19 Юли 2016, 02:16
21 Юли 2016, 09:52
ewidimitrowa написа:Здравейте, д-р Тодева!
Преди една седмица имах малка пъпка близко до китката на ръката ми, но тази пъпка се възпали и стана двойно, та и тройно по - голяма.
Предположих, че е възможно да е от морето, тъй като ходих на почивка.
Докато бях още на почивката ходих в спешното, а
те ме пратиха при хирург. Хирурга ме посъветва да се мажа с дермазин и да пазя мястото да не се намокря или замърсява.
В понеделник отидох при личната си лекарка, а тя ме изпрати при Ваш колега. Нейните и неговите наблюдения бяха, че е от животно ухапано (котка, куче).
Да поясня, че се появиха и ситни пъпчици по бедрата и лактите ми (като екземи), чувствам отпадналост и умора.
Предписаха ми екзодерил крем и разтвор, ксизал и за екземите елоком.
Въпросът ми е дали е възможно да е нещо опасно, тъй като в интернет се начетох на какви ли не бактериални болести и ако е възможно да си изкажете Вашето мнение по въпроса, ще Ви бъда много благодарна!
http://prikachi.com/images.php?images/238/8841238d.jpg
28 Юли 2016, 20:53
03 Авг 2016, 09:53
mariqivanova12 написа:Здравейте, от няколко дни се появиха тези зачервявания отзад на сгъвките зад коленете и на двата крака, на едно и също място. Понякога сърби и боли, но не постоянно и не е силно. Понеже сега нямам възможност да отида на лекар, бихте ли ми казали от какво може да са се появили ? Притеснява ме да не би да е кърлеж. Благодаря предварително.
20 Сеп 2016, 12:13
21 Сеп 2016, 10:11
Venyt4 написа:Здравейте! От 10 дни приятелят ми е със симптоми на алергия - посетил е общопрактикуващ лекар, който му е казал, че най-вероятно алергията е от ухапване на насекомо. Първаначално имаше пъпки с мехурчета по краката, после избил и сърбящ обрив под формата на червени точки, а на места и линии по крака, корем, врат, подмишници. Сърбежът е силен, особено вечер. Предписано му е антихистаминово лекарство - Allergy And Hayfever Cetirizine (лекува се в Англия)
Вече седмица, откакто ги взима, продължават да избиват нови пъпки, които сърбят, старите отшумяват. Според вас трябва ли да търси отново лекарска помощ или лечението просто отнема повече време? Дозата от хапчето е по 1 на ден 10 mg. Казано му е да ги взима 2-3 седмици, но засега няма голямо подобрение. Трябва ли да приема по-различни храни по време на лечението?
Предварително Благодаря!
04 Окт 2016, 01:28
17 Окт 2016, 20:35
01 Ное 2016, 10:22
Venyt4 написа:Здравейте,
Обривът продължава да излиза с нови и нови сърбящи петънца. Бил е посетен друг лекар, който смята, че става дума за дискоидна екзема. Петната излизат малки, нарастват и сърбят много, най-силно в късните часове. Назначено е лечение с ламизил и lotriderm. Вече 2 седмици мазане - старите отшумяват, но някои от тях се подновяват и сърбят наново. появяват се и още - най-вече по краката, около мишници, корем.
01 Ное 2016, 10:28
anelkka написа:Здравейте, д-р Тодева,
днес бях на тест за алергия и пробата към Staphylococcus aureus, домашен прах и D. pteronyssinus излезе положителна. Също така имам алергия и към стоматологични материали. Всичките ми проблеми(проблеми със стомаха, вестибуларният апарат, болки във врата, трептене на клепача, лезии по езика и др.) се появиха, след като започнах работа в болнична пералня. Преди това не съм имала изявена алергия. Възможно ли е всичко това да е резултат от работната среда?
Поздрави,
Анелия Ценкова