Детска психиатрия

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 26 Авг 2014, 12:28

cankometodiev@abv.bg написа:
cankometodiev@abv.bg написа:здравейте имам син на девет години с поставена диагноза разстроиство от аутистицниа спектър в клиника свети никала,пиеше рисполепт но поради по високи ниа на асат и алат го спряхме временно от около 20 дена .Сега след спирането на това лекарство започна да прави тикове, да крещи агресивен е да заспива по късно, яде само попара от два месеца.докторите казаха че не е нужен прием на лекарства а триабва работа в детски сентър.Какво е вашето мнение и чакам савети както за рисполепта или никое по леко лекарство така и а добри дневни центрове за работа с деца аутисти. Не съм от Софиа а живеем на 70 километра от столицата


Здравейте,
След спирането на медикамента е нормално проблемното поведение да ескалира. В рамките на няколко седмици след прекратяване на приема на Рисполепт следва отново да се изследван чернодробните ензими. Само ако се в референтните граници може да се мисли за включване на медикамент отново, след преглед на детето от детски психиатър и консултиране с гастроентеролог.
Центрове за работа с деца от аутистичния спектър има в София. Дневен център, който работи с деца с такива проблеми има и в Перник. Свържете се с Асоциацията на родителите с деца с р-ва от аутистичния спектър - те разполагат с необходимата информация по този въпрос.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Детска психиатрия

Мнениеот cankometodiev@abv.bg » 27 Авг 2014, 16:07

притеснявам се че не е имал тикове никога а сега непрестано ги прави не знам на какво се дължат дали може някак да му се помогне на детето
cankometodiev@abv.bg
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:45

Re: Детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 28 Авг 2014, 09:06

cankometodiev@abv.bg написа:притеснявам се че не е имал тикове никога а сега непрестано ги прави не знам на какво се дължат дали може някак да му се помогне на детето


Докато се направят контролните изследвания може да приема Невробекс 3х1 табл.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Детска психиатрия

Мнениеот Aglaq » 18 Сеп 2014, 15:42

Здравейте. Дъщеря ми започна втори клас. И от там започнаха проблемите, които се поуталожиха в края на първи клас. Проявява агресивно поведение в училище. Миналата година агресията и беше насочена към личните и вещи. Драскаше си учебниците, разхвърляше си нещата. Пречеше на нормалното провеждане на часовете. Тази година, още на третия ден насочи агресията си към децата. Не иска да ходи на училище. Твърди че и е скучно. В училището ни посъветваха да минем на комисия за деца със СОП. Всъщност според мнението на учителите и е много интелигентно и с изпреварващо умствено развито дете. Това беше мнението и на психолога, който посетихме два пъти във Варна. Той беше категоричен, че детето няма никакви психически проблеми и в никакъв случай не трябва да се явява на такава комисия. Категорично вкъщи детето не е ставало свидетел на агресия под никаква форма. Спокойно е мило и кротко. Объркана съм и не знам какво да правя и от къде да започна. В училище също ми казаха, че не знаят какво трябва да се направи. Но искам на всяка цена да помогна на детето си. Благодаря предварително.
Aglaq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Сеп 2014, 15:06

Re: Детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 18 Сеп 2014, 15:50

Aglaq написа:Здравейте. Дъщеря ми започна втори клас. И от там започнаха проблемите, които се поуталожиха в края на първи клас. Проявява агресивно поведение в училище. Миналата година агресията и беше насочена към личните и вещи. Драскаше си учебниците, разхвърляше си нещата. Пречеше на нормалното провеждане на часовете. Тази година, още на третия ден насочи агресията си към децата. Не иска да ходи на училище. Твърди че и е скучно. В училището ни посъветваха да минем на комисия за деца със СОП. Всъщност според мнението на учителите и е много интелигентно и с изпреварващо умствено развито дете. Това беше мнението и на психолога, който посетихме два пъти във Варна. Той беше категоричен, че детето няма никакви психически проблеми и в никакъв случай не трябва да се явява на такава комисия. Категорично вкъщи детето не е ставало свидетел на агресия под никаква форма. Спокойно е мило и кротко. Объркана съм и не знам какво да правя и от къде да започна. В училище също ми казаха, че не знаят какво трябва да се направи. Но искам на всяка цена да помогна на детето си. Благодаря предварително.


Здравейте,
Моят съвет е да консултирате детето с детски психиатър. Проявите на агресивно поведение са резултат от неудовлетвореност / фрустрация на детето, причините за която трябва да бъдат изяснени. Също така трябва да се изключат обучителни трудности (дислексия), което не е свързано с интелектуалното развитие на детето.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Детска психиатрия

Мнениеот Aglaq » 18 Сеп 2014, 16:51

Много благодаря за отговора. Бихте ли ми препоръчали специалист. Живеем в Силистра и възможностите тук са ограничени. Бих била много благодарна. Наистина не знам от къде да започнем.
Aglaq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Сеп 2014, 15:06

Re: Детска психиатрия

Мнениеот geribogoeva » 04 Окт 2014, 20:46

Здравейте д-р Ментешев,

Дъщеря ми на 2г и 4м. тръгна на детска ясла. До сега не сме се делили и не съм я оставяла на никого да я гледа. Първият ден остана до обяд, втория цял ден беше плакала доста и третия ден не е искала да спи следобеден сън и е била неспокойна. За хранене в яслата и дума да не става - не желае да се храни там. Дойде събота и дъщеря ми не спира да мрънка и реве, много е неспокойна, постоянно е до мен и се страхува да не я оставя някъде или на някого. По време на сън не е спокойна и ме търси да я гушкам. Много е стресирана.Мислех си да я оставям до обяд, за да свикне с обстановката, и прехода да става плавно, но така тя няма да свикне да спи там следобед.
Много съм объркана и Ви моля за съвет.
geribogoeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2013, 13:12

Re: Детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 07 Окт 2014, 15:52

geribogoeva написа:Здравейте д-р Ментешев,

Дъщеря ми на 2г и 4м. тръгна на детска ясла. До сега не сме се делили и не съм я оставяла на никого да я гледа. Първият ден остана до обяд, втория цял ден беше плакала доста и третия ден не е искала да спи следобеден сън и е била неспокойна. За хранене в яслата и дума да не става - не желае да се храни там. Дойде събота и дъщеря ми не спира да мрънка и реве, много е неспокойна, постоянно е до мен и се страхува да не я оставя някъде или на някого. По време на сън не е спокойна и ме търси да я гушкам. Много е стресирана.Мислех си да я оставям до обяд, за да свикне с обстановката, и прехода да става плавно, но така тя няма да свикне да спи там следобед.
Много съм объркана и Ви моля за съвет.


Здравейте,
Не мисля, че има основание за притеснение.Добра идея е в рамките на първата седмица да посещава детската градина до обяд. През почивните дни бихте могли да отидете цялото семейство на площадката в детската градина, да поиграете с нея, така че да не възприема мястото като заплаха и да го асоциира само с оставане без вас.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Детска психиатрия

Мнениеот san4eto » 30 Окт 2014, 11:49

Здравейте! Въпроса ми може да сметнете за несериозен, но като родител полагам усилия да възпитавам и уча дъщеря си подобаващо. Тя е на 3г и 6мес. Доста развито интелектуално дете - самостоятелна, любопитна, ученолюбива. Сред безбройните въпроси, на които отговарям ежедневно все по-често усещам едно съмнение от нейна страна - "ще ме харесат ли?". "Ще ме харесат ли, ако изляза с това?, ще ми се зарадват ли, ако си сложа тази шапка?" и т.н. Изпитвам ужас да не възпитам едно неуверено, плахо дете с ниско самочувствие... Та въпросът ми е каква всъщност трябва да е моята реакция в тази нейна неувереност? Знам, че е прекалено рано да очаквам друго, но вярвам, че моето отношение има огромно значение дори от сега!
san4eto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2014, 11:37

Re: Детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 30 Окт 2014, 16:20

san4eto написа:Здравейте! Въпроса ми може да сметнете за несериозен, но като родител полагам усилия да възпитавам и уча дъщеря си подобаващо. Тя е на 3г и 6мес. Доста развито интелектуално дете - самостоятелна, любопитна, ученолюбива. Сред безбройните въпроси, на които отговарям ежедневно все по-често усещам едно съмнение от нейна страна - "ще ме харесат ли?". "Ще ме харесат ли, ако изляза с това?, ще ми се зарадват ли, ако си сложа тази шапка?" и т.н. Изпитвам ужас да не възпитам едно неуверено, плахо дете с ниско самочувствие... Та въпросът ми е каква всъщност трябва да е моята реакция в тази нейна неувереност? Знам, че е прекалено рано да очаквам друго, но вярвам, че моето отношение има огромно значение дори от сега!


Здравейте,
Какъвто и да е Вашият отговор, той трябва да бъде казан със спокойствие и увереност. Да, ще я харесат. Но и самата Вие трябва да бъдете убедена в това. Вашето съмнение и несигурност, води до несигурност у детето. Така че, спокойно и уверено и всичко ще бъде наред!
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта