Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Май 2014, 13:59

didka78 написа:
didka78 написа:Здравейте Д-р Тодева,пак съм аз със крема за ръце и обривите по него,помъчих се да приложа снимки чрез цитат,но не стана незнам защо,прилагам ги тук.


Работя във фармацевтичен завод

Здравейте, Didka 78!

Видях снимките, които сте приложила. Определено имате алергичен контактен дерматит. Задължително спрете употребата на Вашия крем за ръце, защото той може да е отключил и/или влошил този проблем. Не използвайте и мокри кърпи.
По отношение на професията тя определено е рискова за развитие на алергичен контактен дерматит.
Задължително посетете специалист да Ви предпише лечение. Консултацията със специалист ще Ви помогне да установите кой е възможния алерген. До тогава за ръцете може да използвате възстановяващия крем на Уриаж.
P.S. Премахнала съм снимките Ви, за да не се разглеждат от всички потребители.

С уважение,
д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот didka78 » 22 Май 2014, 10:16

Dr Violina Todeva написа:
didka78 написа:
didka78 написа:Здравейте Д-р Тодева,пак съм аз със крема за ръце и обривите по него,помъчих се да приложа снимки чрез цитат,но не стана незнам защо,прилагам ги тук.


Работя във фармацевтичен завод

Здравейте, Didka 78!

Видях снимките, които сте приложила. Определено имате алергичен контактен дерматит. Задължително спрете употребата на Вашия крем за ръце, защото той може да е отключил и/или влошил този проблем. Не използвайте и мокри кърпи.
По отношение на професията тя определено е рискова за развитие на алергичен контактен дерматит.
Задължително посетете специалист да Ви предпише лечение. Консултацията със специалист ще Ви помогне да установите кой е възможния алерген. До тогава за ръцете може да използвате възстановяващия крем на Уриаж.
P.S. Премахнала съм снимките Ви, за да не се разглеждат от всички потребители.

С уважение,
д-р Виолина Тодева


Искрено Ви благодаря за отделеното време,още сега отивам да си го купя,дано да го намеря... :D
didka78
 
Мнения: 8
Регистриран на: 08 Апр 2014, 12:23

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Sandy89 » 17 Юни 2014, 11:30

Здравейте! Преди няколко дни ми се появиха ситни пъпчици на кръста, не са червени, не сърбят, не болят, не ги усещам, но ми се струва, че са се увеличили до към средата на гърба. Приличат по-скоро като на запушени пори....Напоследък пия повече мляко, през уикенда бях на почивка в планината, минават ми всякакви мисли дали не е някаква алергия, но пък при алергичните реакции има сърбеж. Можете ли да ме посъветвате как да постъпя? Да пия ли алергозан за всеки случай? Благодаря предварително за отговора.
Sandy89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Юни 2014, 11:24

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2014, 12:40

Sandy89 написа:Здравейте! Преди няколко дни ми се появиха ситни пъпчици на кръста, не са червени, не сърбят, не болят, не ги усещам, но ми се струва, че са се увеличили до към средата на гърба. Приличат по-скоро като на запушени пори....Напоследък пия повече мляко, през уикенда бях на почивка в планината, минават ми всякакви мисли дали не е някаква алергия, но пък при алергичните реакции има сърбеж. Можете ли да ме посъветвате как да постъпя? Да пия ли алергозан за всеки случай? Благодаря предварително за отговора.

Здравейте, Sandy89!

Приложете снимка, за да се ориентирам по-добре какво описвате!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 17 Юни 2014, 17:54

Dr Violina Todeva написа:
Sandy89 написа:Здравейте! Преди няколко дни ми се появиха ситни пъпчици на кръста, не са червени, не сърбят, не болят, не ги усещам, но ми се струва, че са се увеличили до към средата на гърба. Приличат по-скоро като на запушени пори....Напоследък пия повече мляко, през уикенда бях на почивка в планината, минават ми всякакви мисли дали не е някаква алергия, но пък при алергичните реакции има сърбеж. Можете ли да ме посъветвате как да постъпя? Да пия ли алергозан за всеки случай? Благодаря предварително за отговора.

Здравейте, Sandy89!

Приложете снимка, за да се ориентирам по-добре какво описвате!

С уважение,
д-р Тодева

Здравейте, Sandy89!

Видях снимките, които сте приложила. За да не се разглеждат от всички потребители съм ги премахнала. За съжаление качеството не е много добро.
Считам че не се касае за нещо притеснително и не е необходимо да пиете или мажете каквото и да е. Трябва скоро да преминат. Ако до една-две седмици все пак не изчезнат потърсете дерматолог!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот behi31 » 18 Юни 2014, 15:25

Здравейте, др.Тодева.Моля ви за съвет за следния проблем:имам екзема на ръцете,кожата ми е много суха и сърбежът е непоносим
behi31
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юни 2014, 14:50

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Юни 2014, 15:25

behi31 написа:Здравейте, др.Тодева.Моля ви за съвет за следния проблем:имам екзема на ръцете,кожата ми е много суха и сърбежът е непоносим

Здравейте, behi31!

Съветвам Ви да посетите дерматолог. При Вас е необходимо лечение! Трябва да се открие и причината за екземата!
Изтрила съм снимката Ви за да не се разглежда от всички потребители на форума!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Georgi Petrov » 24 Юни 2014, 20:27

Здравейте,д-р Тодева
Имам един проблем който се появи днес т.е. забелязахме го днес а той е едно петно с формата на идеален кръг и диаметър колкото 1 стотинка.Не е плътен а просто като окръжност не сърби и не боли.Намира се високо горе от задната страна на ръката към рамото поскоро към мишницата.Много ще съм Ви благодарен ако ми дадете някаква насока какво би могло да бъде.Сутринта го намазах с гентамицин и като чели се повлия към затихване т.е цвета малко потъмня.
С уважение
Georgi Petrov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юни 2014, 20:09

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 25 Юни 2014, 15:35

Georgi Petrov написа:Здравейте,д-р Тодева
Имам един проблем който се появи днес т.е. забелязахме го днес а той е едно петно с формата на идеален кръг и диаметър колкото 1 стотинка.Не е плътен а просто като окръжност не сърби и не боли.Намира се високо горе от задната страна на ръката към рамото поскоро към мишницата.Много ще съм Ви благодарен ако ми дадете някаква насока какво би могло да бъде.Сутринта го намазах с гентамицин и като чели се повлия към затихване т.е цвета малко потъмня.
С уважение

Здравейте, Georgi Petrov!

Приложете снимка, за да се ориентирам по-добре!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Georgi Petrov » 26 Юни 2014, 12:20

Прилагам снимка дано да е добра и да може да ви даде някакъв ориентир
Благодаря за отговора
Прикачени файлове
20140626_113349.jpg
20140626_113349.jpg (195.42 KiB) Прегледано 469 пъти
Georgi Petrov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юни 2014, 20:09

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта