеснения.
zmeiat6
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юни 2016, 01:23

ПредишнаСледваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron