Помагат ли витамините при бебетата и децата

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: витамини за деца

Мнениеот teddy » 06 Мар 2012, 14:53

Здравейте на всички :)
Аз също съм давала Sanostol на моята дъщеричка и останах доволна, но след това смених витамините с едно сиропче Имуномикс, което е на основата на пчелни продукти и се произвежда по австрийски патент. Дори не бях чувала за него, а сме говорили с много мами на тази тема. Препоръча ми го жената в аптеката и останах много доволна, дори ще купувам втора опаковка. Не знам само дали е хубаво постоянно да се дават витамини и добавки през зимния период? Правихме почивка между двете сиропчета, но пък постоянно да приема имуностимуланти... Вие как мислите?
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: витамини за деца

Мнениеот Светла Христова » 29 Ное 2012, 17:39

Една приятелка се оплаква, че детето й често боледува от ангини и бронхити. В крайна сметка педиатрите са установили, че има алергия и са му изписали Ями беър, но те са почти 40 лева. Дали няма нещо също толкова добро, но на по сносна цена? Все пак 40 лева за едни витамини са си много пари!
Светла Христова
 
Мнения: 23
Регистриран на: 07 Сеп 2012, 15:05

Re: витамини за деца

Мнениеот ivontistyle » 25 Фев 2013, 14:02

teddy написа:Здравейте на всички :)
Аз също съм давала Sanostol на моята дъщеричка и останах доволна, но след това смених витамините с едно сиропче Имуномикс, което е на основата на пчелни продукти и се произвежда по австрийски патент. Дори не бях чувала за него, а сме говорили с много мами на тази тема. Препоръча ми го жената в аптеката и останах много доволна, дори ще купувам втора опаковка. Не знам само дали е хубаво постоянно да се дават витамини и добавки през зимния период? Правихме почивка между двете сиропчета, но пък постоянно да приема имуностимуланти... Вие как мислите?

И аз почвам да се съмнявам с постоянното имуностимулиране, дали не се намалява естествената защита по този начин. Аз давам есберитокс въпреки, че се дава по 2-3 пъти на ден и продължителния период от 20 дена с последваща 10-дневна почивка, но съм доволна засега.
Аватар
ivontistyle
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Дек 2012, 12:42

Re: Какви витамини за деца давате?

Мнениеот geriva » 26 Фев 2013, 22:03

http://apteka.framar.bg/30024833/%D0%B0 ... D%D0%B8-90

Последно това давах.
Често ползваме и Зелена енергия на АкваСорс.
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Re: Витамини при деца, помагат ли, за какво

Мнениеот Sophia.G » 01 Авг 2014, 14:14

Няма голям смисъл от тях в ранна детска възраст, най-важното е правилното и здравословно хранене, съчетано с добър режим.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Витамини при деца, помагат ли, за какво

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2014, 17:32

Не давам специално витамини, а давам витамини като плодове имам едни много любими иначе Yummi Bears страшно готини са тези витамини! :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Витамини

Мнениеот Krum » 01 Дек 2014, 14:42

perla197811 написа:витаминозните сиропи, съдържащи пчелно млечице усилват апетита, а като цяло прополисовите продукти/под формата на спрей, или таблети за смучене/ са подходящи за деца....

А усилването на апетита гаранция ли е, че ще си здрав?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Витамини при деца, помагат ли, за какво

Мнениеот Anka » 01 Дек 2014, 16:28

Братчето ми пие различни витамини, за да е здраво, обаче не мисля, че му помагат особено, здравословното хранене е по-важно!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Витамини при деца, помагат ли, за какво

Мнениеот Pipilota » 08 Дек 2014, 10:01

Помагат, как да не помагат, няма лошо да се приемат малко витамини през зимата, децата колкото и да ядат полезни неща няма как да наваксат.. :) :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Витамини при деца, помагат ли, за какво

Мнениеот Snejna » 29 Яну 2015, 15:04

Детето ми пие витамини, имаме си любими, но аз държа в съдържанието им да има възможно най-полезни неща, попадала съм ан витамини с аспартам, защо се слага аспартам ?!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта