Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 14 Апр 2014, 19:12

s_ivelina написа:Здравейте!
Ние овладяхме диарията.благодарим отново...прахчетата се оказа добри,и вече ще взимаме само от тях при нужда..само 3 дена й давахме 1 прахче на ден..и всичко е нормално на този етап..още няколко дни и ще правим 4 месеца...вече не и стигат 130гр мляко..да ми е жива и здрава има голям апетит..да й увеличим ли грамажа на 150..дайте ми съвет.на 3 часа иска да яде..реве от глад..Благодаря!


Здравейте,
може да и давате по 140 милилитра мляко.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 17 Юни 2014, 04:44

Здравейте д-р Кисьова,дъщеря ми която е на 6г и половина вчера сутринта беше с разстройство,веднага й дадох ентерол на прах който мисля че много добре й подейства,веднага я пресече,и от сутринта до следобяда нямаше никакви оплаквания.следобяда майка ми въпреки състоянието й реши да я изведе на разходка,предвид променливото време,и ми я върна отново със разстройство.вечерта детето вдигна температура 37.6градуса,изобщо не се поколебах да чакам и въпреки че не е била висока температурата й дадох сироп нурофен за деца.след това докато заспи не е вдигала температура.посреднощ обаче се събуди,и реших да й измеря температурата,отново беше 37.6градуса и докато намеря сиропа да й дам,тя каза че й е лошо и повърна в леглото.това което изкара не беше храна,защото през деня почти не беше яла,приемала е течности,препечена филия но най-вече течности,нещо повече самото дете отказа всякакъв вид храна.след като се поуспокои реших да й дам сиропа за температурата,но след като го изпие след 2 мин го повърна й него.изчаках известно време да се поуспокои и отново и дадох от нурофена защото се притеснявах че температурата ще й се повиши още.след като го изпи повече не е повръщала,но малко след това отново ходи в тоалетната и отново имаше разстройство.Незнам какво да правя и какво да й давам.това са й симптомите-разстройство,температура и повръщане.няма кашлица,гърлото не я боли,няма хрема,сополи.преди 2 седмици беше болна,и със силно зачервено гърло.тогава лекарката й беше изписала сироп вентолин,и противоалергични капки ксизал.и почти се беше излекувала и сега отново се разболява.относно повръщането какво мога да й давам и каква е храната която може да приема докато е с тези оплаквания.сутринта ще я заведа на лекар,предполагам че ще ни изпишат веднага антибиотик,но за всеки случай бих желала още едно мнение.
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 18 Юни 2014, 15:33

dqvolsko_jelanie написа:Здравейте д-р Кисьова,дъщеря ми която е на 6г и половина вчера сутринта беше с разстройство,веднага й дадох ентерол на прах който мисля че много добре й подейства,веднага я пресече,и от сутринта до следобяда нямаше никакви оплаквания.следобяда майка ми въпреки състоянието й реши да я изведе на разходка,предвид променливото време,и ми я върна отново със разстройство.вечерта детето вдигна температура 37.6градуса,изобщо не се поколебах да чакам и въпреки че не е била висока температурата й дадох сироп нурофен за деца.след това докато заспи не е вдигала температура.посреднощ обаче се събуди,и реших да й измеря температурата,отново беше 37.6градуса и докато намеря сиропа да й дам,тя каза че й е лошо и повърна в леглото.това което изкара не беше храна,защото през деня почти не беше яла,приемала е течности,препечена филия но най-вече течности,нещо повече самото дете отказа всякакъв вид храна.след като се поуспокои реших да й дам сиропа за температурата,но след като го изпие след 2 мин го повърна й него.изчаках известно време да се поуспокои и отново и дадох от нурофена защото се притеснявах че температурата ще й се повиши още.след като го изпи повече не е повръщала,но малко след това отново ходи в тоалетната и отново имаше разстройство.Незнам какво да правя и какво да й давам.това са й симптомите-разстройство,температура и повръщане.няма кашлица,гърлото не я боли,няма хрема,сополи.преди 2 седмици беше болна,и със силно зачервено гърло.тогава лекарката й беше изписала сироп вентолин,и противоалергични капки ксизал.и почти се беше излекувала и сега отново се разболява.относно повръщането какво мога да й давам и каква е храната която може да приема докато е с тези оплаквания.сутринта ще я заведа на лекар,предполагам че ще ни изпишат веднага антибиотик,но за всеки случай бих желала още едно мнение.


Здравейте,
на този етап не е необходимо да се започва антибиотик, ако детето няма други симптоми и не се открият други отклонения от прегледа. Тези симптоми е по-вероятно да се дължат на вирусна инфекция. Може да давате ентерол два пъти на ден по едно прахче, добавете и пробиотик, за повръщането може да давате вомитус хийл капки: три пъти на ден по 10 капки. За да не се обезводни давайте стоперол хидра. Важно е детето да спазва диета- давате му препечена филия, обикновени бисквити, солети, картофи, моркови, ориз, може малко банан и ябълка. Може да давате вода, чайове, избягвайте соковете.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

Мнениеот gery16 » 07 Юли 2014, 12:55

Здравейте. В събота след обяд 14 годишното ми дъщеря се оплака, че я боли стомаха. Нямаше никакви др. оплаквания , дадох и 1т. но-шпа, но не и подейства. Един час по-късно вдигна температура 37,5. Съответно взе парацетамол, но вечерта започна разстройство, като тук искам да отбележа, че не ходи често. Дадох и 1т. лопедиум, взех деган и се започна 3 пъти по 1 т. Веднага се обадих на личниа лекар, който каза да продължавам така и да не се притеснявам, защото такъв бил вируса. Неделя вдигна 38,6 , повръщането намаля, като от неделя вечерта не е повръщала, но и се гади от време на време, а разстройството не спира. През цялото време стомаха я боли и нито но-шпа, нито спазмалгон помагат.Поределник /07,07,14/в 3ч. сутринта детето дойде плачейки, че не може да издържа повече на болката. Заведох я в спешното на 25-ДКЦ, където лекарката ми каза, че не знае какво да направи и си давам всичко, както трябва, написа ми талон и каза да отида на преглед в окръжна болница или инфекциозна. Тъй като окръжна ни е по-близо, реших да посетим нея. Там ме изпратиха в инфекциозното отделение, където ме посрещна д-р Заркова и крещейки ме попита за какво съм дошла, там се ходело само , ако ще се остава в болницата. Обясних, че не съм лекар, пратили са ме с талон и ако се налага детето ще остане , но тя като лекар трябва да прецени това. Въпросната дама само измери температурата, установи се, че няма висока. Не пожела да се поинтересува какво е приемало детето до момента за това се наложи по своя инициатива да и разкажа/не съм сигурна, че ме чу/. Отново ме попитаха искам ли да постъпи в болница детето ми, на което отговорих , че не съм компетентна и ако се налага ще остане, но естествено предпочитаме да не остава , ако има възможност за домашно лечение. При това ми връчиха да подпиша декларация, че отказвам хоспитализация, написаха ми рецепта и ме отпратиха /карайки ми се , че съм дошла/. На вратата попитах да и давам ли деган и лопедиум, както и лактофлор, както ми е казала личната, "лекарката" отговори ЗАБЕЛЕЖЕТЕ , че няма смисъл да и давам ТАБЛЕТКИ ЩОМ ГИ ПОВРЪЩА. След посещението си в денонощната аптека с изненада установих, че са и предписани ТАБЛЕТКИ "хидрасек" и "biogaia". Междувременно детето не е яло нищо през двата дни освен една препечена филия с малко сирене и почти цял банан, болките в корема не са спирали, започна да и се вие свят. Сетих се, че мога да и взема глюкоза от аптеката и и давам вместо вода по малко през около 20 мин. за сега не е повърнала, но си има разстройство и я боли стомаха. Варя и морков картов и малко ориз, ако мога да я накарам да пие поне бульона. Давах и вчера и чай от джоджен. Ще я заведа и при личната , която е втора смяна, но всепак бих се радвала на вещо мнение, за което Ви благодаря предварително.
gery16
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юли 2014, 12:12

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 08 Юли 2014, 17:52

gery16 написа:Здравейте. В събота след обяд 14 годишното ми дъщеря се оплака, че я боли стомаха. Нямаше никакви др. оплаквания , дадох и 1т. но-шпа, но не и подейства. Един час по-късно вдигна температура 37,5. Съответно взе парацетамол, но вечерта започна разстройство, като тук искам да отбележа, че не ходи често. Дадох и 1т. лопедиум, взех деган и се започна 3 пъти по 1 т. Веднага се обадих на личниа лекар, който каза да продължавам така и да не се притеснявам, защото такъв бил вируса. Неделя вдигна 38,6 , повръщането намаля, като от неделя вечерта не е повръщала, но и се гади от време на време, а разстройството не спира. През цялото време стомаха я боли и нито но-шпа, нито спазмалгон помагат.Поределник /07,07,14/в 3ч. сутринта детето дойде плачейки, че не може да издържа повече на болката. Заведох я в спешното на 25-ДКЦ, където лекарката ми каза, че не знае какво да направи и си давам всичко, както трябва, написа ми талон и каза да отида на преглед в окръжна болница или инфекциозна. Тъй като окръжна ни е по-близо, реших да посетим нея. Там ме изпратиха в инфекциозното отделение, където ме посрещна д-р Заркова и крещейки ме попита за какво съм дошла, там се ходело само , ако ще се остава в болницата. Обясних, че не съм лекар, пратили са ме с талон и ако се налага детето ще остане , но тя като лекар трябва да прецени това. Въпросната дама само измери температурата, установи се, че няма висока. Не пожела да се поинтересува какво е приемало детето до момента за това се наложи по своя инициатива да и разкажа/не съм сигурна, че ме чу/. Отново ме попитаха искам ли да постъпи в болница детето ми, на което отговорих , че не съм компетентна и ако се налага ще остане, но естествено предпочитаме да не остава , ако има възможност за домашно лечение. При това ми връчиха да подпиша декларация, че отказвам хоспитализация, написаха ми рецепта и ме отпратиха /карайки ми се , че съм дошла/. На вратата попитах да и давам ли деган и лопедиум, както и лактофлор, както ми е казала личната, "лекарката" отговори ЗАБЕЛЕЖЕТЕ , че няма смисъл да и давам ТАБЛЕТКИ ЩОМ ГИ ПОВРЪЩА. След посещението си в денонощната аптека с изненада установих, че са и предписани ТАБЛЕТКИ "хидрасек" и "biogaia". Междувременно детето не е яло нищо през двата дни освен една препечена филия с малко сирене и почти цял банан, болките в корема не са спирали, започна да и се вие свят. Сетих се, че мога да и взема глюкоза от аптеката и и давам вместо вода по малко през около 20 мин. за сега не е повърнала, но си има разстройство и я боли стомаха. Варя и морков картов и малко ориз, ако мога да я накарам да пие поне бульона. Давах и вчера и чай от джоджен. Ще я заведа и при личната , която е втора смяна, но всепак бих се радвала на вещо мнение, за което Ви благодаря предварително.


Здравейте,
може да давате хидрасек, биогая и за болките в корема но-спа. За разтройството може да давате и Смекта по 4-5 прахчета на ден. Важно е да спазвате диетата. Що се отнася за рехидратацията по-добре е да не и давате глюкоза, а да купите прахчета за рехидратация като Хидратин алфа или Стоперол хидра. Те се разтварят в 200 милилитра вода. Давайте и през целия ден да ги пие на малки глътки. Може да яде варени картофи, варен ориз и моркови, препечена филия, бисквити, солети, оризови бисквити, банан, ябълка. Ако болките и са постоянни или силни трябва пак да я прегледа лекар.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

Мнениеот liubka77 » 01 Апр 2015, 14:57

Здравейте,от 6 дни моето дете,което е на 1,2г има кашави изпражнения направих консулт в съботата в СЦ и ни назначиха Зинат,ентерол,смекта,пробиотик!Имаше еднократно висока температура 38,8 само вечерта първата и след това не!Не може да пие антибиотика и затова отидохме до педиатъра и сменихме на Суметролим,но малката отпадна и не иска да се храни!Пускаха и за обезводняване изследвания и не е!Пие много вода но спира да се храни!В същото време и излизат 2 долни кътника и един горен възможно ли е тя да не е с вируса от,който я лекувам,а да е от зъбките?
liubka77
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Апр 2015, 14:49

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 01 Апр 2015, 21:38

liubka77 написа:Здравейте,от 6 дни моето дете,което е на 1,2г има кашави изпражнения направих консулт в съботата в СЦ и ни назначиха Зинат,ентерол,смекта,пробиотик!Имаше еднократно висока температура 38,8 само вечерта първата и след това не!Не може да пие антибиотика и затова отидохме до педиатъра и сменихме на Суметролим,но малката отпадна и не иска да се храни!Пускаха и за обезводняване изследвания и не е!Пие много вода но спира да се храни!В същото време и излизат 2 долни кътника и един горен възможно ли е тя да не е с вируса от,който я лекувам,а да е от зъбките?


Здравейте,
безапетитието и може да се дължи, както на инфекцията, така и на никненето на зъбите. По колко изхождания има детето ви? За да не се обезводни е добре да и давате прахчета стоперол хидра или хидратин алфа.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

Мнениеот mimenceto123 » 08 Юли 2016, 12:43

Сина ми е на 1г7м,втора седмица има изхождания с парчета храна и слуз.Яде само ориз, картофи, сухари и пилешко.Пуснахме изследвсния, няма бактерии.Ако храната е пюрирана няма слуз, но ако има парчета има и слуз.Каква може да е причината, имаме в понеделник час при гастроентеролог, но се тревожа много.
mimenceto123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Сеп 2013, 15:07

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 17 Авг 2016, 16:46

mimenceto123 написа:Сина ми е на 1г7м,втора седмица има изхождания с парчета храна и слуз.Яде само ориз, картофи, сухари и пилешко.Пуснахме изследвсния, няма бактерии.Ако храната е пюрирана няма слуз, но ако има парчета има и слуз.Каква може да е причината, имаме в понеделник час при гастроентеролог, но се тревожа много.


Здравейте,
най-добре е да го заведете на детски гастроентеролог.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

Мнениеот RositsaDimitrova » 13 Юни 2017, 03:47

Здравейте!
Бебето ми е на 2 месеца и след изписването ни педиатърът каза да го храня с Фризовом и Фризолак смесено, защото повръщаше. Слагам му и Абоколикен, от който се повлиява много добре- тоест коликите са слаби.
Акото обаче започна да става доста рядко, докато не се появиха рагади на ануса и рев до посиняване при акане.
Преди няколко дни педиатърът смени млякото с NAN HA, но акото продължава да е много рядко. Дори си промени цвета на тъмнозелен с бели парченца вътре и много кисел мирис.Почвам да си мисля, че това течно ако се дължи на Абоколикена. Възможно ли е?
В началото бяхме с Еспумизан L , но не му помагахаи затова минахме на Абоколикен. Други капки не съм пробвала.
Трябва ли да намаля тези или да ги сменя?
RositsaDimitrova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2017, 03:31

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта