Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2017, 16:37

luxera1 написа:Здравейте Д-р Тодева .. незнам дали тук е точното място .. но искам да Ви питам какво препоръчвате при хронична идиопатична уртикария ... ГОЛЯМА ДОСАДА Е ТОВА :screaming: :shocked: и като цяло какво може да посъветвате хората страдащи от уртикария БЛАГОДАРЯ ВИ предварителноо !!!

Здравейте!

За съжаление понякога е много трудно за хората с хронична уртикария! Няма стандартно лечение и стандартен подход! От колко години са Вашите оплаквания? Понякога се налага повторение на тестовете, за да се прецизират, защото би могло да се открие и причина!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2017, 16:57

Инна М. написа:Здравейте, тези петна се появиха от нищото. Не болят, не сърбят, като тръгнат да се скриват стават на мехури, като синки. Дразнят ме само от слънцето. Имам и по раменете, но главно по краката, на десния глезен ми излязоха и той се наду, стана твърд и червен..

Здравейте!

Моята препоръка към Вас е да направите лична консултация с дерматолог! Трябва да се открие причината за тези обриви! На колко години сте? За първи път ли излизат? Вие имате ли някакви заболявания? Приемате ли лекарства? За съжаление от дистанция и без тестове едва ли мога да помогна!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 31 Юли 2017, 17:07

Miglena Parvolova написа:Здравейте д-рТодева, детенцето ми е на 2год. От два месеца се борим с упорит обрив. Първо беше на едната предмишница малък ситен обрив, след това се разпространи и на другата ръчичка, после на едното бедро от външната страна, има и нещо като екзема в окосмената част на главата, образува корички има и сърбеж. Досега лечението което опитахме е без резултат и включва сироп ериус, мазане с елоком, тридерм, дермазин, авен цикалфат, къпане с адерма екзомега, обливане с разтвор на калиев перманганат. Ограничение на някои храни - прясно мляко, яйца, шоколад, какао, салам и всякакви сладкиши, ограничен контакт с пясъчници, трева, кучета. Въпреки всичко обривът не се повлиява, а дори напротив сякаш се влошава. Моля за съвет какви мерки или иследвания да предприема. Ще изпратя снимки на мейла ви ако е удобно понеже тук не ми позваля тъй като размерът на изображенията е по голям от допустимия.

Здравейте!

Мисля, че нямам ваши снимки на е-мейла!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот luxera1 » 08 Авг 2017, 18:34

Dr Violina Todeva написа:
luxera1 написа:Здравейте Д-р Тодева .. незнам дали тук е точното място .. но искам да Ви питам какво препоръчвате при хронична идиопатична уртикария ... ГОЛЯМА ДОСАДА Е ТОВА :screaming: :shocked: и като цяло какво може да посъветвате хората страдащи от уртикария БЛАГОДАРЯ ВИ предварителноо !!!

Здравейте!

За съжаление понякога е много трудно за хората с хронична уртикария! Няма стандартно лечение и стандартен подход! От колко години са Вашите оплаквания? Понякога се налага повторение на тестовете, за да се прецизират, защото би могло да се открие и причина!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте! Вече година и половина , като само около 2 3 месеца беше позатихнала уртикарията и сега от преди 1 месец се отключи пак , като последните 3 4 дни са УЖАСНИ :banghead:
luxera1
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2013, 16:12

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот bovaa » 15 Авг 2017, 15:08

Здравейте.Жена съм в средна възраст.От няколко дни, може би седмица имам червени пъпчици по краката, гърба, корема, гърди (малко) и раменете. Някъде се виждат петна.. Нямам идея от какво се появиха. Вчера бях видяна от мед. сестра (уточнявам, че живея в Англия). Според нея е някаква алергия, но не може да се установи каква точно. Изписа ми крем дермол 500 и таблетки цетиризин 10 мг 1 на ден. Днес е 2 ден, знам, че е рано, но някак си не виждам грам промяна от вчера и се притеснявам.Евентуално да не се разпространи с времето. Ще приложа снимки. Трябва ли да изисквам някакви други изследвания евентуално и кога като например кръвен тест, или трябва да ме види кожен лекар или алерголог..
Пояснявам само, че спазвам отлична ежедневна хигиена, използвам един и същ гел за пране от години, не съм пътувала през последните 2 месеца в чужбина, малка е вероятността да е някакво насекомо, като паяк например, храня се с едни и същи храни, пия едно и също.. Мога да кажа, че миналата седмица бях в стресова ситуация, но я преодолях. Но ако е стрес, не би ли трябвало кожата да се е успокоила досега?!
Благодаря предварително.
Прикачени файлове
IMG_9063.JPG
IMG_9063.JPG (342.64 KiB) Прегледано 319 пъти
IMG_9055.JPG
IMG_9055.JPG (402.92 KiB) Прегледано 319 пъти
IMG_9054.JPG
IMG_9054.JPG (465.79 KiB) Прегледано 319 пъти
bovaa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2017, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ivomorqka » 19 Авг 2017, 19:09

Здравейте д-р. Тодева!
На 47 г. съм. Преди 17 дни се прибрах в България след 3 месечна работа в северна Европа. Наложи ми се два дена под ред да се изложа на слънце, понеже тази година нямах слънчеви бани до сега, бях облечен ,а отриките части на тялото ми предмишниците, врата , ушите ми и лицето си и краката под коленете ги намазах със слънцезащитен спрей 30ти фактор. Разбира се откритата ми кожа се зачерви, но не беше болезнено както и след 2-3 дена когато си мислех ,че всичко ще отшуми , ситуацията се влоши. Дясната ми предмишница и челото се покриха с мехурчета, които ставаха все по големи и придружени с подкожен оток. На лявата ми предмишница също се образуваха мехурчета, но в по-малки размери и количества. След посещение на лекар, поставената ми диагноза алергична реакция отключена от ув лъчи. Започнах лечение с Медрол и крем с екстрат от невен. На третия ден положението бе по-добре, но засъхващите мехури и малки ранички много сърбяха и по време на сън, несъзнателно ги разчесвах и разранявах. Реших да облекча сърбежа като намажа кожата около раничките и мехурите с Пантогел и до вечерта околната здрава кожа се зачерви и обрина. На следващия ден отидох отново при друг лекар който ми предписа Аериус и Дипрогента и две инжекции Алергозан , поставени ми веднага.Вечерта ръцете ми отекоха и отока продължава и на следващият ден (днес), започнах да приемам Аериуса и да се мажа с Дипрогента от сутринта както ми бе предписано, но до тази вечер отока не преминава, сърбежа се запазва, само мехурите от нововъзпалената кожа се подуват и пукат.
Моля за съвет за следващи мои действия!
ivomorqka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Авг 2017, 18:04

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Авг 2017, 16:01

ivomorqka написа:Здравейте д-р. Тодева!
На 47 г. съм. Преди 17 дни се прибрах в България след 3 месечна работа в северна Европа. Наложи ми се два дена под ред да се изложа на слънце, понеже тази година нямах слънчеви бани до сега, бях облечен ,а отриките части на тялото ми предмишниците, врата , ушите ми и лицето си и краката под коленете ги намазах със слънцезащитен спрей 30ти фактор. Разбира се откритата ми кожа се зачерви, но не беше болезнено както и след 2-3 дена когато си мислех ,че всичко ще отшуми , ситуацията се влоши. Дясната ми предмишница и челото се покриха с мехурчета, които ставаха все по големи и придружени с подкожен оток. На лявата ми предмишница също се образуваха мехурчета, но в по-малки размери и количества. След посещение на лекар, поставената ми диагноза алергична реакция отключена от ув лъчи. Започнах лечение с Медрол и крем с екстрат от невен. На третия ден положението бе по-добре, но засъхващите мехури и малки ранички много сърбяха и по време на сън, несъзнателно ги разчесвах и разранявах. Реших да облекча сърбежа като намажа кожата около раничките и мехурите с Пантогел и до вечерта околната здрава кожа се зачерви и обрина. На следващия ден отидох отново при друг лекар който ми предписа Аериус и Дипрогента и две инжекции Алергозан , поставени ми веднага.Вечерта ръцете ми отекоха и отока продължава и на следващият ден (днес), започнах да приемам Аериуса и да се мажа с Дипрогента от сутринта както ми бе предписано, но до тази вечер отока не преминава, сърбежа се запазва, само мехурите от нововъзпалената кожа се подуват и пукат.
Моля за съвет за следващи мои действия!

Здравейте!

От описанието Ви смятам, че проблемът трябва да се уточни! Задължително си намерете лекар, с който да изясните добре на какво се дължат проблемите! Трябва да се направят и изследвания!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Авг 2017, 17:06

bovaa написа:Здравейте.Жена съм в средна възраст.От няколко дни, може би седмица имам червени пъпчици по краката, гърба, корема, гърди (малко) и раменете. Някъде се виждат петна.. Нямам идея от какво се появиха. Вчера бях видяна от мед. сестра (уточнявам, че живея в Англия). Според нея е някаква алергия, но не може да се установи каква точно. Изписа ми крем дермол 500 и таблетки цетиризин 10 мг 1 на ден. Днес е 2 ден, знам, че е рано, но някак си не виждам грам промяна от вчера и се притеснявам.Евентуално да не се разпространи с времето. Ще приложа снимки. Трябва ли да изисквам някакви други изследвания евентуално и кога като например кръвен тест, или трябва да ме види кожен лекар или алерголог..
Пояснявам само, че спазвам отлична ежедневна хигиена, използвам един и същ гел за пране от години, не съм пътувала през последните 2 месеца в чужбина, малка е вероятността да е някакво насекомо, като паяк например, храня се с едни и същи храни, пия едно и също.. Мога да кажа, че миналата седмица бях в стресова ситуация, но я преодолях. Но ако е стрес, не би ли трябвало кожата да се е успокоила досега?!
Благодаря предварително.

Здравейте!

Извинявам се за по-късния отговор! Проблемът решен ли е към момента?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ВеселаЗд » 04 Сеп 2017, 15:48

Здравейте,д-р Тодева.
От вчера забелязах,че ми излизат ситни пъпки или по точно са,като петна по ръцете и краката.Не ме сърбят,сърби само обрива по колената,лактите и пръстите.Пиех антибиотик за възпалено ухо(цироксим).Вчера,като видях обрива го спрях веднага,но днес е още повече.
ВеселаЗд
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Сеп 2017, 15:36

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот olish » 07 Сеп 2017, 22:57

Здравейте , др.Тодева.От близо месец на едната ръка ми излязоха много ситни пъпчици(обрив).Ту се появи, ту изчезва.Понякой път ме сърби.Какво може да е това?Ще кача снимки.
Прикачени файлове
FB_IMG_1504814036324.jpg
FB_IMG_1504814036324.jpg (35.87 KiB) Прегледано 217 пъти
FB_IMG_1504814030417.jpg
FB_IMG_1504814030417.jpg (32.05 KiB) Прегледано 217 пъти
FB_IMG_1504814014454.jpg
FB_IMG_1504814014454.jpg (34.55 KiB) Прегледано 217 пъти
olish
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 22:44

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта