Детска кардиология

Тук може да задавате вашите въпроси, свързани със здравето на детето ви, към педиатър, хомеопат, паразитолог, детски психолог и психотерапевт.

Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 19 Сеп 2013, 10:41

Здравейте,
в тази рубрика може да задавате въпроси относно:
- сърдечно-съдови заболявания
- сърдечни малформации
- интервенционална кардиология
- нарушения на ритъма и проводимостта

Доц. Кънева


Повече информация за мен и моята практика можете да получите от профила ми в справочника на Фрамар.
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Доц. д-р Анна Иванова Кънева - детска кардиология

Мнениеот Margoto » 02 Окт 2013, 08:07

Здравейте доктор Кънева,
детето ми е на една годинка и половина и му откриха физиологичен шум в сърцето.На какво се дължи и колко опасно може да бъде?
Благодаря.
Margoto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Авг 2013, 22:28

Re: Доц. д-р Анна Иванова Кънева - детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 02 Окт 2013, 23:40

Здравейте,
невинните шумове се срещат при над половината здрави деца. Точната им причина не е ясна, смята се че са свързани с леко завихряве на кръвотока или физиологично пропускане на една от сърдечните клапи. Важното е, че най-често изчезват в пубертета. Във всички случаи е добре деагнозата да се постави освен с преглед и ЕКГ и с ехокардиография.
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Доц. д-р Анна Иванова Кънева - детска кардиология

Мнениеот miglena » 28 Апр 2014, 13:02

Здравейте д-р Кънева, дъщеря ми се роди с междукамерен дефект в мускулната част - тип Роже и лек систоличен шум, на 2-рия месец като направихме контролния преглед при кардиолога той установи ,че дупчицата се е затворила и не са необходими повече контролни прегледи.Сега дъщеря ми е на седем месеца и педиатъра ни казва че шума все още се чува - лек систоличен шум на върха.До кога ще се чува този шум и профилактиката против бактериален ендокардит до кога ще продължи
miglena
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Апр 2014, 11:36

Re: Доц. д-р Анна Иванова Кънева - детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 29 Апр 2014, 19:18

Здравейте, възможно е шумът, който се чува сега да е от групата на "невинните" шумове, които имат голяма част от децата. Във всички случаи не е необходимо да се прави профилактика на инфекциозн ендокардит. Защо не го доведете за второ мнение. Преглеждам в понеделник в НКБ с талони от НЗОК ,а също и в частния си кабинет. Поздрави и хубави празници!
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Доц. д-р Анна Иванова Кънева - детска кардиология

Мнениеот miglena » 30 Апр 2014, 14:58

Благодаря Ви много за бързия отговор и при първа възможност дойдем при Вас на преглед.Весели празници и на Вас.
miglena
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Апр 2014, 11:36

Re: Детска кардиология

Мнениеот zlati88 » 16 Юли 2014, 15:09

Здравейте Доц. Кънева, дъщеря ми е на 4 месеца и половина,роди се в 35 седмица, тежаща 1865 гр. 4 дни след раждането я оперираха (стомахчето и хранопровода не бяха свързани). При прегледа на кардиолога разбрахме, че има проблем и със сърцето,въпреки че докторът ни увери, че състоянието не е сериозно и не изисква лечение. Каза, че трябва да се изчака до 2-3 годишна възраст и ако не се оправи само понеже е недоносена и според него има вазможност да се затвори сама дупката, ще се направи някаква процедура, доколкото разбрах през крачето се вкарва нещо и се избутва. Извинявам се за езика, с който съм описала диагнозата, но живеем в Кипър и не мога да разбера точните наименувания на диагнозите и манипулациите,които ще се необходими, затова прилагам снимки със точната диагноза на английски. Та въпроса ми е нуждае ли се от лечение и какво препоръчвате Вие. Надявам се скоро да се приберем в България и ще я доведем за да разберем и вашето професионално мнение.
1.jpg
Това е от първия преглед
1.jpg (345.51 KiB) Прегледано 5031 пъти
2.JPG
Това е от втория преглед
2.JPG (351.42 KiB) Прегледано 5031 пъти
zlati88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Юли 2014, 00:27

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 24 Юли 2014, 20:53

Здравейте,
Радвайте се на детето си и не се безпокойте!

Това, което са описали колегите са малък дефект в предсърдната преграда и лекостепенна стеноза за лявата белодробна артерия. Във всички случаи трябва да се проследи еволюцията на аномалиите. Тя може да е благоприятна, т.е нещата да останат каквито са или дори да настъпи подобрение и да не се наложи да се прави каквото и да е.

Мисля, че най-добре е да доведете детето на планова консултация, тъй като не практикуваме "медицина по телефона". Аз ще бъда в София след средата на август и през есента, така че в удобно за вас време заповядайте- в болницата или в частния кабинет.

Не се притеснявайте!
До скоро! Доц. Кънева
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Re: Детска кардиология

Мнениеот zlati88 » 25 Юли 2014, 15:25

Безкрайно Ви благодаря, Доц. Кънева, в най-скоро време ще се свържа с Вас да запазим час за преглед.Къде се намира частният Ви кабинет, не сме от София, но се надявам, че ще го намерим, ако може да ми дадете и телефон за връзка и като пристигнем в България ще се свържа с вас.Благодаря Ви много за отговора.
zlati88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Юли 2014, 00:27

Re: Детска кардиология

Мнениеот Dr Anna Kaneva » 26 Юли 2014, 11:33

Информацията за мене можете да намерите в интернет. Кабинетът ще е във ваканция до началото на септември! До скоро!
Dr Anna Kaneva
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 08:26

Следваща

Назад към Детски болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта