Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Lalova » 09 Апр 2014, 11:22

Здравейте !Синът ми е на 11 години и от 7 години страда от атопичен дерматит, който започна от едната ръка, а сега се прехвърли и на другата .Лекуван е с всички възможни кортикостериоди, но досега винаги ефектът е бил временен . След спиране на лечението ,обривите и сърбежите започват наново и с по-голяма сила.Моля за Вашия съвет и мнение.
Lalova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2014, 11:13

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Апр 2014, 13:15

Lalova написа:Здравейте !Синът ми е на 11 години и от 7 години страда от атопичен дерматит, който започна от едната ръка, а сега се прехвърли и на другата .Лекуван е с всички възможни кортикостериоди, но досега винаги ефектът е бил временен . След спиране на лечението ,обривите и сърбежите започват наново и с по-голяма сила.Моля за Вашия съвет и мнение.

Здравейте, Lalova!

Може ли да ми изпратите снимки и да споделите какво точно прилагате към момента? Ще Ви помоля да продължим кореспонденцията в темата атопичен дерматит.
Ето Ви удобен линк към нея: atopichen-dermatit-onlain-konsultacia-kojen-lekar-t9737.html

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Р.Петрова » 19 Май 2014, 09:09

Здравейте уважаема Д-р Тодева ! Пише Ви Р. Петрова на 36 год .Имам по мнение на ваши колеги"ХРОНИЧНА УРТИКАРИЯ". Обриви по цялото тяло с различна големина и силно сърбящи, при почесване се уголемяват доста. След определено време изчезват и се появяват нови. Това е почти ежедневно. Имаше един период през който бяха най-много преди менструация,но сега не е така. Появиха се преди 9год в края на втората ми бременност. Преди 3год забременях отново. През целия период на бременността НЕ се появяваха,реших ,че най-накрая се отървах от "ужасните обриви" но уви! За съжаление няколко часа след раждането/5-6/ бях отново обрината. Вземала съм доста лекарства от рода на ксизал ,деслоратадин, фенистил, фортекал,кларитин...вече не ги помня.Никакъв ефект за съжаление......правила съм изследвания кръв ,урина,хормони на щитовидна жлеза -всичко е нормално. Нямам снимки да ви покажа как изглеждат обривите .Понякога се превръщат в отоци.Спазвала съм и много диети,също без ефект.Нямам близки с подобен вид заболяване. Как мислите Вие ,има ли лечение моето заболяване или така ще е до живот?
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ !!!!!
Р.Петрова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Май 2014, 08:54

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Май 2014, 14:39

Р.Петрова написа:Здравейте уважаема Д-р Тодева ! Пише Ви Р. Петрова на 36 год .Имам по мнение на ваши колеги"ХРОНИЧНА УРТИКАРИЯ". Обриви по цялото тяло с различна големина и силно сърбящи, при почесване се уголемяват доста. След определено време изчезват и се появяват нови. Това е почти ежедневно. Имаше един период през който бяха най-много преди менструация,но сега не е така. Появиха се преди 9год в края на втората ми бременност. Преди 3год забременях отново. През целия период на бременността НЕ се появяваха,реших ,че най-накрая се отървах от "ужасните обриви" но уви! За съжаление няколко часа след раждането/5-6/ бях отново обрината. Вземала съм доста лекарства от рода на ксизал ,деслоратадин, фенистил, фортекал,кларитин...вече не ги помня.Никакъв ефект за съжаление......правила съм изследвания кръв ,урина,хормони на щитовидна жлеза -всичко е нормално. Нямам снимки да ви покажа как изглеждат обривите .Понякога се превръщат в отоци.Спазвала съм и много диети,също без ефект.Нямам близки с подобен вид заболяване. Как мислите Вие ,има ли лечение моето заболяване или така ще е до живот?
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ !!!!!

Здравейте, г-жа Петрова!

Хроничната уртикария може да бъде сериозно предизвикателство, както за пациента, така и за неговия лекуващ лекар.
Аз предполагам, че сте посещавала колеги специалисти и те са назначили изследванията, за които споменахте. Ще Ви помоля да приложите резултатите от всички изследвания в някой от посочените е-мейли, за да не се разглеждат от всички потребители във форума.
Искам да споделите дали все пак има нещо, което да провокира според Вас появата на обрив, така както преди Ви е правило впечатление с менструалното кървене. Ако е необходимо помислете над това!
При одраскване появяват ли се обриви, които да се задържат?
Какви бяха диетите за които споменахте?
Ще Ви помоля да споделите от какви заболявания боледуват Вашите близки, особено ако сред тях има автоимунни. Не е необходимо те да страдат от уртикария!
За да се изясни дали може да се преборите с хроничната уртикария е необходимо да се установи какво я предизвиква. Добре е да видя какво точно сте изследвала и какви стойностите от тези изследвания нищо че всичко е в норма, както споменахте!

Очаквам Вашите отговори!

С уважение,
Д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот didka78 » 20 Май 2014, 08:42

Здравейте Д-р Виолина Тодева,нека ви опиша на кратко моето състояние.Преди година ми откриха алергичен контактен дерматит.Лекувах се около три месеца и всичко беше на ред.Дерматита получих от ролка против изпотяване.Бях добре като изключим едни кратки и леки обривчета.И така до преди месец два,по ръцете ми излизат ситни пъпчици пълни с вода,точно по пръстите на ръцете и цялата длан,след като водата изтече се получава едно сухо лющене и кожата започва да се цепи,на единия пръст даже стои твърдо и надуто точно,където се е цепнала.Та това е,препоръчайте ми нещо моля Ви! :) Хубав ден.
didka78
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Апр 2014, 12:23

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Май 2014, 10:13

didka78 написа:Здравейте Д-р Виолина Тодева,нека ви опиша на кратко моето състояние.Преди година ми откриха алергичен контактен дерматит.Лекувах се около три месеца и всичко беше на ред.Дерматита получих от ролка против изпотяване.Бях добре като изключим едни кратки и леки обривчета.И така до преди месец два,по ръцете ми излизат ситни пъпчици пълни с вода,точно по пръстите на ръцете и цялата длан,след като водата изтече се получава едно сухо лющене и кожата започва да се цепи,на единия пръст даже стои твърдо и надуто точно,където се е цепнала.Та това е,препоръчайте ми нещо моля Ви! :) Хубав ден.

Здравейте, Didka78!

Предвид това, което описахте за подмишничните ямки има голяма вероятност оплакванията по дланите да се дължат на алергична реакция.
Ако използвате мокри кърпи спрете да го правите, защото причината може да е в тях. Добре е да споделите кой крем за ръце използвате, защото ако е със съдържание на парфюми може и той да е причината. Каква е Вашата професия?
По описанието Ви считам, че е уместно да се проведе лечение, което трябва да се изпише от специалист. Споделете кой е Вашия крем за ръце, приложете снимка и докато посетите лекар мога да Ви дам съвет дали е необходимо и ако е необходимо кой козметичен крем да използвате!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот didka78 » 20 Май 2014, 11:42

Dr Violina Todeva написа:
didka78 написа:Здравейте Д-р Виолина Тодева,нека ви опиша на кратко моето състояние.Преди година ми откриха алергичен контактен дерматит.Лекувах се около три месеца и всичко беше на ред.Дерматита получих от ролка против изпотяване.Бях добре като изключим едни кратки и леки обривчета.И така до преди месец два,по ръцете ми излизат ситни пъпчици пълни с вода,точно по пръстите на ръцете и цялата длан,след като водата изтече се получава едно сухо лющене и кожата започва да се цепи,на единия пръст даже стои твърдо и надуто точно,където се е цепнала.Та това е,препоръчайте ми нещо моля Ви! :) Хубав ден.

Здравейте, Didka78!

Предвид това, което описахте за подмишничните ямки има голяма вероятност оплакванията по дланите да се дължат на алергична реакция.
Ако използвате мокри кърпи спрете да го правите, защото причината може да е в тях. Добре е да споделите кой крем за ръце използвате, защото ако е със съдържание на парфюми може и той да е причината. Каква е Вашата професия?
По описанието Ви считам, че е уместно да се проведе лечение, което трябва да се изпише от специалист. Споделете кой е Вашия крем за ръце, приложете снимка и докато посетите лекар мога да Ви дам съвет дали е необходимо и ако е необходимо кой козметичен крем да използвате!

С уважение,
д-р Виолина Тодева


Благодаря Ви за бързия отговор.От доста време използвам един български крем на лавена-зима се казва,но скоро си купих този,който ви пращам на снимка,използвам лосион за тяло на нивеа,но преди време имах същия проблем и тогава използвах лосион на марката севънтийн.Дайте ми съвет каква козметика да използвам,аз вече съм объркана,и ако може да е на достъпна цена,едва ли има само скъпо решение.Благодаря Ви :)
didka78
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Апр 2014, 12:23

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Май 2014, 14:58

didka78 написа:
DSC01307.JPG
Dr Violina Todeva написа:
didka78 написа:Здравейте Д-р Виолина Тодева,нека ви опиша на кратко моето състояние.Преди година ми откриха алергичен контактен дерматит.Лекувах се около три месеца и всичко беше на ред.Дерматита получих от ролка против изпотяване.Бях добре като изключим едни кратки и леки обривчета.И така до преди месец два,по ръцете ми излизат ситни пъпчици пълни с вода,точно по пръстите на ръцете и цялата длан,след като водата изтече се получава едно сухо лющене и кожата започва да се цепи,на единия пръст даже стои твърдо и надуто точно,където се е цепнала.Та това е,препоръчайте ми нещо моля Ви! :) Хубав ден.

Здравейте, Didka78!

Предвид това, което описахте за подмишничните ямки има голяма вероятност оплакванията по дланите да се дължат на алергична реакция.
Ако използвате мокри кърпи спрете да го правите, защото причината може да е в тях. Добре е да споделите кой крем за ръце използвате, защото ако е със съдържание на парфюми може и той да е причината. Каква е Вашата професия?
По описанието Ви считам, че е уместно да се проведе лечение, което трябва да се изпише от специалист. Споделете кой е Вашия крем за ръце, приложете снимка и докато посетите лекар мога да Ви дам съвет дали е необходимо и ако е необходимо кой козметичен крем да използвате!

С уважение,
д-р Виолина Тодева


Благодаря Ви за бързия отговор.От доста време използвам един български крем на лавена-зима се казва,но скоро си купих този,който ви пращам на снимка,използвам лосион за тяло на нивеа,но преди време имах същия проблем и тогава използвах лосион на марката севънтийн.Дайте ми съвет каква козметика да използвам,аз вече съм объркана,и ако може да е на достъпна цена,едва ли има само скъпо решение.Благодаря Ви :)

Здравейте!

Не използвайте крема, който ми показахте на снимката. Най-вероятно той е причина за оплакванията по ръцете. Можете ли да приложите снимка на състоянието на кожата Ви към момента.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот didka78 » 21 Май 2014, 10:06

didka78 написа:
DSC01307.JPG
Dr Violina Todeva написа:
didka78 написа:Здравейте Д-р Виолина Тодева,нека ви опиша на кратко моето състояние.Преди година ми откриха алергичен контактен дерматит.Лекувах се около три месеца и всичко беше на ред.Дерматита получих от ролка против изпотяване.Бях добре като изключим едни кратки и леки обривчета.И така до преди месец два,по ръцете ми излизат ситни пъпчици пълни с вода,точно по пръстите на ръцете и цялата длан,след като водата изтече се получава едно сухо лющене и кожата започва да се цепи,на единия пръст даже стои твърдо и надуто точно,където се е цепнала.Та това е,препоръчайте ми нещо моля Ви! :) Хубав ден.

Здравейте, Didka78!

Предвид това, което описахте за подмишничните ямки има голяма вероятност оплакванията по дланите да се дължат на алергична реакция.
Ако използвате мокри кърпи спрете да го правите, защото причината може да е в тях. Добре е да споделите кой крем за ръце използвате, защото ако е със съдържание на парфюми може и той да е причината. Каква е Вашата професия?
По описанието Ви считам, че е уместно да се проведе лечение, което трябва да се изпише от специалист. Споделете кой е Вашия крем за ръце, приложете снимка и докато посетите лекар мога да Ви дам съвет дали е необходимо и ако е необходимо кой козметичен крем да използвате!

С уважение,
д-р Виолина Тодева


Благодаря Ви за бързия отговор.От доста време използвам един български крем на лавена-зима се казва,но скоро си купих този,който ви пращам на снимка,използвам лосион за тяло на нивеа,но преди време имах същия проблем и тогава използвах лосион на марката севънтийн.Дайте ми съвет каква козметика да използвам,аз вече съм объркана,и ако може да е на достъпна цена,едва ли има само скъпо решение.Благодаря Ви :)
didka78
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Апр 2014, 12:23

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот didka78 » 21 Май 2014, 12:30

didka78 написа:Здравейте Д-р Тодева,пак съм аз със крема за ръце и обривите по него,помъчих се да приложа снимки чрез цитат,но не стана незнам защо,прилагам ги тук.


Работя във фармацевтичен завод
didka78
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Апр 2014, 12:23

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта