Детска психиатрия

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 31 Май 2011, 12:21

evropa написа:Здравейте Др.Ментешев!Детето ми е на две години и половина,служи си с около 20 30 думи,но не свързва изречения.В компанията на въздрастни е общителен,но се страхува от бебета и деца на неговата въздраст особено ако са в затворено помещение плаче и иска да е гушнат.На детски площадки е по спокоен,но изчаква децата да се отстранят от играчката и тогава отива до нея.Иначе е много жизнерадостен.Заспива сам на обед и вечер.Храни се добре.Моля за вашия съвет,как да преодолеем този страх.Благодаря Ви предварително!


Здраваейте,
Това, което бихте могли да направите е да създадете условия детето да общува с връстници - деца на ваши близки и познати като начало. Добре е вие да се включвате в началото в тяхната игра като "модератор", за да усеща детето вашата покрепа, след което постепенно да се оттеглите.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 31 Май 2011, 12:24

Desislava43 написа:Здравейте, д-р Ментешев.
Забелязах рязка промяна в поведението на дъщеря си. Тя е на 15 години, и е силна ученичка, но през последните два месеца успехът й рязко спадна, стана раздразнителна. Това, което най-много ме притеснява обаче, е фактът, че тя престана да се храни нормално. Преди ядеше три пъти на ден със семейството, сега отказва да яде това, което е сготвено. Преди не ядеше хляб, а сега изяжда по един хляб на хранене. Забелязвам, че преяжда, оплаква се от проблеми със стомаха, но когато опитам да поговоря с нея, става агресивна. Има дни, в които въобще не яде, а след това отново преяжда. И всичко това е съпроводено с огромна апатия към положението й в училище. Учителите ми казаха, че е станала разсеяна. Често закъснява, или отсъства от часовете. Ляга си късно, около 2-3 часа, и става много рано-в 7. Твърди, че не може да спи. Коренно се промени за кратко време. Моля ви, дайте ми съвет към какъв специалист да се обърна за проблемите й.
Предварително Ви благодаря.



Желателно е да се консултирате с детски психиатър по местоживеене. Промените, които описвате, могат да бъдат симптом на различни разстройства и е необходимо детето да бъде прегледано.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Nadinka » 10 Авг 2011, 08:24

Здравейте др. Ментешев, на 29год. съм, понеже темата на др.Иван Ников е заключена, се обръщам към вас, ако можете да ми дадете мнение. Вземам Ципралекс от 19 юни до сега, имам социална фобия и невроза. Тези хапчета ме поуспокойха малко, но желания резултат не е настъпил още. Понякога още се изчервявам, притеснявам, разтрепервам. Преди две години го взимах и тогава още след първия месец бях друг човек, уверена в себе си, със самочуствие. Много трудно се свързвам с психиатърката си, затова се обръщам с малка молба към вас - да продължавам ли да ги пия до някакво известно време или да намеря начин да се чуя с психиатърката си за някакво ново лечение. Благодаря ви предварително за отделеното време!
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 10 Авг 2011, 14:39

Nadinka написа:Здравейте др. Ментешев, на 29год. съм, понеже темата на др.Иван Ников е заключена, се обръщам към вас, ако можете да ми дадете мнение. Вземам Ципралекс от 19 юни до сега, имам социална фобия и невроза. Тези хапчета ме поуспокойха малко, но желания резултат не е настъпил още. Понякога още се изчервявам, притеснявам, разтрепервам. Преди две години го взимах и тогава още след първия месец бях друг човек, уверена в себе си, със самочуствие. Много трудно се свързвам с психиатърката си, затова се обръщам с малка молба към вас - да продължавам ли да ги пия до някакво известно време или да намеря начин да се чуя с психиатърката си за някакво ново лечение. Благодаря ви предварително за отделеното време!


Здравейте,
Мисля, че е минало достатъчно време от началото на лечението и е добре да се свържете с лекуващия Ви психиатър за евентуална смяна на медикамента. Добре е медикаментозната терапия да бъде съчетана и с когнитивно-поведенческа терапия.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот pepino » 11 Авг 2011, 18:41

Здравейте Д-р Ментешев!

Искам да се консултирам с Вас относно поведението на сина ми който е на 3год. и половина, предстои му посещение в детска градина тази есен, но аз реших да го пусна по-рано през лятото т.е преди един месец, считайки, че ще му е приятно и интересно, имайки впредвид, че той е ходил на ясла и не е имал проблеми с адаптацията и общуването с деца!Да но уви, грешка голяма, защото той не иска и да чуе за градина, ходи една седмица и половина и през цялото време е под някакъв стрес и страх, започна да си гризе ноктите на ръцете, повръща в градината най-малко по 4-5 пъти на ден , и всичко това е от стреса и новата обстановка! Консултирах се с госпожите му и стигнахме до решение да го спра от градина поне за лятото и на есен живот и здраве да тръгне наново и ето къде е притеснението ми -мисля, че това повръщане ще се повтаря до ...незнам кога, консултирах се и със специалист по коремни болести и се оказа че има прегъната жлъчка , което донякъде обяснява повръщането, но аз мисля, че всичко е на психическа основа!Може ли да ми дадете съвет ако е възможно, трябва ли да се притеснявам или да настоявам да ходи на градина докато свикне, независимо че повръща?Благодаря ви предварително!
pepino
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2011, 17:57

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 12 Авг 2011, 08:50

pepino написа:Здравейте Д-р Ментешев!

Искам да се консултирам с Вас относно поведението на сина ми който е на 3год. и половина, предстои му посещение в детска градина тази есен, но аз реших да го пусна по-рано през лятото т.е преди един месец, считайки, че ще му е приятно и интересно, имайки впредвид, че той е ходил на ясла и не е имал проблеми с адаптацията и общуването с деца!Да но уви, грешка голяма, защото той не иска и да чуе за градина, ходи една седмица и половина и през цялото време е под някакъв стрес и страх, започна да си гризе ноктите на ръцете, повръща в градината най-малко по 4-5 пъти на ден , и всичко това е от стреса и новата обстановка! Консултирах се с госпожите му и стигнахме до решение да го спра от градина поне за лятото и на есен живот и здраве да тръгне наново и ето къде е притеснението ми -мисля, че това повръщане ще се повтаря до ...незнам кога, консултирах се и със специалист по коремни болести и се оказа че има прегъната жлъчка , което донякъде обяснява повръщането, но аз мисля, че всичко е на психическа основа!Може ли да ми дадете съвет ако е възможно, трябва ли да се притеснявам или да настоявам да ходи на градина докато свикне, независимо че повръща?Благодаря ви предварително!


Здравейте,
Мисля, че е по-добре на този етап да се изчака до есента с посещаването на детска градина. През есента тръгват и други деца и тогава процесът на адаптация ще бъде по лесен. В летните месеци групите са сборни, с честа смяна на педагогическия персонал, което допълнително усложнява ситуацията и намалява чувството на сигурност у детето.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот kriskiss2001 » 23 Окт 2011, 10:12

Violetta написа:Много ви благодаря, на всяка цена ще се свържа с вашата колежка. Дано не е прекалено късно... :roll:
Обвинявам себе си, че прекалено късно се реших на тази стъпка...


Вили, не може да обвиняваш себе си за нищо. Отгледала си я, това, че вече човек е различен , с различен характер е нормално. Имай предвид, че човек се променя и ако в началото не е дисциплиниран после като голям става и то доста дисциплиниран. Аз като си спомня какъв бях, а сега каква разлика има в поведението ми. По-добре щур и неадекватен на младини, отколкото като порасне човек и се сблъска с живота. Споко, само дръж контрола ;)
kriskiss2001
 
Мнения: 409
Регистриран на: 18 Окт 2011, 13:01

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот verika » 07 Ное 2011, 13:37

Здравейте д-р Ментешев,

Имам син на 5 години, за който имам съмнение, че има синдром на хиперактивност и дефицит на вниманието. От Св. Никола ме насочиха към вас, но в портфолиото ви не видях дали се занимавате с такива деца. Записала съм си час за 24.11.11. Силно се надявам тогава да се разсея или потвърди моето съмнене.
Още на три годишна възраст забелязах, че доста трудно се концентрира. Но сметнах, че е още рано да се определи точно. В момента нещата вече са доста сериозни. В детската градина изпитва затруднение с обучението. В къщи е същински кошмар, с който аз не мога да се справя. МОЛЯ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ ИЛИ ДАДЕТЕ СЪВЕТ! Не знам какво да правя и по какъв начин да му задържа вниманието.

Поздрави,
Вера
verika
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2011, 13:24

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 07 Ное 2011, 16:36

verika написа:Здравейте д-р Ментешев,

Имам син на 5 години, за който имам съмнение, че има синдром на хиперактивност и дефицит на вниманието. От Св. Никола ме насочиха към вас, но в портфолиото ви не видях дали се занимавате с такива деца. Записала съм си час за 24.11.11. Силно се надявам тогава да се разсея или потвърди моето съмнене.
Още на три годишна възраст забелязах, че доста трудно се концентрира. Но сметнах, че е още рано да се определи точно. В момента нещата вече са доста сериозни. В детската градина изпитва затруднение с обучението. В къщи е същински кошмар, с който аз не мога да се справя. МОЛЯ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ ИЛИ ДАДЕТЕ СЪВЕТ! Не знам какво да правя и по какъв начин да му задържа вниманието.

Поздрави,
Вера


Здравейте, трудно ми е да ви дам съвет, преди да съм прегледал сина Ви. Нека да оставим разговора за 24.11.11г.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот radowen » 14 Ное 2011, 12:16

Здравейте, докторе,
Синът ми е на 4 год. и половина. Нещо, което забелязваме от близо година е предпочитанието му към черното и тъмните цветове във всяко отношение - рисува в черно и тъмни цветове, иска дрехи в черно и тъмни цветове, дори поиска и стаята му да е в такива цветове...И ние се протесняваме на какво се дължи това? Свързано ли е с нещо психическо...?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта