Ефективни народни рецепти и съвети при запек и лениви черва

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Знаете ли колко бързо се усвояват различните храни? А съобразявате ли с това храненето си?

Мнениеот Rali_hr » 22 Май 2018, 10:03

Пробиотиците са много полезни и са необходими, особено във времето, в което ядем толкова вредна храна. АКо имам здрав стомах, естествено ще имаме и много по-здраво тяло, като цяло.
Аз пия пробиотик 2 пъти годишно по една опаковка - на есен и на пролет.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Знаете ли колко бързо се усвояват различните храни? А съобразявате ли с това храненето си?

Мнениеот kalinka-kuku » 22 Май 2018, 10:21

Не мога да кажа, че се съобразявам с това, дали сега да вечерям краставица, или пък да изям някоя мазна пържола. Никога не ям преди да си легна, така че спокойно се храня тогава, когато преценя с това, което ми се яде в момента.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Знаете ли колко бързо се усвояват различните храни? А съобразявате ли с това храненето си?

Мнениеот Frac » 22 Май 2018, 17:52

До колкото знам плодове и зеленчуци се разграждат най-бързо, след това месо и нишесте. Затова е прието първо да се консумират леките храни и да има възможност стомаха да отдели време и за тежката артилерия. Аз много не се съобразявам с това, признавам :oops: може би и затова трудно ходя до тоалетна. Но, когато съм пред цикъл ставам звяр и нощо не подбирам, смисъл - салата, вафли, кисели краставички, маслини, шоколад, хляб, банан, .. (последно беше в този ред, просто всичко ми е вкусно Осъзнавам какво причинявам на стомаха си, но не мога да се спра :mrgreen:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Знаете ли колко бързо се усвояват различните храни? А съобразявате ли с това храненето си?

Мнениеот Pipilota » 23 Май 2018, 09:58

Аз лично си комбинирам храните - зеленчук с основното и така се чувствам най-добре. :) И аз преди имах проблем с тоалетната, но от както започнах да се храня достатъчно и да наблягам на печени зеленчуци пред салати, нещата се подобриха значително.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Знаете ли колко бързо се усвояват различните храни? А съобразявате ли с това храненето си?

Мнениеот ivan.stoqnov » 19 Юли 2018, 17:34

Да си кажа честно хич и не знам коя храна колко време се усвоява. Само знам, че не бива да се яде 4 ч преди лягане, а за течностите са 2. не че го спазвам, но...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот ivan.stoqnov » 16 Авг 2018, 17:57

Аз нямам проблееми с тази част, но жената все се оплаква, че е запечена, явно при жените туй ще се окаже голям проблем. Тя всяка сутрин пие топла вода с мед и канела и казва, че от както я прилага няма проблеми със стомаха. Не зная дали туй е нейната чудодейна рецепта за добро чревно здраве, но това е което знам, че прави и се чувства добре.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2018, 18:07

топлата вода като цяло действа добре, когато се пие сутрин, дали ще е чай, дали ще е топла вода с мед, с лимон, с каквото и да е ,явно и с канела - върши работа. отпуска червата и тръгва тнещата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли колко бързо се усвояват различните храни? А съобразявате ли с това храненето си?

Мнениеот Guppy » 17 Авг 2018, 09:38

Нищо не спазвам, ям когато ми се яде, пия когато ми се пие, нямам проблеми с килограмите, имам няколко излишни, но не съм първа младост, че да се притеснявам за някакви си 10 кг в плюс над идеалните 55.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Pipilota » 18 Сеп 2018, 13:59

То от това отърване няма, обаче и магнезия действа добре, от както пия по 1 таблетка на ден, реших проблема, но това не е дългосрочно решение в никакъв случай, защото все човек ще спре да пие магнезий.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да се отърва от запека завинаги?

Мнениеот Локумът » 08 Окт 2018, 12:25

Промяната на храненето е много важна, трябва да имате достатъчно фирби, на жената й помага също така да пие омега 3, както и магнезий.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта