Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 13 Ное 2018, 12:04

xrisi43 написа:Здравейте, живеем в Англия, мазала съм я първо с Cetraben, никакъв ефект. След това с Diprobase и White paraffin 50-50 и си останахме с тези кремове. Тя е на адаптирано мляко, сестра ми има проблемна кожа склонна към алергии, а майка има алергия към дървета от маслина. Не мога да прикача снимки прекалено голям размер са.

Здравейте!

Не мога само от описанието да съм сигурна какъв е проблемът! Ако се касае за бебешко акне или себореен дерматит би следвало към третия месец да премине!
Ако желаете може да прочетете повече за състоянието себореен дерматит при бебета

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот pav_lina1989 » 18 Ное 2018, 13:18

Здравейте д-р Тодева. Аз съм майка на момиченце на 4г. Повече от месец детето ми е с обриви, които сменят мястото, формата и количеството си по тялото и - няма сърбеж. При консултация с кожен лекар, получихме диагноза - уртикария. Детето изпи няколко противоалергияни препарата (Деслоратадин, Ксезал и Ефестат (в момента)), без резултат. Обривите излизат предимно вечер, но и понякога сутрин, до няколко часа се скриват, без следи. Пробвахме и диета, като изключихме храните, които не се препоръчват при уртикария, отново нищо. Отчаяни сме. Молим и за Вашето мнение.
pav_lina1989
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Ное 2018, 13:05

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Дек 2018, 11:08

pav_lina1989 написа:Здравейте д-р Тодева. Аз съм майка на момиченце на 4г. Повече от месец детето ми е с обриви, които сменят мястото, формата и количеството си по тялото и - няма сърбеж. При консултация с кожен лекар, получихме диагноза - уртикария. Детето изпи няколко противоалергияни препарата (Деслоратадин, Ксезал и Ефестат (в момента)), без резултат. Обривите излизат предимно вечер, но и понякога сутрин, до няколко часа се скриват, без следи. Пробвахме и диета, като изключихме храните, които не се препоръчват при уртикария, отново нищо. Отчаяни сме. Молим и за Вашето мнение.

Здравейте!

Извинявам се за забавянето на отговора! Надявам се проблемът да е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот plamingo » 08 Дек 2018, 19:18

Здравейте. Мъж съм,на 40 г. Получавам подуване(торбички) на долните клепачи.Предполага се алергична реакция от нещо. Имам сърбеж, зачервяване,кажата там поспепенно става груба,нацепена, суха. Преди година, пак по това време(есан-зима) получих същото. Предписаха ми Елоком мехлем по схема.Имаше ефект. Също имам болезнино напукване, направо нацепване отстрани по гънките на устата.
plamingo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2018, 19:09

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 19 Дек 2018, 11:57

plamingo написа:Здравейте. Мъж съм,на 40 г. Получавам подуване(торбички) на долните клепачи.Предполага се алергична реакция от нещо. Имам сърбеж, зачервяване,кажата там поспепенно става груба,нацепена, суха. Преди година, пак по това време(есан-зима) получих същото. Предписаха ми Елоком мехлем по схема.Имаше ефект. Също имам болезнино напукване, направо нацепване отстрани по гънките на устата.

Здравейте!

Проблемът решен ли е? Ако желаете приложете снимка!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот plamingo » 19 Дек 2018, 21:54

Прилагам две снимки. На едната са нормално изглеждащи очи, а на другата след подпухване.Прилагам и снимка от изследванията. В момента няма подувания,също и нацепените устни преминаха, след третиране с Елоком и Линола Фет кремове.
Прикачени файлове
20181219_205155.jpg
кръвен тест
20181219_205155.jpg (115.91 KiB) Прегледано 356 пъти
20181219_203856.jpg
подути
20181219_203856.jpg (355.29 KiB) Прегледано 356 пъти
20181219_203910.jpg
нормално
20181219_203910.jpg (429.2 KiB) Прегледано 356 пъти
plamingo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2018, 19:09

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Дек 2018, 12:00

plamingo написа:Прилагам две снимки. На едната са нормално изглеждащи очи, а на другата след подпухване.Прилагам и снимка от изследванията. В момента няма подувания,също и нацепените устни преминаха, след третиране с Елоком и Линола Фет кремове.

Здравейте!

Най-добре е да потърсите консултация от алерголог, предвид тестовете, които ми показвате!
Каква е професията Ви, имате ли хоби? Какви заболявания има във вашето семейство? Вие имате ли някакви придружаващи проблеми и вземате ли лекарства, ако да какви?

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот plamingo » 20 Дек 2018, 16:21

Благодаря за отговора! Разбира се посетих алерголог, той ми предписа тези първични изследвания. Предстои ми вторичен преглед с резултатите от теста. Работя в производство на електронни компоненти, пластмасови изделия (шприцване) вече 12 години. Работим с полимерни материали на гранули като еластолан, ултрамид, оцветители за тях които се стопяват след термична обработка на машината.В съседни отдели употребяват смоли и лепила, но нямам директен контакт с последните Като хоби бих посочил танци и фитнес. Непушач съм.Не взимам лекарства, нямам заболявания, освен сезонна алергия за която съм уведомил алерголога.
plamingo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Дек 2018, 19:09

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 27 Дек 2018, 15:05

plamingo написа:Благодаря за отговора! Разбира се посетих алерголог, той ми предписа тези първични изследвания. Предстои ми вторичен преглед с резултатите от теста. Работя в производство на електронни компоненти, пластмасови изделия (шприцване) вече 12 години. Работим с полимерни материали на гранули като еластолан, ултрамид, оцветители за тях които се стопяват след термична обработка на машината.В съседни отдели употребяват смоли и лепила, но нямам директен контакт с последните Като хоби бих посочил танци и фитнес. Непушач съм.Не взимам лекарства, нямам заболявания, освен сезонна алергия за която съм уведомил алерголога.

Здравейте!

Най-вероятно при вас причината е в професионалната среда и е алергична реакция!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот valentinvalev » 02 Яну 2019, 17:19

Здравейте д-р Тодева!
Честита нова година! Пожелания за много здраве и късмет!

Проблемът е следният:
Преди около 17 часа се появи обрив по цялото тяло на 10 годишно дете. Обриват се характеризира със силно зачервяване и сърбеж. В последствие, преди около 4 часа обривът се разпространи и по лицето, както и китките.
След очен преглед от лекар ни казаха, че това е алергична реакция предизвикана най-вероятно от храна и предписаха медикаментите посочени на прикачената снимка. В последните дни, детето е консумирало предимно домашно приготвена храна, но алергична реакция има само при него, въпреки че и друга са консумирали същите продукти.
Също така, детето е употребявало чай против кашлица от различни видове билки. Само то е пило от следния чай в период от 2 дни (веднъж сутрин и веднъж вечер - общо 4 пъти за 2 дни). Към момента, употребата му е спряна. Чаят е закупен от билкарница. (прикачена е снимка на етикета към снимките с проблема)

Може да видите снимки на проблема в линк-а:
https://drive.google.com/drive/folders/1-1OQ3bWmbFu6R7jqXRzJJYAUMeQCedOo?usp=sharing

Детето е със синдром на Даун. Възраст: 10 години. Тегло: 27 кг.

Въпросът е: Бихме желали да чуем второ мнение за този проблем. Според вас, възможно ли е алергията да е предизвикана от чая? Възможно ли е да не е алергична реакция, а да се дължи на друго проблема.
Понеже изглежда, че алергията продължава да се развива (появяват се нови места със зачервяване и сърбеж) бихте ли препоръчали хоспитализация?

Благодаря ви за отделеното време!

С уважение,
Валентин
valentinvalev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Яну 2019, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта