Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2018, 10:26

pram написа:Здравейте! Искам да попитам, от близо година вече имам някакъв кожен проблем, който се изразява в зачервяване и подуване на кожата при всякакъв вид лек допир върху нея. Появяващите се подутини не са придружени със сърбеж и изчезват за около 5мин. Искам да разбера, какво може да е и как да се лекува, защото не е болезнено или друго, просто доста неприятно и дразнещо. Благодаря Ви!

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Надявам се, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2018, 10:28

Balala написа:Здравейте,
Родих преди няколко седмици с епизиотомия. Казаха ми да правя промивки със смрадлика и да си купя спрей Цикатридина да се пръскам с него и след всяко ходене до тоалетната да правя тези двете. Правих го няколко дни, но в последствие видях на спрея, че пише да се ползва максимално 3 пъти на ден. Появи се първо силно лющене на кожата в областта на интимните части. След като спрях спрея поотмина лющенето и след няколко дни се появиха червени дребни подутини в областта и лющене на кожата на самите издатинки. Нямам сърбеж или друг дискомфорт, освен че понякога усещам свръхчувствителност в областта на клитора. Възможно ли е да е алергична реакция от спрея или е от задушаване с дамските превръзки?

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Надявам се, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Май 2018, 10:30

iv12345 написа:Здравейте,
Преди няколко седмици в зоната на околоочния контур се появи зачервяване и мястото леко се поду. На следващия ден отока почти спадна, зачервяването изчезна, но кожата остана суха и се лющи. На горния клепач също кожата е суха и се лющи и от време на време има лек сърбеж, предполагам заради сухотата. Самото око е спокойно, не сълзи, не ме дразни, не е зачервено. След като намазах мястото със зехтин, за да успокоя раздразнението, пак се влоши. 2 - 3 дни отнема да изчезне зачервяването и после остава само сухата кожа. Забелязвам, че като се потъркам по-силно с хавлия пак го влошавам. Реших да не го мажа с нищо, за да не го раздразня пак, но забелязвам, че се образуват фини бръчици, кожата изглежда дехидратирана. За две седмици нямах оплаквания, мястото си стоеше сухо, но днес отново сутринта забелязах зачервяването. Това се получава само на левият клепач. Спрях да използвам грим в тази зона, единствено вечер почиствам лицето си като заобикалям зоната на околоочния контур.
Моля за съвет, според вас на какво може да се дължи това. Попринцип кожата на лицето ми е комбинирана. В зоната около устата понякога кожата ми става доста суха, особено зимата, и се зачервява, но с подходящ хидратиращ крем решавам проблема. Можете ли да ми препоръчате някакъв крем, който да хидратира мястото без да го раздразни.
Благодаря.

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Надявам се, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Elvira » 03 Авг 2018, 18:53

Здравейте д-р Тодева нова съм във форума и искам да споделя с вас че може би от месец имам проблем с червени петна по кожата. От самото начало мисля че, всичко започна с ухапване от комар. Първо бяха на десния крак от глезена надолу и в продължение на седмица се опитах да го лекувам и в момента в който реших че, вече ми е минало започнаха да се появяват петна по ръцете. Свързвах се с дерматолог, на който разказах всичко това и той разбира се ми каза, че се е получило възпаление от ухапването изписа ми спрей на био дерма който да облекчи сърбежа, някакви противовъзпалителни хапчета които така и не взех. Единственото което мога да кажа е, че спрея не помогна изобщо дори усещах по голям сърбеж и спрях да го използвам. След седмица престой реших да се свържа с друг кожен лекар, но най-странното е че, тогава петната бяха почти отшумяли, а след като се премахне червенината остава сякаш петно като белег, който с времето избледнява. Лекарката погледна най-пресните белезите, които бяха останали (разбира се на нея също разказах всичко от самото начало и какво ми е казала предната лекарка), а тя ми каза ''Странно аз не виждам никакво възпаление не разбирам защо е изписала такива хапчета''. Прегледа белезите с лупа и ми каза следното: ''Мисля че си получила капиляротоксикоза в следствие на ухапванията тъй като кожата ти е много бяла и видимо чувствителна. А и предвид факта, че живея в Пловдив тук насекомите през лятото били много заразни. Проявила съм алергия към тях.'' Предписа ми 10 дневно лечение с Supra Vit калций, което подхранвало имунната система, хапчета Зодак, които били противоалергични по едно всяка вечер, Цинков крем с който да мажа петната вечер и Адвантан крем за сутринта. Извършвах всичко както ми бе казано. Петната ги нямаше в продължение на 3/4 дни и реших отново че е минало вече. Но след това отново започнаха да се появяват. Две отстрани на кръста и другите по краката. От всичко ми бе най- странно как сякаш излизат на зони искам да кажа първо беше само на глезена, после по ръцете, а след това по краката. На успях да изчакам до 10-тия ден и на 7-ия се свързах с дерматоложката. Казах и че проблема отново се завърна и че сякаш петната са по-големи от предишните, а тя ми каза да прекъсна тези кремове и вместо това да си взема Дипромаслик, който до колкото прочетох е кортикостероид и малко се притеснявах да го използвам предвид отзивите, но все пак взех го и започнах. 3/4 дни го използвах и видях че видимо спомага за бързото премахване но петната продължават да излизат. Ето затова реших сега да се обърна към вас, крайно притеснена. Може би и покрай мен има някакъв алерген, който предизвиква това, но определено не е храна, тъй като се храня с неща, които винаги съм използвала нищо ново и непознато за организма ми. Ето и снимки, за да добиете сами представа как изглеждат всъщност. Ще се радвам и вие да ми отговорите и да кажете мнението си спрямо този проблем. Благодаря ви предварително!
Прикачени файлове
38458545_1089171254554292_6175338475366121472_n.jpg
това отново е на ръката ми и държа да кажа че доста се подува при чесане
38458545_1089171254554292_6175338475366121472_n.jpg (135.2 KiB) Прегледано 277 пъти
38284495_1089170887887662_2023816799220400128_n.jpg
тези са на кръста ми и вече има само избледнели петна от тях
38284495_1089170887887662_2023816799220400128_n.jpg (134.93 KiB) Прегледано 277 пъти
38270433_1089171171220967_1856368982265692160_n.jpg
тези са текущите на ръката ми
38270433_1089171171220967_1856368982265692160_n.jpg (122.91 KiB) Прегледано 277 пъти
Elvira
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Авг 2018, 18:08

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Авг 2018, 12:01

Elvira написа:Здравейте д-р Тодева нова съм във форума и искам да споделя с вас че може би от месец имам проблем с червени петна по кожата. От самото начало мисля че, всичко започна с ухапване от комар. Първо бяха на десния крак от глезена надолу и в продължение на седмица се опитах да го лекувам и в момента в който реших че, вече ми е минало започнаха да се появяват петна по ръцете. Свързвах се с дерматолог, на който разказах всичко това и той разбира се ми каза, че се е получило възпаление от ухапването изписа ми спрей на био дерма който да облекчи сърбежа, някакви противовъзпалителни хапчета които така и не взех. Единственото което мога да кажа е, че спрея не помогна изобщо дори усещах по голям сърбеж и спрях да го използвам. След седмица престой реших да се свържа с друг кожен лекар, но най-странното е че, тогава петната бяха почти отшумяли, а след като се премахне червенината остава сякаш петно като белег, който с времето избледнява. Лекарката погледна най-пресните белезите, които бяха останали (разбира се на нея също разказах всичко от самото начало и какво ми е казала предната лекарка), а тя ми каза ''Странно аз не виждам никакво възпаление не разбирам защо е изписала такива хапчета''. Прегледа белезите с лупа и ми каза следното: ''Мисля че си получила капиляротоксикоза в следствие на ухапванията тъй като кожата ти е много бяла и видимо чувствителна. А и предвид факта, че живея в Пловдив тук насекомите през лятото били много заразни. Проявила съм алергия към тях.'' Предписа ми 10 дневно лечение с Supra Vit калций, което подхранвало имунната система, хапчета Зодак, които били противоалергични по едно всяка вечер, Цинков крем с който да мажа петната вечер и Адвантан крем за сутринта. Извършвах всичко както ми бе казано. Петната ги нямаше в продължение на 3/4 дни и реших отново че е минало вече. Но след това отново започнаха да се появяват. Две отстрани на кръста и другите по краката. От всичко ми бе най- странно как сякаш излизат на зони искам да кажа първо беше само на глезена, после по ръцете, а след това по краката. На успях да изчакам до 10-тия ден и на 7-ия се свързах с дерматоложката. Казах и че проблема отново се завърна и че сякаш петната са по-големи от предишните, а тя ми каза да прекъсна тези кремове и вместо това да си взема Дипромаслик, който до колкото прочетох е кортикостероид и малко се притеснявах да го използвам предвид отзивите, но все пак взех го и започнах. 3/4 дни го използвах и видях че видимо спомага за бързото премахване но петната продължават да излизат. Ето затова реших сега да се обърна към вас, крайно притеснена. Може би и покрай мен има някакъв алерген, който предизвиква това, но определено не е храна, тъй като се храня с неща, които винаги съм използвала нищо ново и непознато за организма ми. Ето и снимки, за да добиете сами представа как изглеждат всъщност. Ще се радвам и вие да ми отговорите и да кажете мнението си спрямо този проблем. Благодаря ви предварително!

Здравейте!

Видях приложените снимки! Не е изключено да са ухапвания от насекоми и вие да реагирате на тях!
Препоръката ми е да си вземете репелентни лепенки и репелентна гривна! В момента проблемът с комарите заради дъждовното лято е повсеместен в цялата страна!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Usernew » 09 Авг 2018, 11:32

Здравейте!Какви са сиптомите за гъбички на ръцете и как се изследва за наличие на гъбички по ръцете. Много често мия ръцете понеже съм с малки деца и са ми много сухи и м се бели кожата между пръстите. Може ли да ползвам екзодерил крем или нещо друго да препоръчате по възможност на билкова основа. Благодаря!
Usernew
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Авг 2018, 11:20

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Сеп 2018, 12:14

Usernew написа:Здравейте!Какви са сиптомите за гъбички на ръцете и как се изследва за наличие на гъбички по ръцете. Много често мия ръцете понеже съм с малки деца и са ми много сухи и м се бели кожата между пръстите. Може ли да ползвам екзодерил крем или нещо друго да препоръчате по възможност на билкова основа. Благодаря!

Здравейте!

Може ли да приложите снимки?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Eli__88 » 06 Сеп 2018, 12:31

Здравейте,

След няколко пътувания и смяна на квартирата започнаха да ми се появяват пъпки по ръцете, като отначало бяха малко на брой, но след смяната на квартирата нещата се влошиха и само за две вечери се стигна до положението от снимките. Пъпките се появиха и по гърба, краката, ходилата. Естествено първото ми предположение бяха дървеници в новата спалня, но не откривам никакви следи по матраците и подматрачните рамки на леглата. Вече две вечери спя в съседната стая и пия анти-хистаминови хапчета (по предположение на лекар, с който се консултирах, че може би правя алергична рекация към първоначалното ухапване). Изглежда ми, че нямам нови пъпки от както спя в другата стая, но е трудно да преценя при наличието на толкова много. Моля за съдействие, за да разбера какво причинява появата и как да спра появата на нови пъпки!

dsa as da da sdas.jpg
Дясна ръка
dsa as da da sdas.jpg (80.3 KiB) Прегледано 231 пъти

fgddfgdfgdfgf.jpg
Лява ръка (откъдето започна)
fgddfgdfgdfgf.jpg (67.78 KiB) Прегледано 231 пъти

mhfdbafdabf.jpg
Гръб (ляво)
mhfdbafdabf.jpg (70.4 KiB) Прегледано 231 пъти
Eli__88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Сеп 2018, 12:03

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Сеп 2018, 14:21

Eli__88 написа:Здравейте,

След няколко пътувания и смяна на квартирата започнаха да ми се появяват пъпки по ръцете, като отначало бяха малко на брой, но след смяната на квартирата нещата се влошиха и само за две вечери се стигна до положението от снимките. Пъпките се появиха и по гърба, краката, ходилата. Естествено първото ми предположение бяха дървеници в новата спалня, но не откривам никакви следи по матраците и подматрачните рамки на леглата. Вече две вечери спя в съседната стая и пия анти-хистаминови хапчета (по предположение на лекар, с който се консултирах, че може би правя алергична рекация към първоначалното ухапване). Изглежда ми, че нямам нови пъпки от както спя в другата стая, но е трудно да преценя при наличието на толкова много. Моля за съдействие, за да разбера какво причинява появата и как да спра появата на нови пъпки!

dsa as da da sdas.jpg

fgddfgdfgdfgf.jpg

mhfdbafdabf.jpg

Здравейте!

За съжаление не мога да се ориентирам само от снимките и описанието. Съветвам Ви да посетите дерматолог или ако назначената терапия е от дерматолог направете контролна визита.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Adien » 17 Сеп 2018, 17:44

Здравейте!Много притеднена от случващото съм и бих искала да чуя и вашето мнение.От 2 седмици всеки ден получавам обрив по различни места на тялото,появяват се с сърбеж,почервенявст и леко се подуват,като ухапано от насекомо,и изчезват в размките на деня,пих 3 дена фортекал по една таблетла дневно и спряхс,след няколко дена пак започнаха да се появават и реших да ги поя 5 дена този път,обаче 3 дена не се появяваха,но после пак започнаха,макар че пия хапче.излезнс ми и малка екзема на лицето,която се появи заедно с обривите и за 2 дни се изчисти сама,имам чуствителнс кожа и алергии съм правила друг път,но толкова дълно не е продължавало,притеснявам се вече да не се дължи на някав здравословен проблем,според близките мо е на стресова ситуация,че съм с паническо разстройство и си мислят,че се дължи на това...
Прикачени файлове
508FE000-9841-4D84-A667-75170BFABB85.jpeg
508FE000-9841-4D84-A667-75170BFABB85.jpeg (994.68 KiB) Прегледано 203 пъти
Adien
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Сеп 2018, 17:32

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта