Детска психиатрия

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 12 Сеп 2012, 19:24

veronic02 написа:Моля, ви за помощ.Детето ми е на 5 год. и изпитва ужас от детската градина. Лежахме много по болници, за най-различни други проблеми и тя ми се струва, че получи нещо като страхова или паническа емоционална реакция. Сутрин като тръгваме започва да я свива коремчето, първо ходи по голяма нужда, а после започва да повръща. Говорихме много, но тя е категорична, че не иска и така всеки ден. Госпожата казва да я насилвам да идва, че се лигавела, но тя ми изглежда много разстроена отказва да яде даже сутрин да не повърнела там. Решението да пробвам със Седатив ПС, добро ли е и ако да как да го давам? Не иска да се разделя с мен. Сменихме и групите, но тя пак изпитва ужас.


Здравейте, добре би било детето Ви известно време да посещава психолог. Седатив няма да помогне особено. Добре е е повече да не сменяте групи, както и да бъде водена известно време от друг член от семейството.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Весела » 17 Сеп 2012, 15:29

Здравейте доктор Ментешев, писах ви два пъти във форума. Майка съм на 15 годишното момче, което беше за кратко в детско-юношеската психиатрия, а сега в момента се намираме в Св.Наум почти месец. Направихме му необходимите изследвания, ядреномагнитен резонанс, скенер, ЕЕГ, лумбална пункция. Изследванията са отрицателни и тук докторите са на мнение, че няма енцефалит. Възможно е да сте разговаряли с доктор Томов и да знаете за случая. Според мен детето започна много бавно, но сигурно да се възстановява. Изчезна регидността, омазняването и обилното потене след прием на Мадопар и Акинетон. До скоро трудно се изправяше, почти не можеше да си движи ръцете и главата, челюстта му се сковаваше, отделяше много слюнка и много трудно преглъщаше. Работят с него рехабилитатори, а и аз също го упражнявам. Много добре се повлиява от рехабилитацията и изпълнява, макар и доста забавено всички поставени упражнения. От днес дори се изправяше и ходеше по коридора, малко по стълбите. До вчера не можеше да си покаже езика, постоянно беше навътре, сега вече успява, но още не може да говори. Направихме консултация с доц.Георгиев преди два дни, той е специалист по паркинсонови болести. Той смята, че не е класическа форма на паркинсонов синдром. Смятат, че може би е наистина нещо психично. Доц.Божинова се е свързала с доц. Славчев, който си държи на мнението за шизофрения, но не е идвал нито той, нито който и да било психиатър и да оцени положението му. Възможно ли е с вас да се направи такава консултация, защото моето мнение е, че сте един от най-добрите специалисти по детска психиатрия и отзивите за вас са много положителни от родители и деца. Много бих желала ако е възможно да видите синът ми и ако има нужда от лечение, да го поемете вие. Ще съм ви много благодарна, защото според мен и според други близки мои приятели медици е добре за детето да не се връща отново в психиатричната болница, а ако може след като ни изпишат от тук да се прибере вкъщи сред позната среда, близки и познати предмети. Детето не е агресивно, нито към околните, нито към себе си. И наистина не е споделял, че чува гласове, които да го командват. Няколко пъти в вкъщи сме го питали дали наистина чува или вижда нещо по-различно от това, което е например в стаята. Дали вижда освен нас нещо друго. Отговарял е съвсем нормално, движеше се съвсем нормално, вършил е абсолютно адекватни неща. Единствените му тревоги бяха, че става нещо със здравословното му състояние, отпаднал, уморен, с безсъние. Не е имал налудничави мисли и действия. След приема на невролептиците Рисполепт и Сероквел започна първо да се движи по-трудно, започна забавено да мисли и да говори, а при прием на Акинетон - инжекционно се оправяше напълно. Затова и предпочетох да го изпишат и да потърся вас за консултация, но той направи всъщност паркинсонов синдром с ригидност в лявата страна, както отчете доктор Янков от Детско здраве. Притесни ме факта, че за по-малко от 5 дни му поставиха диагноза Шизофрения без да е имало наистина особености, освен, че беше много стресиран и уплашен в деня преди да постъпи там. Аз се опитах днес няколко пъти да се свържа с вас по телефона, но неуспешно.
Весела
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Авг 2012, 12:45

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 17 Сеп 2012, 20:12

Весела написа:Здравейте доктор Ментешев, писах ви два пъти във форума. Майка съм на 15 годишното момче, което беше за кратко в детско-юношеската психиатрия, а сега в момента се намираме в Св.Наум почти месец. Направихме му необходимите изследвания, ядреномагнитен резонанс, скенер, ЕЕГ, лумбална пункция. Изследванията са отрицателни и тук докторите са на мнение, че няма енцефалит. Възможно е да сте разговаряли с доктор Томов и да знаете за случая. Според мен детето започна много бавно, но сигурно да се възстановява. Изчезна регидността, омазняването и обилното потене след прием на Мадопар и Акинетон. До скоро трудно се изправяше, почти не можеше да си движи ръцете и главата, челюстта му се сковаваше, отделяше много слюнка и много трудно преглъщаше. Работят с него рехабилитатори, а и аз също го упражнявам. Много добре се повлиява от рехабилитацията и изпълнява, макар и доста забавено всички поставени упражнения. От днес дори се изправяше и ходеше по коридора, малко по стълбите. До вчера не можеше да си покаже езика, постоянно беше навътре, сега вече успява, но още не може да говори. Направихме консултация с доц.Георгиев преди два дни, той е специалист по паркинсонови болести. Той смята, че не е класическа форма на паркинсонов синдром. Смятат, че може би е наистина нещо психично. Доц.Божинова се е свързала с доц. Славчев, който си държи на мнението за шизофрения, но не е идвал нито той, нито който и да било психиатър и да оцени положението му. Възможно ли е с вас да се направи такава консултация, защото моето мнение е, че сте един от най-добрите специалисти по детска психиатрия и отзивите за вас са много положителни от родители и деца. Много бих желала ако е възможно да видите синът ми и ако има нужда от лечение, да го поемете вие. Ще съм ви много благодарна, защото според мен и според други близки мои приятели медици е добре за детето да не се връща отново в психиатричната болница, а ако може след като ни изпишат от тук да се прибере вкъщи сред позната среда, близки и познати предмети. Детето не е агресивно, нито към околните, нито към себе си. И наистина не е споделял, че чува гласове, които да го командват. Няколко пъти в вкъщи сме го питали дали наистина чува или вижда нещо по-различно от това, което е например в стаята. Дали вижда освен нас нещо друго. Отговарял е съвсем нормално, движеше се съвсем нормално, вършил е абсолютно адекватни неща. Единствените му тревоги бяха, че става нещо със здравословното му състояние, отпаднал, уморен, с безсъние. Не е имал налудничави мисли и действия. След приема на невролептиците Рисполепт и Сероквел започна първо да се движи по-трудно, започна забавено да мисли и да говори, а при прием на Акинетон - инжекционно се оправяше напълно. Затова и предпочетох да го изпишат и да потърся вас за консултация, но той направи всъщност паркинсонов синдром с ригидност в лявата страна, както отчете доктор Янков от Детско здраве. Притесни ме факта, че за по-малко от 5 дни му поставиха диагноза Шизофрения без да е имало наистина особености, освен, че беше много стресиран и уплашен в деня преди да постъпи там. Аз се опитах днес няколко пъти да се свържа с вас по телефона, но неуспешно.


Здравейте,
Бях в отпуск, извън страната. От утре съм на работа. Преди за замина разговарях с д-р Томов и се уточнихме да се направи консултация с д-р Терзиев от Детска психиатрична клиника на УМБАЛА.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Весела » 17 Сеп 2012, 20:29

Здравейте, доктор Ментешев. Д-р Терзиев не е идвал, ще попитам д-р Томов пак. Днес случайно брат ми спомена, че е водил сина ми при вас в началото на м.май, след като беше излязъл от Педиатрията (поради повишена температура и повишени левкоцити). Не е могъл да спи, предписали сте му Нео-лексан.
Весела
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Авг 2012, 12:45

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Весела » 18 Сеп 2012, 11:05

Д-р Томов е в отпуск и до колкото разбрах не е разговарял с д-р Терзиев. Много съм притеснена, защото съм убедена, че за сина ми е от изключителна важност да бъде спокоен, не допълнително стресиран. А едно отиване пак в Психиатрията ще върне нещата назад. Предпочитам ако има наистина психичен проблем да бъде лекуван амбулаторно, не стационарно, с оглед чувствителността на детето. Дадоха ми ваш телефон, който се оказа грешен, после ми дадоха друг - 9819076. Как мога да се свържа лично с вас. Благодаря ви предварително!
Весела
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Авг 2012, 12:45

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 18 Сеп 2012, 11:42

Весела написа:Д-р Томов е в отпуск и до колкото разбрах не е разговарял с д-р Терзиев. Много съм притеснена, защото съм убедена, че за сина ми е от изключителна важност да бъде спокоен, не допълнително стресиран. А едно отиване пак в Психиатрията ще върне нещата назад. Предпочитам ако има наистина психичен проблем да бъде лекуван амбулаторно, не стационарно, с оглед чувствителността на детето. Дадоха ми ваш телефон, който се оказа грешен, после ми дадоха друг - 9819076. Как мога да се свържа лично с вас. Благодаря ви предварително!


На тел. 0878 557 426
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот ikonom » 25 Сеп 2012, 20:57

Д-р Ментешев, имам дъщеря на 12г., в 6 клас. Приема медикамента Депакин Хроно 500 мг. На възраст 1г. и 6м. направи гърч продължил 30мин. и повече.След лечение в детска педиатрия е назначен Депакина по схема. Има затруднения в усвояването на учебния материал. Напоследък се оплаква от прилошаване, причерняване и размазване на погледа в училище. Правени са й скенер, магнитен резонанс и няма патологии. Редовно на 6м.правим ЕЕГ без огнища. Притесняваме се от съучениците й и от това, че е по-различна, както я смятат в класа. Искам връзка с Вас и помощ. От 2005г.няма епилептични припадъци.
ikonom
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Сеп 2012, 20:36

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 25 Сеп 2012, 23:40

ikonom написа:Д-р Ментешев, имам дъщеря на 12г., в 6 клас. Приема медикамента Депакин Хроно 500 мг. На възраст 1г. и 6м. направи гърч продължил 30мин. и повече.След лечение в детска педиатрия е назначен Депакина по схема. Има затруднения в усвояването на учебния материал. Напоследък се оплаква от прилошаване, причерняване и размазване на погледа в училище. Правени са й скенер, магнитен резонанс и няма патологии. Редовно на 6м.правим ЕЕГ без огнища. Притесняваме се от съучениците й и от това, че е по-различна, както я смятат в класа. Искам връзка с Вас и помощ. От 2005г.няма епилептични припадъци.


Здравейте, на тел. 02 939 90 38 можете да запишете за преглед.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот rumjana » 27 Сеп 2012, 16:45

Здравейте, д-р Ментешев,
интересува ме какво означава терминът "нормобуличен", съдържащ се в епикриза на Ваш колега психиатър.
Благодаря предварително.
Поздрави,
Р. Ангелова
rumjana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:35

Re: Д-р Бенжамен Ментешев - детска психиатрия

Мнениеот Dr B. Menteshev » 28 Сеп 2012, 08:12

rumjana написа:Здравейте, д-р Ментешев,
интересува ме какво означава терминът "нормобуличен", съдържащ се в епикриза на Ваш колега психиатър.
Благодаря предварително.
Поздрави,
Р. Ангелова


Здравейте, под "нормобуличен" се разбира липса на нарушения във волевата сфера. Другите термини са "хипобуличен" и "хипербуличен" съответно за понижена и повишена волева активност.
д-р Б. Ментешев
Аватар
Dr B. Menteshev
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Апр 2011, 13:50
Местоположение: гр. София, ул."Лерин" №3 тел. 02 8504046

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта