Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2017, 16:03

ВеселаЗд написа:Здравейте,д-р Тодева.
От вчера забелязах,че ми излизат ситни пъпки или по точно са,като петна по ръцете и краката.Не ме сърбят,сърби само обрива по колената,лактите и пръстите.Пиех антибиотик за възпалено ухо(цироксим).Вчера,като видях обрива го спрях веднага,но днес е още повече.

Здравейте!

Проблемът премина ли? Ако желаете приложете снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2017, 16:05

olish написа:Здравейте , др.Тодева.От близо месец на едната ръка ми излязоха много ситни пъпчици(обрив).Ту се появи, ту изчезва.Понякой път ме сърби.Какво може да е това?Ще кача снимки.

Здравейте!

На колко години сте? Каква е Вашата професия? Имате ли хоби?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот olish » 11 Сеп 2017, 19:54

Здравейте, на 27години съм . Не работя в момента.Имам дете на 5 г...Чудех се да не е алергия от нещо или от някакъв препарат. В момента не е червено, пъпчиците са завехнали ,но седи като белег.
olish
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 22:44

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 12 Сеп 2017, 15:46

olish написа:Здравейте, на 27години съм . Не работя в момента.Имам дете на 5 г...Чудех се да не е алергия от нещо или от някакъв препарат. В момента не е червено, пъпчиците са завехнали ,но седи като белег.

Здравейте!

Най-вероятно домакинската дейност е в основата на проблема. Съветът ми е да се стараете да използвате ръкавици без талк и често да омазнявате кожата на ръцете!

С уважение,
Д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот olish » 12 Сеп 2017, 18:15

Много Ви благодаря!
olish
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 22:44

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот moqmilost » 15 Сеп 2017, 19:40

Здравейте!

Преди две седмици усетих, че нещо ме ухапа по крака - появи се сърбеж и малка червена точка. След ден-два забравих за нея, но наскоро пак ме засърбя и я разчесах през дрехите, без да погледна. Вечерта забелязах, че на мястото се е появило петно,подобно на розов лишей с възпалени места на мястото на космените фоликули. Не боли и не кърви, но доста сърби при дразнене с дрехите или допир. За два дни го мазах с Алергозан, Адвантан и Дактафорт, като след последното се възпали още повече и го спрях. За момента мажа само с Фенистил и забелязах леко подобрение, но нищо съществено като ефект. Не открих специалист днес следобед, затова ще трябва да чакам до понеделник. Според личния ми лекар става дума за инфекция след ухапване, но не посмя да се ангажира с точна диагноза. Притесних се, честно казано. Започнах да си мисля за лоши неща, въпреки че не съм имала бенка на мястото, нито е кървяло. Можете ли да дадете някакво мнение по въпроса, моля? Прилагам снимка. Благодаря!

http://prikachi.com/images.php?images/148/9183148K.jpg
moqmilost
 
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Ное 2015, 16:35

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот moqmilost » 19 Сеп 2017, 13:00

Ъпдейтвам състоянието си с нова снимка от днес. Все още не съм успяла да отида на преглед, но след мазане с Фенистил нещата се подобриха. Още на първия ден спря да сълзи и сърби, а на втория съвсем леко започна да съхне и да образува люспа. Към момента е доста избледняло, потъмнява само от топлото, но пък прилича точно на белег от изгорено. Възможно ли е да съм го възпалила от мазане с Аутан? На почивката няколко вечери се мазах с него, без да обърна внимание дали съм имала възпаление, а и все в тъмното вечер набързо нанасях стика. Помня и че тогава започна пак да ме сърби забравената червена точица от ухапването. В момента ако не знаех откъде е започнало всичко, щях да съм убедена,че това е следа от изгорено и най-вероятно ще остане белег.

http://prikachi.com/images.php?images/596/9185596w.jpg
moqmilost
 
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Ное 2015, 16:35

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Сеп 2017, 14:52

moqmilost написа:Ъпдейтвам състоянието си с нова снимка от днес. Все още не съм успяла да отида на преглед, но след мазане с Фенистил нещата се подобриха. Още на първия ден спря да сълзи и сърби, а на втория съвсем леко започна да съхне и да образува люспа. Към момента е доста избледняло, потъмнява само от топлото, но пък прилича точно на белег от изгорено. Възможно ли е да съм го възпалила от мазане с Аутан? На почивката няколко вечери се мазах с него, без да обърна внимание дали съм имала възпаление, а и все в тъмното вечер набързо нанасях стика. Помня и че тогава започна пак да ме сърби забравената червена точица от ухапването. В момента ако не знаех откъде е започнало всичко, щях да съм убедена,че това е следа от изгорено и най-вероятно ще остане белег.

http://prikachi.com/images.php?images/596/9185596w.jpg

Здравейте!

Към настоящия момент нещата изглеждат сравнително спокойно, но все пак не са преминали! Посетете специалист, за да се изпише терапевтична схема и да се излекува напълно проблема. Трудно ми е да кажа какъв е първоизточника на проблема, особено като се е променила клиничната картина!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот moqmilost » 20 Сеп 2017, 16:42

В крайна сметка можете ли да изкажете някакво подозрение за естеството на процеса? Алергична, бактериална, гъбична ? Просто ми е много трудно да си организирам времето тази седмица, тъй като детето ми тръгна на ясла и нямам никаква гъвкавост. Разбира се, ако проблемът изисква спешно решение, ще намеря някакъв начин да се допитам до специалист час по-скоро.

Благодаря Ви много!
moqmilost
 
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Ное 2015, 16:35

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Сеп 2017, 16:58

moqmilost написа:В крайна сметка можете ли да изкажете някакво подозрение за естеството на процеса? Алергична, бактериална, гъбична ? Просто ми е много трудно да си организирам времето тази седмица, тъй като детето ми тръгна на ясла и нямам никаква гъвкавост. Разбира се, ако проблемът изисква спешно решение, ще намеря някакъв начин да се допитам до специалист час по-скоро.

Благодаря Ви много!

Не е от спешен порядък, но е добре да се направи преглед и да се прецизира, защото в противен случай може да се поддържа проблема!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта