Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Тук може да зададете въпроси и да споделите мнения за проблеми с Вашата кожа.

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Paff365 » 11 Юни 2020, 15:32

Здравейте, получавам странни екземи по тялото с продължение вече над 2 години, обиколил съм доста кожни доктори, единственото което ми помага е инжекции дипрофос, но явно организма ми при викна към тях и не помага... Последното място на което се появява е около врата ми постоянно е червен и много сърби, кожата става суха и почва да се цепи... Кръвните ми изследвания са в норма, каква може да е причината?
Прикачени файлове
ekzema-na-shiqta.jpg
Екзема на шията
ekzema-na-shiqta.jpg (46.36 KiB) Прегледано 885 пъти
Paff365
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юни 2020, 15:18

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот EHasan » 10 Сеп 2020, 12:46

Здравейте, д-р Тодева!
От една седмица имам обрив по корема, вътрешната страна на ръцете, шията и кръста. Появява се сутрин след събуждане и след няколко часа изчезва, ако легна да поспя на обяд изчезва и след събуждане пак се появява. През нощта нямам обрив. Сърби ме малко. Първоначално се появяват розови точки, които са плоски и след не много време изпъкват, няма гной по тях, нито секрет.
Какъв може да е този обрив?
Прикачени файлове
3.1.jpg
3.1.jpg (169.7 KiB) Прегледано 844 пъти
2.1.jpg
2.1.jpg (165.95 KiB) Прегледано 844 пъти
EHasan
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Сеп 2020, 11:55

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот gertrunka » 18 Сеп 2020, 13:32

Здравейте, д-р Тодева
От началото на месец юни ми се появяват малки мехури с белезникава течност по ръцете (от китката надолу) и по ходилото на краката. Към края на юни месец бях на дерматолог и ми каза, че е Дисхидроза. Изписа ми Латикорт, с който да се мажа вечер и Цинк с нещо друо, което смесиха в аптека, за сутрин. Мазах се, но в средата на юли се преместих в Германия да живея. Тук личната лекарка ми изписа Dermatop Salbe 2,5 mg/g в тубичка от 50 гр, която вече свърши, но не минават. Продължават да се появяват. Имам болест на Бехтерев, за която се лекувам с Хумира, Сулфасалазин и Нолпаза. Моля Ви помогнете.
gertrunka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 13:09

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Petq_petrovva » 01 Окт 2020, 13:10

Здравейте ,получавам тези червени обриви през няколко седмици .Изведнъж се зачервявам покрай устата и по клепачите.Правих си тестуване ,резултатите не отчетоха никаква алергия .Кръвни изследвания всичко е наред.Работя в Цветарски магазин,възможно ли е това да е контактна алергия към някое от цветята и как мога ли да разбера към кое точно чрез някакъв вид тест?
И какво бихте ми препоръчали ?
Благодаря
Прикачени файлове
image.jpg
image.jpg (1003.12 KiB) Прегледано 771 пъти
Petq_petrovva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Окт 2020, 12:55

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот FramarLekari » 06 Окт 2020, 12:28

gertrunka написа:Здравейте, д-р Тодева
От началото на месец юни ми се появяват малки мехури с белезникава течност по ръцете (от китката надолу) и по ходилото на краката. Към края на юни месец бях на дерматолог и ми каза, че е Дисхидроза. Изписа ми Латикорт, с който да се мажа вечер и Цинк с нещо друо, което смесиха в аптека, за сутрин. Мазах се, но в средата на юли се преместих в Германия да живея. Тук личната лекарка ми изписа Dermatop Salbe 2,5 mg/g в тубичка от 50 гр, която вече свърши, но не минават. Продължават да се появяват. Имам болест на Бехтерев, за която се лекувам с Хумира, Сулфасалазин и Нолпаза. Моля Ви помогнете.



Здравейте, gertrunka!

Потърсете консултация с дерматолог. Възможно е да имате контакт с вещество, което да обостря състоянието.

Тази статия може да Ви е полезна: Дисхидроза [помфоликс] МКБ L30.1


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот FramarLekari » 06 Окт 2020, 14:26

Petq_petrovva написа:Здравейте ,получавам тези червени обриви през няколко седмици .Изведнъж се зачервявам покрай устата и по клепачите.Правих си тестуване ,резултатите не отчетоха никаква алергия .Кръвни изследвания всичко е наред.Работя в Цветарски магазин,възможно ли е това да е контактна алергия към някое от цветята и как мога ли да разбера към кое точно чрез някакъв вид тест?
И какво бихте ми препоръчали ?
Благодаря



Здравейте, Petq_petrovva!

Вероятно страдате от периорален дерматит. Ограничете употребата на козметика (фон дьо тен, червило, почистващо средство, измиващ продукт) в тази област, измивайте лицето само с вода. Потърсете консултация с дерматолог.

Тук може да прочетете информация, която да Ви е от полза: Периорален дерматит МКБ L71.0


С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Karikarikari » 30 Окт 2020, 23:04

От 4-5 месеца имам обрив или нещо пободно повъншната повърхност на дясната ръка. Има кръгла форма и около кокълчето е по-дебело, като овално уплътнение. Приемам Глюкофаж от 500мг на ден. Не сърби и уплътнението е твърдо.Прилагам снимки.
https://prikachi.net/image/PB4PB
https://prikachi.net/image/PBVRI
https://prikachi.net/image/PBxai
https://prikachi.net/image/PBW2c
Karikarikari
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2020, 22:56

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Galeriq » 21 Ное 2020, 23:32

Здравейте
Детето ми е на 1г 6м и има червени петна и пъпки по коремчето гръбчето по вратлето и всеки ден излизат нови.Заведох го на кожен лекар,който каза ,че НЕЩО го е хапало.След което му изписа крем за облекчаване на сърбежа.След прегледа падна едно чистене търкане търсене .
Дали от това нещата поутихнаха след няколко дни.И след седмица пак пъпки, пак петна ,силен сърбеж и неспокоен сън.Не можем да разберем от каде идва проблема и каква е причината за тези пъпки/обриви.

Благодаря предварително.
Прикачени файлове
3EA4F93A-EE25-4B48-8D6F-2F27518265FF.jpeg
3EA4F93A-EE25-4B48-8D6F-2F27518265FF.jpeg (38.63 KiB) Прегледано 678 пъти
Galeriq
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Ное 2020, 22:56

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот МарчелаАндреева » 28 Ное 2020, 12:20

Здравейте, моля за мнение, какво може да е зачервяването на снимките, едното е на сухожилието на над петата, другото по ръцете на мъж на 46г., без сърбеж или болка.
Благодаря!
Прикачени файлове
A1D13070-62E5-4DE6-A0C0-F488017C8B4C.jpeg
A1D13070-62E5-4DE6-A0C0-F488017C8B4C.jpeg (310.13 KiB) Прегледано 656 пъти
A1FC95FD-0A94-43F2-8A4C-C627D75D5974.jpeg
A1FC95FD-0A94-43F2-8A4C-C627D75D5974.jpeg (239.05 KiB) Прегледано 656 пъти
МарчелаАндреева
 
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Май 2019, 11:07

Re: Екзема и алергия - онлайн консултация с дерматолог

Мнениеот Dr Violina Todeva » 05 Авг 2021, 14:47

Здравейте! Д-р Виолина Тодева е на разположение за вашите въпроси. Моля запитванията, които не са получили отговор и са все още актуални, да бъдат зададени отново. Очаквайте отговори скоро!
Поздрави,
Д-р В. Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Предишна

Назад към Kожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта