Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Яну 2019, 13:29

valentinvalev написа:Здравейте д-р Тодева!
Честита нова година! Пожелания за много здраве и късмет!

Проблемът е следният:
Преди около 17 часа се появи обрив по цялото тяло на 10 годишно дете. Обриват се характеризира със силно зачервяване и сърбеж. В последствие, преди около 4 часа обривът се разпространи и по лицето, както и китките.
След очен преглед от лекар ни казаха, че това е алергична реакция предизвикана най-вероятно от храна и предписаха медикаментите посочени на прикачената снимка. В последните дни, детето е консумирало предимно домашно приготвена храна, но алергична реакция има само при него, въпреки че и друга са консумирали същите продукти.
Също така, детето е употребявало чай против кашлица от различни видове билки. Само то е пило от следния чай в период от 2 дни (веднъж сутрин и веднъж вечер - общо 4 пъти за 2 дни). Към момента, употребата му е спряна. Чаят е закупен от билкарница. (прикачена е снимка на етикета към снимките с проблема)

Може да видите снимки на проблема в линк-а:
https://drive.google.com/drive/folders/1-1OQ3bWmbFu6R7jqXRzJJYAUMeQCedOo?usp=sharing

Детето е със синдром на Даун. Възраст: 10 години. Тегло: 27 кг.

Въпросът е: Бихме желали да чуем второ мнение за този проблем. Според вас, възможно ли е алергията да е предизвикана от чая? Възможно ли е да не е алергична реакция, а да се дължи на друго проблема.
Понеже изглежда, че алергията продължава да се развива (появяват се нови места със зачервяване и сърбеж) бихте ли препоръчали хоспитализация?

Благодаря ви за отделеното време!

С уважение,
Валентин

Здравейте!

Видях приложените снимки! Най-вероятно детето има уртикария и не е изключено да е от чая! Може да е и друга храна или лекарство, но понякога е трудно да се установи кое е! Не е нужно да постъпва в болница, ако има лекар който да проследява състоянието и да назначи правилна терапия! Даването на очистително и диета подпомагат терапията!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Борислава345 » 20 Мар 2019, 20:23

Здравейте!
Предни няколко дни получих възпаление на кожата на лицето. Използвах Хидратиращ крем на Билка 2 дни преди да получа съответната реакция. Започна с лек сърбеж около носа, след това зачевявания се получиха в областта на бузите,придружени с усешане за парене и сърбеж. Не забелязах да има пъпки или друг вид обрив. Усеща се опъване на кожата. Използвах, по препоръка на личен лекар, ДжинДжира Алба актив за кожни раздразнения. Получих облекчение от страна на сърбежа. ден след като го използвах забелязах,че голяма част от кожата ми се усеща нормално, но започна леко да се бели. Единственият участък, в който се зачерви и продължи да се усеща парене е в областта на бузите, под очите. На допир е много топло. Забелязах състоянието ми да се влошава, когато има контакт със слънце навън. Може ли да ми кажете дали е добре да използвам този продукт?
Борислава345
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Мар 2019, 20:11

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот M.Georgieva » 11 Апр 2019, 00:56

Здравейте,
Бих искала да попитам дали е възможно при дисхидрозна екзема по ръцете, медицински кремове с урея да предизвикат раздразнение или определена алергична реакция? Става въпрос по-точно за Синхробаза Duo с 10% урея и Eudermol с 8% урея. За поддържаща терапия по препоръка на дерматалога изполвам Synchrobase Omega и Липобаза.Бихте ли ми препоръчали и други подходящи продукти, по възможност и икономически изгодни?
Благодаря предварително за отделеното внимание!
Пожелавам лек и успешен ден!
M.Georgieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Апр 2019, 00:31

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2019, 11:17

Борислава345 написа:Здравейте!
Предни няколко дни получих възпаление на кожата на лицето. Използвах Хидратиращ крем на Билка 2 дни преди да получа съответната реакция. Започна с лек сърбеж около носа, след това зачевявания се получиха в областта на бузите,придружени с усешане за парене и сърбеж. Не забелязах да има пъпки или друг вид обрив. Усеща се опъване на кожата. Използвах, по препоръка на личен лекар, ДжинДжира Алба актив за кожни раздразнения. Получих облекчение от страна на сърбежа. ден след като го използвах забелязах,че голяма част от кожата ми се усеща нормално, но започна леко да се бели. Единственият участък, в който се зачерви и продължи да се усеща парене е в областта на бузите, под очите. На допир е много топло. Забелязах състоянието ми да се влошава, когато има контакт със слънце навън. Може ли да ми кажете дали е добре да използвам този продукт?

Здравейте!

Извинявам се за късният отговор! Предполагам, че проблемът е решен!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 16 Апр 2019, 11:19

M.Georgieva написа:Здравейте,
Бих искала да попитам дали е възможно при дисхидрозна екзема по ръцете, медицински кремове с урея да предизвикат раздразнение или определена алергична реакция? Става въпрос по-точно за Синхробаза Duo с 10% урея и Eudermol с 8% урея. За поддържаща терапия по препоръка на дерматалога изполвам Synchrobase Omega и Липобаза.Бихте ли ми препоръчали и други подходящи продукти, по възможност и икономически изгодни?
Благодаря предварително за отделеното внимание!
Пожелавам лек и успешен ден!

Здравейте!

Възможно е да не ви е комфортно приложението на продукти с урея. Тези, които са Ви препоръчани са добри като съотношение цена/качество. Бихте могла да използвате още CeraVe балсам и Дексерил.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Дора Тодорова » 25 Апр 2019, 14:37

Здравейте имам нужда от съвет.
От няколко дни имам обрив по тялото. Пия алергозан, но непомага. Със всеки ден става повече. Имам мещо като червено петно като от ухапване, но незнам дали е свързано със случая. Обрива е много, по целият гръб,рамена,гърди корем ръце и малко на краката, вече и на врата имам.
Дайте ми съвет моля ви
Дора Тодорова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Апр 2019, 14:32

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Апр 2019, 11:03

Дора Тодорова написа:Здравейте имам нужда от съвет.
От няколко дни имам обрив по тялото. Пия алергозан, но непомага. Със всеки ден става повече. Имам мещо като червено петно като от ухапване, но незнам дали е свързано със случая. Обрива е много, по целият гръб,рамена,гърди корем ръце и малко на краката, вече и на врата имам.
Дайте ми съвет моля ви

Здравейте!

Можете ли да приложите снимки? По възможност на всички засегнати места!

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот diditta » 16 Юли 2019, 12:49

Здравейте,
Моля Ви за помощ!

От известно време на дланта на едната ръка ми се образуват пъпчици пълни с вода, изведнъж изсъхват и кожата ми се бели. Постоянно излизат нови и процесът се повтаря. Имам и отстрани на ходилата. Има ли начин да изчезнат с някакво мазило????
Прикачени файлове
Screenshot_20190715-125135.png
Screenshot_20190715-125135.png (627.44 KiB) Прегледано 455 пъти
Screenshot_20190715-125131.png
Screenshot_20190715-125131.png (568.09 KiB) Прегледано 455 пъти
diditta
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юли 2019, 12:35

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 18 Юли 2019, 12:19

diditta написа:Здравейте,
Моля Ви за помощ!

От известно време на дланта на едната ръка ми се образуват пъпчици пълни с вода, изведнъж изсъхват и кожата ми се бели. Постоянно излизат нови и процесът се повтаря. Имам и отстрани на ходилата. Има ли начин да изчезнат с някакво мазило????

Здравейте!

Най-вероятно имате дисхидротична екзема. Каква Ви е професията? На колко години сте? Бих ви посъветвала да посетите лично кожен лекар, за да се потърси причината. Само така лечението може да бъде ефективно.

С уважение,
д-р Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Vanilla_s1 » 22 Юли 2019, 15:57

Здравейте, д-р Тодева!
Обръщам се към вас относно екзема, която се появи по краката ми малко след като родих.
При първото ми раждане също ми излезе такава, тогава ми предписаха крем, с който изчезна.
В момента ожаче нямам възможност да отида на преглед, личният ми лекар препоръча да се мажа с Елоком крем. Ползвах го няколко дни, при което обривът утихна и почва да завяхва. Сега обаче забелязвам, че започва да се появява отново.
Ще приложа снимки, няма парене или сърбеж, това е само на единия крак, на другия са съвсем малко.
Благодаря предварително!
Прикачени файлове
F90DF7F5-DE84-4EBF-A254-3098D3A38805.jpeg
F90DF7F5-DE84-4EBF-A254-3098D3A38805.jpeg (542.28 KiB) Прегледано 413 пъти
A867B99C-2B41-49E8-8BF1-B9B21D8B081C.jpeg
A867B99C-2B41-49E8-8BF1-B9B21D8B081C.jpeg (583.55 KiB) Прегледано 413 пъти
070C8D08-46B2-457E-896B-7A458C250ADF.jpeg
070C8D08-46B2-457E-896B-7A458C250ADF.jpeg (660.25 KiB) Прегледано 413 пъти
Vanilla_s1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юли 2019, 15:46

ПредишнаСледваща

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта