Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Диария - онлайн консултация със специалист по детски болести

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 05 Мар 2014, 18:32

Задавайте вашите въпроси свързани с клиниката, протичането и лечението на острата и хроничната диария при бебетата и децата!

На вашите въпроси ще отговаря д-р Галина Кисьова- Специалист по Детски болести.

Информация за д-р Галина Кисьова може да намерите в справочника на Фрамар.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Диария- онлайн консултация със специалист по детски боле

Мнениеот kristina_8709 » 22 Мар 2014, 21:07

Здравейте бебето ми е на 3 месеца,храних го с НАН1 и за колики му правих чай от анасон.Получи запек и му спрях чая и получи разтройство.Заведох бебето на лекар изписаха ни АПТАМИЛ АДЦ БИОГАЙА ЕНТЕРОКИНД И ФИНИСТИЛ.има петънца по лицето и шията и решиха,че има алергия към кравето мляко.Разстройството стана зелено.Възможно ли е да е от тези лекарства?
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Диария- онлайн консултация със специалист по детски боле

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 25 Мар 2014, 12:59

kristina_8709 написа:Здравейте бебето ми е на 3 месеца,храних го с НАН1 и за колики му правих чай от анасон.Получи запек и му спрях чая и получи разтройство.Заведох бебето на лекар изписаха ни АПТАМИЛ АДЦ БИОГАЙА ЕНТЕРОКИНД И ФИНИСТИЛ.има петънца по лицето и шията и решиха,че има алергия към кравето мляко.Разстройството стана зелено.Възможно ли е да е от тези лекарства?


Здравейте,
нормално е за състоянието на детенцето ви в момента да има и по зеленикави изхождания, това не бива да ви притеснява. Необходимо е повече време, за да може лигавицата на червата му да се възстанови и да започне да понася добре новото мляко бебето ви. Препоръчвам ви да продължите приема на Аптамил АДЦ и изписаните ви медикаменти. Не се тревожете постепенно състоянието на бебето ви ще се подобри и ще отшуми и обрива.

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот kristina_8709 » 26 Мар 2014, 08:19

Здравейте отново!Вече се справихме с разтройството като ни изписаха прахчета и мляко НАН БЕЗ ЛАКТОЗА.Въпроса ми е кога мода да започна да давам старото мляко?Благодаря предварително!
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Мар 2014, 13:52

kristina_8709 написа:Здравейте отново!Вече се справихме с разтройството като ни изписаха прахчета и мляко НАН БЕЗ ЛАКТОЗА.Въпроса ми е кога мода да започна да давам старото мляко?Благодаря предварително!


Здравейте,
Нан A.L. 110 ви изписаха? Нямаше ли повлияване на симптомите от Аптамил АДЦ и колко време го пихте? Защо реши да го смени вашия лекар? Бебето ви има ли още обриви? Давате ли някакви медикаменти в момента? По колко пъти на ден се изхожда бебето ви и какви са изхожданията му?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот radeva.monika » 26 Мар 2014, 15:59

Здравейте. Детето ми е на 2,5 год. Когато беше на 10месеца се разболя от ротавирус. Един месец се лекувахме със смекта и ентерол преди лекарката ни да ни назначи изследване,което установи ротавируса. През този месец детето се изхождаше по 5-6 пъти на ден без да се повлиява от лекарствата. Изпратиха ни на детски гастроентеролог,който каза,че в следствие на ротавируса е получила непоносимост към мляко и да спрем млякото и глутена за 1месец. През това време тя се изхождаше по 4пъти на ден въпреки едномесечната диета. След това отидохме на втори детски гастроентеролог. Също ни каза непоносимост към мляко и да спрем мляото за 1месец,като мога да й давам ALL 110. Общо взето детето ядеше само картофи,ориз,тиквички,морови и пилешко..само това! Нещата не се променяха. Изхождаше се по 4-5-6 пъти на ден, като започна и слуз. До тук от 2месеца е на диета,а разтройството е от 3месеца без да се повлиява. Последва 3 детски гастроентеролог,който каза - постентеритен синдром, да не давам мляко 1месец и ще се оправи. След като не се оправи и след този месец аз започнах да й давам млечни продукти и отидохме на хомеопат. При него се лекувахме около 1год, като детето ядеше всичко,изхождаше се по 2пъти на ден, но със слуз, като цяло кашести изхождания,наддаде килограми,понеже беше поотслабнала. Аз реших да спра млечните продукти,понеже слузта ме притеснява и вече 3месеца не й давам нищо,в което има мляко,като проължаваме с хомеопатията. Сега се изхожда но 1 път на ден,поняога 2, но главно са кашести,неоформени.....поняога са и по твърдички. Случва се поняога и да има малко слуз. Не показва по никакъвхначин,че я боли коремчето, когато се изхожда. Давам пробиотик Линекс бейби. Въпросът ми е нормално ли е да са й кашести изхожданията след като не консумира млечни продукти? Защо не се втвърдяват ? Спрях и телешкото месо. Ако непоноимотта е към мляко само към кравешко ли е? Мога ли да давам овче или козе? Ще израсте ли тази непоносимост....или каквото и да е това...Моля дайте ми съвет,понеже вече година и половина не знам какво да правя.
Предварително благодаря!
radeva.monika
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Мар 2014, 14:54

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 26 Мар 2014, 17:15

radeva.monika написа:Здравейте. Детето ми е на 2,5 год. Когато беше на 10месеца се разболя от ротавирус. Един месец се лекувахме със смекта и ентерол преди лекарката ни да ни назначи изследване,което установи ротавируса. През този месец детето се изхождаше по 5-6 пъти на ден без да се повлиява от лекарствата. Изпратиха ни на детски гастроентеролог,който каза,че в следствие на ротавируса е получила непоносимост към мляко и да спрем млякото и глутена за 1месец. През това време тя се изхождаше по 4пъти на ден въпреки едномесечната диета. След това отидохме на втори детски гастроентеролог. Също ни каза непоносимост към мляко и да спрем мляото за 1месец,като мога да й давам ALL 110. Общо взето детето ядеше само картофи,ориз,тиквички,морови и пилешко..само това! Нещата не се променяха. Изхождаше се по 4-5-6 пъти на ден, като започна и слуз. До тук от 2месеца е на диета,а разтройството е от 3месеца без да се повлиява. Последва 3 детски гастроентеролог,който каза - постентеритен синдром, да не давам мляко 1месец и ще се оправи. След като не се оправи и след този месец аз започнах да й давам млечни продукти и отидохме на хомеопат. При него се лекувахме около 1год, като детето ядеше всичко,изхождаше се по 2пъти на ден, но със слуз, като цяло кашести изхождания,наддаде килограми,понеже беше поотслабнала. Аз реших да спра млечните продукти,понеже слузта ме притеснява и вече 3месеца не й давам нищо,в което има мляко,като проължаваме с хомеопатията. Сега се изхожда но 1 път на ден,поняога 2, но главно са кашести,неоформени.....поняога са и по твърдички. Случва се поняога и да има малко слуз. Не показва по никакъвхначин,че я боли коремчето, когато се изхожда. Давам пробиотик Линекс бейби. Въпросът ми е нормално ли е да са й кашести изхожданията след като не консумира млечни продукти? Защо не се втвърдяват ? Спрях и телешкото месо. Ако непоноимотта е към мляко само към кравешко ли е? Мога ли да давам овче или козе? Ще израсте ли тази непоносимост....или каквото и да е това...Моля дайте ми съвет,понеже вече година и половина не знам какво да правя.
Предварително благодаря!


Здравейте,
добре е да спрете приема на всякакъв вид мляко. Непоносимостта към млякото е най-често преходна и се подобрява постепенно състоянието на детето.
Важно е обаче да се уточни дали това е единствената причина за тези симптоми при детето ви, т.е. дали това е причината за хроничната и диария. Правени ли са и изследвания за бактерии и паразити в изпражненията? Правено ли е изследване за цьолиакия? Добре е да се направи и копроцитограма, ако не е правена. Детето ви има ли други симптоми? Проявявало ли е непоносимост към козметика или медикаменти? Имало ли е по нисък хемоглобин?

Поздрави,
д-р Кисьова
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот kristina_8709 » 26 Мар 2014, 18:01

Здравейте!Аптамила не ни помогна изхожданията и станаха изцяло течни и зелени!Заведох детето на дерматолог и се установи че детето няма алергия а са обикновени бебешки пъпчици.след като дадох млякото без лактоза и прахчетата детето до вечерта нямаше разтройство.Бебето се изхожда вече по два три пъти на ден само,че все още има светло зелен цвят.Колко време още да давам A.L. 110?
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот kristina_8709 » 26 Мар 2014, 19:42

kristina_8709 написа:Здравейте!Аптамила не ни помогна изхожданията и станаха изцяло течни и зелени!Заведох детето на дерматолог и се установи че детето няма алергия а са обикновени бебешки пъпчици.след като дадох млякото без лактоза и прахчетата детето до вечерта нямаше разтройство.Бебето се изхожда вече по два три пъти на ден само,че все още има светло зелен цвят.Колко време още да давам A.L. 110?

Има ли вероятност като спра лечебното мляко да получи пак разтройство?
kristina_8709
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Мар 2014, 20:56

Re: Диария - онлайн консултация със специалист по детски бол

Мнениеот radeva.monika » 26 Мар 2014, 21:28

Благодаря за бързия отговор. Последно правих изследване за бактерии и паразити преди седмица, отрицателни са. Хемоглобина преди година беше около 112....ще пусна скоро пак кръвна картина. Не сме правили за цьолиакия. Като бебе често имаше пъпки по лицето..не знам от какво. Миналото лято беше с червени пъпки по лицето,въпреки че я мяжех с медицинска козметика с фактор 50. Свърши лятото и излагането на слънце и пъпките изчезнаха. Кожния доктор каза,че е от слънцето. Не съм забелязала някакви реакции към козметика и медикаменти.
За стомахчето освен по- кашестите изхождания няма други симптоми. Не показва,че я боли. Едричка и висока е. След като спрях млякото преди 3 месеца изчезна слузта и се изхожда по веднъж.Преди година и нещо нямаше ефект като спирах млякото.
radeva.monika
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Мар 2014, 14:54

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта