Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Сеп 2018, 11:28

Adien написа:Здравейте!Много притеднена от случващото съм и бих искала да чуя и вашето мнение.От 2 седмици всеки ден получавам обрив по различни места на тялото,появяват се с сърбеж,почервенявст и леко се подуват,като ухапано от насекомо,и изчезват в размките на деня,пих 3 дена фортекал по една таблетла дневно и спряхс,след няколко дена пак започнаха да се появават и реших да ги поя 5 дена този път,обаче 3 дена не се появяваха,но после пак започнаха,макар че пия хапче.излезнс ми и малка екзема на лицето,която се появи заедно с обривите и за 2 дни се изчисти сама,имам чуствителнс кожа и алергии съм правила друг път,но толкова дълно не е продължавало,притеснявам се вече да не се дължи на някав здравословен проблем,според близките мо е на стресова ситуация,че съм с паническо разстройство и си мислят,че се дължи на това...

Здравейте!

Възможно е да имате уртикария. Най-добре е да посетите личния лекар, за да пусне изследвания и да се установи каква е причината. Споделете за всичко, което сте приели като храна, медикаменти или всичко което може да има отношение.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Adien » 18 Сеп 2018, 14:01

Благодаря Ви д-р Тодева!При какъв лекар трябва да отида(кожен,алерголог или дерматолог)? А причините за това може ли да е левкоза?Като се поразрових в интернет ми излезнаха сериозни причини.
Adien
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Сеп 2018, 17:32

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Сеп 2018, 11:12

Adien написа:Благодаря Ви д-р Тодева!При какъв лекар трябва да отида(кожен,алерголог или дерматолог)? А причините за това може ли да е левкоза?Като се поразрових в интернет ми излезнаха сериозни причини.

Здравейте!

Посетете кожен лекар! Какво имате предвид под левкоза?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот xrisi43 » 09 Окт 2018, 03:15

Здравейте, дъщеря ми е на два месеца и от както беше на около един месец започнаха да и излизат пъпчици по лицето. Донесохме я на лекар и те казаха,че е бебешко акне и ще отмине с времето. Не мина и пъпките се разпостраниха по корема и гърба мислехме че е от бебешкото олио, с който я мажех и спрях да я мажа с него, и все пак пъпките се разпостраниха по цялото тяло, кожата и стана суха и се лющеше, само там където е памперса няма пъпчици. Лекарят ни каза,че е екзема и ни даде кремче да я мажем, каза ни ,че е малка за тестове, след 6 месеца можело да се направят. Не и минаваше от този крем, даже кожата и стана по- суха. Отидохме при друг лекар от там ни приписаха Diprobase i paraffin 50:50 . Пъпките избледняват като я намажа с тях , но след това пак се появяват. Мажа я вече две три седмици. Смених праха за пране, хипоалергично мляко и давам, но без резултат. Забелязах, че след като я намажа и си спи спокойно няма никаква пъпчица по лицето, а като се събуди гладна и почне да плаче пак и излизат наново, и на тялото повече.
xrisi43
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2018, 02:10

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот gia8 » 17 Окт 2018, 23:16

Здравейте! На съпругът ми от около 10-ина дена му се появяват петна по клепачите на очите и предимно по шията. Понякога са с много големи размери. Появяват се и без лечение за 2-3 дена изчезват сами. Понякога появата е придружена със сърбеж. Приема Клопидогрел, Ромазик и Бизогама от половин година, не е имал проблем до сега от приема на тези медикаменти. Каква може да е причината за появата на петната?
Прикачени файлове
44339335_872188629654764_1702049896787345408_n.jpg
44339335_872188629654764_1702049896787345408_n.jpg (79.77 KiB) Прегледано 260 пъти
gia8
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2018, 23:06

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот ИренаЯнева » 20 Окт 2018, 18:14

Здравейте д-р Тодева,
приложила съм снимка на обрив , моля да ме насочите за какво заболяване става въпрос. Благодаря .
ИренаЯнева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2018, 16:21

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 10:46

xrisi43 написа:Здравейте, дъщеря ми е на два месеца и от както беше на около един месец започнаха да и излизат пъпчици по лицето. Донесохме я на лекар и те казаха,че е бебешко акне и ще отмине с времето. Не мина и пъпките се разпостраниха по корема и гърба мислехме че е от бебешкото олио, с който я мажех и спрях да я мажа с него, и все пак пъпките се разпостраниха по цялото тяло, кожата и стана суха и се лющеше, само там където е памперса няма пъпчици. Лекарят ни каза,че е екзема и ни даде кремче да я мажем, каза ни ,че е малка за тестове, след 6 месеца можело да се направят. Не и минаваше от този крем, даже кожата и стана по- суха. Отидохме при друг лекар от там ни приписаха Diprobase i paraffin 50:50 . Пъпките избледняват като я намажа с тях , но след това пак се появяват. Мажа я вече две три седмици. Смених праха за пране, хипоалергично мляко и давам, но без резултат. Забелязах, че след като я намажа и си спи спокойно няма никаква пъпчица по лицето, а като се събуди гладна и почне да плаче пак и излизат наново, и на тялото повече.

Здравейте!

Къде живеете? Избройте всичко, което сте мазали като име! Някой в семейството има ли суха или проблемна кожа? На какво хранене е - кърма или адаптирано мляко? Приложете и снимки!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 10:50

gia8 написа:Здравейте! На съпругът ми от около 10-ина дена му се появяват петна по клепачите на очите и предимно по шията. Понякога са с много големи размери. Появяват се и без лечение за 2-3 дена изчезват сами. Понякога появата е придружена със сърбеж. Приема Клопидогрел, Ромазик и Бизогама от половин година, не е имал проблем до сега от приема на тези медикаменти. Каква може да е причината за появата на петната?

Здравейте!

Моята препоръка е да се консултирате с дерматолог. Възможно е причината да е в някое от лекарствата, но може и да е друга!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Окт 2018, 10:52

ИренаЯнева написа:Здравейте д-р Тодева,
приложила съм снимка на обрив , моля да ме насочите за какво заболяване става въпрос. Благодаря .

Здравейте!

Не виждам приложена снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот xrisi43 » 28 Окт 2018, 14:36

Здравейте, живеем в Англия, мазала съм я първо с Cetraben, никакъв ефект. След това с Diprobase и White paraffin 50-50 и си останахме с тези кремове. Тя е на адаптирано мляко, сестра ми има проблемна кожа склонна към алергии, а майка има алергия към дървета от маслина. Не мога да прикача снимки прекалено голям размер са.
xrisi43
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Окт 2018, 02:10

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта