Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Фев 2018, 16:15

Любомира.Алуминова написа:
Dr Violina Todeva написа:
Любомира.Алуминова написа:Здравейте! От 5 месеца имам по стъпалата обриви със сърбежи. Лекарите казват че е дисхидрозна екзема,преписаха ми мазила и хапчета. Мазилата са такива, които се бъркат в аптеката, хапчетата са Тербинафин Генерикон. Прикачвам снимки на стъпалата ми и на рецептата с мазилата. Изчезват за ден-два и пак се появяват. Има ли някакво решение на проблема или не? Адски е болезнено и сърбящо

Здравейте!

Смятам че проблема е друг - по-скоро плантарна пустулоза, ако няма засягане и на дланите! Обикновено проблемът е хроничен и това, което със сигурност трябва да спрете са цигарите! Най-вероятно проблема е започнал в съчетание с менопапуза или друго хормонално смущение! За съжаление трудно мога да съм по-полезна, без допълнителна информация!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте! Каква допълнителна информация ви е нужна? Няма как да е менопауза-аз съм на 29 години. Правих изследвания на женски хормони, щитовидна жлеза....всичко е нормално. Относно цигарите, пуша да, една кутия на два дни.Имам малка точица на едната ръка, която се появява и изчезва. Основно проблема е по стъпалата. Почнах бани с морска сол и мазане със сребърна вода, което ме облекчава много

В семейството Ви някой има ли кожни заболявания и какви? Имате ли деца и появата на обривите след бременност и раждане ли е? Дори и малко цигарите най-добре да се спрат напълно! Каква Ви е професията? Краката потят ли се?
Морската сол е добро решение!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Любомира.Алуминова » 14 Фев 2018, 00:19

В семейството Ви някой има ли кожни заболявания и какви? Имате ли деца и появата на обривите след бременност и раждане ли е? Дори и малко цигарите най-добре да се спрат напълно! Каква Ви е професията? Краката потят ли се?
Морската сол е добро решение![/quote]

Здравейте! Няма никой в семейството ми с кожни проблеми, или поне аз незнам да има. Все още нямам деца, не съм раждала, надявам се скоро да имам. Работя в голям супермаркет на каса, работя с хора и с пари. Краката ми се потят само, когато съм с ботуши и от известно време гледам да не нося ботуши, защото забелязвам че има раздразнение на екземите когато съм с ботуши. Преди 5 месеца бях на педикюр и веднага след това ми се появи първото мехурче и от тогава почна да се разраства. Омъжих се тогава и е възможно да е било нещо от напрежение или пък да съм се заразила с нещо от педикюра, появиха се и гъбички по ноктите на краката на големите пръсти. Цигарите какво влияние могат да оказват?
Любомира.Алуминова
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:48

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Фев 2018, 16:22

Любомира.Алуминова написа:В семейството Ви някой има ли кожни заболявания и какви? Имате ли деца и появата на обривите след бременност и раждане ли е? Дори и малко цигарите най-добре да се спрат напълно! Каква Ви е професията? Краката потят ли се?
Морската сол е добро решение!


Здравейте! Няма никой в семейството ми с кожни проблеми, или поне аз незнам да има. Все още нямам деца, не съм раждала, надявам се скоро да имам. Работя в голям супермаркет на каса, работя с хора и с пари. Краката ми се потят само, когато съм с ботуши и от известно време гледам да не нося ботуши, защото забелязвам че има раздразнение на екземите когато съм с ботуши. Преди 5 месеца бях на педикюр и веднага след това ми се появи първото мехурче и от тогава почна да се разраства. Омъжих се тогава и е възможно да е било нещо от напрежение или пък да съм се заразила с нещо от педикюра, появиха се и гъбички по ноктите на краката на големите пръсти. Цигарите какво влияние могат да оказват?[/quote]
Това е един от здравословните проблеми, при който спирането на цигарите категорично има силно положителен ефект. Възможно е стреса или някои обувки и/или ботуши да са провокирали появата на обривите!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dji » 22 Фев 2018, 17:22

Здравейте!
От няколко месеца имам обрив на тила. Първо беше като доста големи сърбящи пъпки. След като са увяхнали на тяхното място остава щачервена, суха, леко лющеща кожа. Най много сърби вечерта и през ноща, ако ставам. В сыня не сърби. Зодила съм 2 пъти на преглед при дерматолог, на пьрвата консултация диагноза беше себореен дерматит и ищписани лекарства Локойд и Келуал дс шампоан. Нямаше промяна. На втора консултация диагноза е контактен дерматит. Има същото но много помалко петенце и от лявата страна на тила. Пъпки пак излизат и увяхват. Обрива е станал малко поголям. Сега изполщвам Селсън блу шампоан и спрей Здраве ща себореен дерматит. Няма промяна. Ной много ми помага обикновенна сода разтворена в вода. От нея сърби помалко и избледнява.
Според вас какво може ла бъде тощи обрив.
Не знам лали има значение, но вчера направих кръвни ищследвания ща витамини Д и Б12. Оказва се че имам дефицит Д - 12, Б12 - 246.
Благодаря.
Прикачени файлове
_20180222_161639.JPG
_20180222_161639.JPG (660.59 KiB) Прегледано 454 пъти
_20180222_161721.JPG
_20180222_161721.JPG (676.07 KiB) Прегледано 454 пъти
Dji
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Окт 2017, 13:02

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот dieselkata » 23 Фев 2018, 10:23

Dr Violina Todeva написа:
dieselkata написа:Здравейте д-р Тодева,
Можете ли да ме ориентирате, какви може да са тези образувания по дланите на ръцете ми, които се появяват от време на време, съпътствани от сърбеж. Представляват бели петна, които се виждат по-ясно след разчесване на фона на червената кожа.

Здравейте!

Само по дланите ли имате обриви? Необходима ми е подробна информация за проблема и здравето Ви, за да бъда по-полезна!

С уважение,
д-р Тодева


Здравейте! Обривите са само по дланите, появяват се след силен сърбеж, и след няколко часа утихва сърбежа и те изчезват.
dieselkata
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2018, 00:03

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот pram » 13 Мар 2018, 12:46

Здравейте! Искам да попитам, от близо година вече имам някакъв кожен проблем, който се изразява в зачервяване и подуване на кожата при всякакъв вид лек допир върху нея. Появяващите се подутини не са придружени със сърбеж и изчезват за около 5мин. Искам да разбера, какво може да е и как да се лекува, защото не е болезнено или друго, просто доста неприятно и дразнещо. Благодаря Ви!
pram
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Мар 2018, 12:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Atanasov8504 » 29 Мар 2018, 21:56

Здравейте изкам да попитам имам страна иззема може ли да ми кажете какво е?
Atanasov8504
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Мар 2018, 21:52

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Balala » 06 Апр 2018, 12:45

Здравейте,
Родих преди няколко седмици с епизиотомия. Казаха ми да правя промивки със смрадлика и да си купя спрей Цикатридина да се пръскам с него и след всяко ходене до тоалетната да правя тези двете. Правих го няколко дни, но в последствие видях на спрея, че пише да се ползва максимално 3 пъти на ден. Появи се първо силно лющене на кожата в областта на интимните части. След като спрях спрея поотмина лющенето и след няколко дни се появиха червени дребни подутини в областта и лющене на кожата на самите издатинки. Нямам сърбеж или друг дискомфорт, освен че понякога усещам свръхчувствителност в областта на клитора. Възможно ли е да е алергична реакция от спрея или е от задушаване с дамските превръзки?
Balala
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2018, 12:35

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот iv12345 » 10 Апр 2018, 12:12

Здравейте,
Преди няколко седмици в зоната на околоочния контур се появи зачервяване и мястото леко се поду. На следващия ден отока почти спадна, зачервяването изчезна, но кожата остана суха и се лющи. На горния клепач също кожата е суха и се лющи и от време на време има лек сърбеж, предполагам заради сухотата. Самото око е спокойно, не сълзи, не ме дразни, не е зачервено. След като намазах мястото със зехтин, за да успокоя раздразнението, пак се влоши. 2 - 3 дни отнема да изчезне зачервяването и после остава само сухата кожа. Забелязвам, че като се потъркам по-силно с хавлия пак го влошавам. Реших да не го мажа с нищо, за да не го раздразня пак, но забелязвам, че се образуват фини бръчици, кожата изглежда дехидратирана. За две седмици нямах оплаквания, мястото си стоеше сухо, но днес отново сутринта забелязах зачервяването. Това се получава само на левият клепач. Спрях да използвам грим в тази зона, единствено вечер почиствам лицето си като заобикалям зоната на околоочния контур.
Моля за съвет, според вас на какво може да се дължи това. Попринцип кожата на лицето ми е комбинирана. В зоната около устата понякога кожата ми става доста суха, особено зимата, и се зачервява, но с подходящ хидратиращ крем решавам проблема. Можете ли да ми препоръчате някакъв крем, който да хидратира мястото без да го раздразни.
Благодаря.
Прикачени файлове
30516336_1873797852651098_5480258049266417664_n.jpg
30516336_1873797852651098_5480258049266417664_n.jpg (76.37 KiB) Прегледано 284 пъти
30515771_1873680029329547_1799427212093423616_n.jpg
30515771_1873680029329547_1799427212093423616_n.jpg (87.6 KiB) Прегледано 284 пъти
iv12345
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Апр 2018, 11:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2018, 10:21

Dji написа:Здравейте!
От няколко месеца имам обрив на тила. Първо беше като доста големи сърбящи пъпки. След като са увяхнали на тяхното място остава щачервена, суха, леко лющеща кожа. Най много сърби вечерта и през ноща, ако ставам. В сыня не сърби. Зодила съм 2 пъти на преглед при дерматолог, на пьрвата консултация диагноза беше себореен дерматит и ищписани лекарства Локойд и Келуал дс шампоан. Нямаше промяна. На втора консултация диагноза е контактен дерматит. Има същото но много помалко петенце и от лявата страна на тила. Пъпки пак излизат и увяхват. Обрива е станал малко поголям. Сега изполщвам Селсън блу шампоан и спрей Здраве ща себореен дерматит. Няма промяна. Ной много ми помага обикновенна сода разтворена в вода. От нея сърби помалко и избледнява.
Според вас какво може ла бъде тощи обрив.
Не знам лали има значение, но вчера направих кръвни ищследвания ща витамини Д и Б12. Оказва се че имам дефицит Д - 12, Б12 - 246.
Благодаря.

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Надявам се, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта